7.8.2008
Ondřej Flanderka, Jan Hrabal

První porážka v přípravě. V České Lípě byl úspěšnější Liberec

ČESKÁ LÍPA — Po úterní výhře nad Hradcem Králové zaznamenali hokejisté HC Moeller Pardubice první prohru v přípravě na novou sezonu. V České Lípě ve druhém utkání Tipsport Hockey Cupu Východočeši podlehli Bílým Tygrům Liberec. O výsledku rozhodla první třetina, hned po 20 sekundách se sice trefil Tomáš Blažek, ale Liberečtí dokázali v prvním dějství skóre otočit. Poprvé po svém návratu na východ Čech se v pardubickém dresu v centru druhé formace objevil Tomáš Divíšek. Již zítra od 17.00 hodin čeká na Moeller další utkání Tipsport Hockey Cupu: do pardubické ČEZ Areny přijede pražská Sparta.

THC 2, čtvrtek 7.8.2008, Zimní stadion Česká Lípa

2:1
2:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 17:15 Zíb (Nedorost), 18:39 Špaček (Klimenta) – 0:20 Blažek (Pivko). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1500 (vyprodáno). Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Bílí Tygři Liberec: Fikrt – Harant, Jiruš, Hunkes, Krstev, Zíb, Jareš, Derner, Holub – Pabiška, Podkonický, Pletka – Procházíka, Šachl, Bartovič – Blatný, Kašpařík, Nedorost – Klimenta, Dušek, Špaček. Trenéři: Dušan Gregor, Vladimír Čermák a Miroslav Kapoun.
Dynamo Pardubice: Lašák – Čáslava, Píša, Štrbák, Nakládal, Havíř, Snopek, Šeda, Táborský – Pivko, Blažek, Tvrdík – Somík, Divíšek, Ondřej – Starý, Koukal, Kolář – Rákos, Radil, Stoklasa. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

Už před úvodním vhazováním byla v nově zrekonstruované hale v České Lípě výtečná atmosféra. Nadšení diváků ale přibrzdila již dvacátá vteřina, kdy hned z první šance zápasu hráči hostujícího Moelleru udeřili. Pivko našel před brankou volného Tomáše Blažka, který prostřelil Fikrta a poslal Pardubice rychle do vedení – 0:1.

Tygři byli startem zápasu otřeseni a první minuty tak poměrně jasně patřili Východočechům. Na 2:0 mohl zvýšit Petr Koukal, ale gólman Fikrt si s jeho pokusem poradil.

Domácí se více do hry dostali v páté minutě při vyloučení Nakládala. Ale ani následnou početní výhodu po faulu Táborského využít nedokázali. V 11. minutě se do dobré šance dostal Kolář, jeho tutovku ale semaforem zneškodnil Fikrt. Tygři se do velkých šancí začali častěji dostávat až v závěru první třetiny.

V 16. minutě sice ještě Pletka minul prakticky prázdnou branku, o dvě minuty později se už ale mohl se svými spoluhráči radovat. V přesilové hře napřáhl na modré čáře obránce Lukáš Zíb a jeho tvrdou střelu zastavila až síť za Lašákem – 1:1.

V úvodu 19. minuty se ve velké šanci ocitla nová posila Pardubic Tomáš Divíšek, v dobré pozici ale nedokázal přehodit Fikrtův beton a prakticky z protiútoku se radovali Tygři. Klimenta přistrčil kotouč Danielu Špačkovi a ten se bekhendem trefil přímo pod horní tyčku. Liberec tak otočil skóre a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Druhá část začala bez větších šancí a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. S postupem času měli ale více ze hry domácí. Především šance Klimenty a Duška nebylo daleko od dalšího gólu.

Hosté zahrozili střelou aktivního Ondřeje a velkou šanci měli i v šestatřicáté minutě, kdy Kolář s Koukalem uháněli sami na jediného obránce. Nakonec si s jejich šancí poradil Fikrt, který nadvakrát dokázal pokrýt kotouč.

Třetí třetina nabídla v úvodu několik přesilových her na obou stranách. Ani hráči Pardubic ani Liberce se v nich ale nedokázali prosadit. Hrál se ale pohledný hokej ze strany na stranu. V 50. minutě se ukázal Pivko, který se pěknou stahovačkou zbavil obránce a jeho následnou jedovku pokryl jistě chytající Fikrt. Na druhé straně mohl dát definitivní jistotu Tygrům Procházka, toho ale zase skvěle vychytal Lašák.

Dobrá šance na vyrovnání se hostím naskytla v úvodu 59. minuty, kdy na trestnou lavici odjel Podkonický, a hosté se pokusili o hru bez brankáře. V ní se ale domácí ubránili, a zvítězili tak nad Pardubicemi 2:1.