30.10.2016
Kryštof Rossmann, Jan Hrabal

Pracovité Dynamo po tuhém boji prohrálo v Liberci

LIBEREC — Na dvojí vedení Bílých Tygrů dokázali hokejisté Pardubic zareagovat, prosadili se Petr Hubáček a Filip Novák, na rozdílovou trefu v 54. minutě ne. Východočeši na ledě mistrovského Liberce dřeli do úmoru, tvrdě makali, alespoň bod za snahu ale nezískali. Čtvrtou branku obdrželi při hře bez brankáře.

Tipsport extraliga, 17. kolo, neděle 30.10.2016, Home Credit Arena

4:2
0:0, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 2:20 Šimek (Bartovič, Vitásek; 5/5), 29:32 Jelínek (Krenželok, Šimek; 5/5), 53:19 Lakatoš (Krenželok, Jelínek; 5/5), 58:44 Šimek (Radivojevič; 5/6) – 29:13 Hubáček (Sýkora, Čáslava; 5/5), 29:44 Novák (Schaus, Tomášek; 5/5). Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Kokrment, Lhotský. Vyloučení: 8:8 (1:0, 0:1, 7:7), navíc Mojžíš a Vlach oba 10 minut osobní trest – Mallet 10 minut a osobní trest do konce utkání, Ščotka 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6432. Střely na branku: 34:20 (11:8, 15:6, 8:6). Srážky: 23:23. Vhazování: 35:38. Blokované střely: 8:10. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2. Nejlepší hráči: Radim Šimek – Petr Sýkora.
Bílí Tygři Liberec: Lašák – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bulíř, Radivojevič – Svačina, J. Mikyska, Bartovič – J. Stránský, Vantuch, J. Vlach – D. Špaček. Trenéři: Filip Pešán a Karel Mlejnek.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Schaus, F. Novák, Bokroš, Čáslava, Ovčačík, Leduc – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Mallet, T. Kaut, Rolinek – Bárta, Tomášek, H. Zohorna (20:00 Ščotka) – Rohlík, Klimenta, Panna. Trenéři: Pavel Rohlík a Michal Mikeska.

Pardubičtí hokejisté nastoupili v Liberci v podobné sestavě jako předevčírem doma proti Olomouci. Východočeši neodehráli špatný zápas, ale bohužel slabší koncovka je připravila o bodový zisk, který by rozhodně nebyl nezasloužený.

Bílí Tygři šli hned do vedení

Začátek utkání byl pro domácí nejlepší, jaký mohl přijít. Bartovič přihrál puk na modrou čáru Radimu Šimkovi. Ten napřáhl a ranou ke vzdálenější tyči překonal Maxwella, který se stačil za kotoučem pouze ohlédnout – 1:0.

To vše se událo ještě před vypršením třetí minuty zápasu. Šelmy pokračovaly v aktivitě i po vstřeleném gólu. Dernerova dělovka zamotala obráncům Dynama hlavy a dorážet vyražený projektil mohli hned dva hokejisté v bílých dresech.

Kýžený úspěch ale tentokrát šance nepřinesla. Jinak tomu nebylo ani při příležitosti Krenželoka, který se šikovně natlačil před zařízení. Maxwell zůstal pozorný. Na druhé straně zahrozila celá útočná pardubická trojice, zatímco na obránce si svými přesnými přihrávkami přišla, výtečného Lašáka neobelhala. Jestli měla první perioda ofenzivní spád, tak v té druhé se začaly teprve dít věci!

Dynamo dvakrát srovnalo krok

Po přestávce přišla první přesilovka Liberečanů, při které pálil Ordoš. Na opačné straně kluziště zahrozil Bárta, nicméně oba gólmani změnu skóre nepřipustili. Poté co Špačkovu nebezpečnou teč Stránského střely ukryl Maxwell do lapačky, hosté přerušili 249 minut a 13 vteřin trvající sérii Jána Lašáka, při níž neinkasoval jedinou branku.

Zafungovala spolupráce dvou Petrů. Petr Sýkora našel na levé straně rozjetého Petra Hubáčka, který dokázal svou ranou překonat strážce svatyně domácích – 1:1.

Za devatenáct vteřin Tygři odpověděli. Petr Jelínek se odhodlaně natlačil před zařízení a bekhendem propasíroval kotouč mezi betony Maxwella – 2:1.

Jenže za dalších dvanáct sekund napřáhl na modré čáře Filip Novák a dělovkou nápřahem vyrovnal na 2:2.

Mistr urval zápas v závěru

Nerozhodný stav vydržel pouze do 54. minuty. Dominik Lakatoš ukázal, že zažívá velmi vydařené období, když si pěknou kličkou obhodil obránce a poté zavěsil mimo dosah Maxwella – 3:2.

Pardubice na inkasovanou branku zareagovaly oddechovým časem, ale ani při hře v šesti bruslařích Lašáka překonat nedokázaly. Zkušený brankář tak sice přišel o svou sérii, ale opět výrazně pomohl svému celku k již pátému vítězství v řadě. Gólem do opuštěné klece ho zpečetil Radim Šimek – 4:2. Samotný závěr ještě okořenila hromadná bitka po hitu na Vantucha, zapojil se i Ján Lašák. Na výsledku už ale tato situace nic nezměnila.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „V zápase jsme rozhodně nebyli lepším týmem. Byli jsme však trpěliví a doufali, že se k nám odrazí nějaký kotouč. Byli jsme odměněni za trpělivost a podařilo se nám ukořistit všechny body. V závěru jsme byli také disciplinovanější než soupeř.“

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „Musím mužstvo za dnešní výkon pochválit. Čekali jsme velmi těžké utkání, Liberec je doma velmi aktivní. Byli jsme dlouho ve hře, bohužel domácí nakonec strhli zápas na svou stranu. Byly tam nějaké chyby, ale hráčům jsem poděkoval. Zároveň bych se chtěl omluvit za zákrok Ščotky ze závěru utkání, rozhodně jsem ho na led neposílal s žádným úmyslem.“