9.10.2009
(HoH)

Série skončila. Eaton prohrál ve Zlíně

ZLÍN — Po pěti výhrách hokejisté HC Eaton Pardubice prohráli. Na Zimním stadionu Luďka Čajky podlehli domácímu Zlínu 2:4. Dvakrát dokázali Východočeši vyrovnat, potřetí se jim to nepovedlo.

O2 extraliga, 14. kolo, pátek 9.10.2009, Zimní stadion Luďka Čajky

4:2
1:1, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 4:29 Rachůnek (Kollár), 26:34 Sivák (Nosek), 32:31 Rachůnek (Švrček), 59:29 Kubiš – 16:00 Sýkora (Píša), 30:09 Zohorna (Nakládal, Havíř). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5271. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2. Nejlepší hráči: Ivan Rachůnek – Dominik Hašek.
Berani Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Švrček, Míka, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kollár, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Záhorovský, Balán, Čech. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.
Dynamo Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.

Na Rachůnkovu trefu v oslabení reagoval Petr Sýkora

Po úvodním oťukávání byl vyloučen na konci čtvrté minuty zlínský Švrček, ale Berani ve vlastním oslabení skórovali. Do přečíslení dva na jednoho se dostala dvojice Kollár, Rachůnek a druhý jmenovaný dokázal zvednout kotouč nad ležícího Haška – 1:0.

Domácí hráli v oslabení obětavě a početní převaze hostů se ubránili bez újmy na skóre především zásluhou gólmana Sedláčka.

Berani nabídli v polovině první třetiny početní výhodu i hostům, ale Sedláček všechny střely pochytal. Zneškodnil teč Genowaye i střelu Sýkory. Pardubický kanonýr se nemýlil vzápětí a vstřelil na konci 16. minuty svůj jubilejní desátý gól, když unikl po křídle a vymetl pavučinu v Sedláčkově svatyni – 1:1.

I podruhé dokázal Eaton srovnat

Domácí měli na začátku druhé dvacetiminutovky přesilovky čtyři na tři, ale Hašek čaroval. Kryl teč Balaštíka po Hamrlíkově střele a následnou šanci Kollára. A to ještě zlomil hůl Köhler ve slibné šanci. Aktivně hrající Zlín šel podruhé v zápase do vedení, neboť přesilovku využil premiérovým gólem v české extralize Sivák – 2:1.

Pardubice odpověděly stejnou mincí, při vyloučení Hamrlíka úspěšně tečoval kotouč před Sedláčkem do sítě Zohorna – 2:2.

Berani přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a opět strhli vedení na svou stranu. Byl to opět Rachůnek při přesilovce, který poslal vyražený kotouč bekhendem potřetí za Haškova záda. Pardubický mág neudržel střelu Švrčka od modré čáry – 3:2.

Nápor domácích pokračoval i v dalších minutách, ale Pardubice měly v brance Haška, který ještě řadu velkých šancí Zlína pochytal. Aktivitou zářil především třetí útok domácích vedený Romanem Vlachem.

Východočeši přes šance nesrovnali

Kvalitní hokej vygradoval ve třetí třetině. Domácí hájili jednobrankový náskok, nicméně nesoustředili se pouze na defenzivu. Ve slibné pozici se ocitl před Haškem kapitán Balaštík, ale kotouč v poslední chvíli nezvedl.

Na druhé straně zachránil Zlín několikrát Sedláček, když si na něm vylámali zuby Cetkovský, Klejna a Havíř. Domácí se ubránili v krizové chvíli i oslabení těsně před třetí sirénou. Definitivní pojistku přidal střelou do prázdné brány při power play soupeře Kubiš – 4:2.

Zdeněk Venera (PSG Zlín): „Pardubice hrály velmi dobře. V první třetině byli hosté určitě aktivnější než my, ve druhé části se to otočilo a ve třetím dějství nás Pardubice opět přetlačily. Naštěstí se nám podařilo dát gól do prázdné branky. Každopádně to byl velmi těžký zápas. Vůbec nemyslíme na konečné první místo v tabulce, zbývá nám ještě odehrát spoustu zápasů a stát se může cokoliv.“

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): „Z naší strany to nebylo povedené utkání. Dlouho jsme se nemohli dostat do utkání. Domácí svým pohybem a výbornou obranou ve středním pásmu nás nepustili do přečíslení a větších šancí. Nejdůležitějším faktorem bylo, že jsme nehráli disciplinovaně. Mluvili jsme o tom před zápasem. Víme, jak je Zlín nebezpečný při přesilovkách, ale nechali jsme se zbytečně vylučovat. Domácí nás potrestali a zaslouženě vyhráli. Brankář Hašek se v žádném případě nepodílel na našich inkasovaných brankách a podal svůj standardní výkon.“