S výhrou v kapse do play off. Pardubice dokonale rozebraly Třinec

5.3.2010 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejisté HC Eaton Pardubice porazili v posledním kole základní části Třinec 6:1. Přesto to Východočechům nestačilo na postup na druhé místo, a tak Eaton změří právě s Třincem své síly ve čtvrtfinále play off, které začne v úterý 16. března v pardubické ČEZ Areně.

52. kolo, pátek 5.3.2010 od 18:10 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 18:11 Zohorna (Pineault), 25:45 Sýkora (Pivko, Píša), 29:14 Somík (Cetkovský), 45:10 Kočí (Kolář II, Píša), 49:09 Starý, 58:55 Cetkovský (Somík, Pineault) – 44:26 Malec (Pospíšil, Polanský). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 8:6, navíc Platil (Třinec) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8204. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: Hašek – Mitchell, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Nakládal, MacKenzie – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Zohorna, Somík – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Buchtele, Kousal, Rákos. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.
Oceláři Třinec: Hamerlík (40:00 Duba) – Zíb, Seman, Malec, Hrabal, Cartelli, Platil, Anderson, Lojek – Růžička, Bonk, Kohn – Květoň, Peterek, Martynek – Polanský, Pospíšil, Kanko – Orsava, Podešva, Mičulka. Trenéři: Pavel Marek a Břetislav Kopřiva.

Aukce retro dresů Dynama

Pardubice pálily do tyčí

Domácí hokejisté nastoupili do utkání velkým náporem. Ten přiživil svým faulem Ladislav Kohn v 7. minutě, Eaton však nabídnutou výhodu neproměnil. O dvě minuty později nastřelil Petr Koukal břevno a tyč, jeho parťák Jan Kolář trefil tyč o chvíli později při rychlém úniku.

Třinecké držel v první třetině brankář Hamerlík, jenž dokonale kazil náladu pardubickým útočníkům. Jedním z nich byl ve 13. minutě Tomáš Zohorna, jenž se dostal do zakončení do prostoru mezi kruhy, ale na slovenského gólmana v hostujícím dresu si nepřišel.

Jedinou vážnější šancí Ocelářů byla ta Hrabalova při třinecké přesilovce v 15. minutě. Hostující zadák dostal pas zpoza branky mezi kruhy, ale akci skvěle vykryl Dominik Hašek.

Až v 19. minutě se poprvé ČEZ Arena radovala ze vstřelené branky. Tomáš Zohorna dostal parádní pas od Adama Pineaulta, najel si do zakončení a dvojitým angličanem překonal Hamerníka – 1:0.

Eaton trpělivou hrou nedal soupeři šanci

Tlak domácích pokračoval i v prostředním dějství, Východočeši hráli zdravě sebevědomě a soupeřovu rozehrávku narušovali v samém zárodku a sami naopak podnikali nebezpečné výpady do ne zcela zformované defenzívy soupeře.

Druhý gól vstřelily Pardubice těsně poté, co ubránily třineckou přesilovku. Libor Pivko posunul puk na rozjetého Petra Sýkoru a jeho kulometná střela od modré zapadla do třinecké klece – 2:0.

O chviličku později to bylo již 3:0. Ač faulován, tak v brejku ujíždějící Radovan Somík se dostal do zakončení a prostřelil brankáře Ocelářů. Ve druhé třetině ještě diváky rozpumpoval Jan Platil, který nejprve vyfasoval desítku, pak osobní trest do konce utkání. Cestou do kabiny ještě rozmlátil skleněnou výplň dveří…

Pardubice v pohodě dokráčely ke třem bodům

Do třetí dvacetiminutovky nasadili Třinečtí do branky Tomáše Dubu. Ten se hned dostal do plného výkonu po spolupráci útočné dvojice Petr Koukal – Jan Starý. Pak musel zneškodnit Somíkův pokus.

Třinec se prosadil poprvé a naposledy ve vlastní přesilovce. Dominik Hašek inkasoval gól po 164 minutách a 26 sekundách poté, co jej v závaru ve vlastním brankovišti překonal Tomáš Malec – 3:1.

Naděje Ocelářů na bodový zisk však trvala necelou minutu. Zpátky na tříbodový rozdíl vrátil Václav Kočí hbitou střelou z druhé vlny, která možná trochu překvapila Tomáše Dubu – 4:1.

Závěr zápasu se odehrával v až exhibičním rytmu v podání hokejistů HC Eaton Pardubice. Na konečných 6:1 po pěkných akcích zvýšili Jan Starý a Jiří Cetkovský.

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): „Utkání nebylo tak urputné jako bude v play off. V první třetině chytal výborně třinecký gólman, který zlikvidoval několik šancí. My se přesto prosadili střelecky, což rozhodlo. Udělali jsme několik chyb v obraně, na nich musíme zapracovat.“

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Nám se dařilo držet krok s Pardubicemi v první třetině. I za stavu 1:0 pro Pardubice jsme měli nějaké šance a kdybychom je proměnili, tak by zápas byl daleko dramatičtější. Pardubice nám odskočily, uklidnily se, začaly hrát svou hru a přehrály nás. Měly i lepší pohyb a daleko větší důraz, potom jsme už neměli takřka žádnou šanci zápas otočit.“

Vzájemné zápasy 2009/2010
6.10.09 Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 1:5