24.8.2013

Podruhé to ve Švédsku vyšlo, Pardubice vyhrály v Gävle!

GÄVLE — Zodpovědný výkon podpořený výborným Martinem Růžičkou v brance přinesl hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice druhou výhru v European Trophy. Východočeši sice prohrávali na ledě Brynäs, avšak díky vyrovnání Tomáše Zohorny a dvěma trefám Jiřího Cetkovského otočily zápas, který dokonala branka Radoslava Tybora.

European Trophy, 4. kolo, sobota 24.8.2013, Läkerol Arena

Brynäs

1:4
1:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 7:21 Thuresson (Scott, Nokelainen; 5/5) – 7:42 Zohorna (Nosek, Cetkovský; 5/5), 28:17 Cetkovský (Somík, Kočí; 3/5), 46:31 Cetkovský (Nosek; 5/5), 57:20 Tybor (Somík; 5/5). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 1914. Střely na branku: 42:25 (15:8, 17:7, 10:10). Průběh utkání: 1:0, 1:4. Nejlepší hráči: 1. Jiří Cetkovský (Pardubice), 2. Petteri Nokelainen, 3. Ryan Gunderson (oba Brynäs).
Brynäs: Rahm – Bertilsson, Gunderson, Persson, Djoss, Jacobsson, Kilström, Löf, Brodecki – Scott, Nokelainen, Thuresson – Ollas, Lindgren, Harju – Brodin, Enterfeldt, Rödin – Strid, Ljunggren, Björklund. Trenéři: Tommy Jonsson a Janne Larsson.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Zdráhal, Mocek – Tybor, Marha, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Číp, Kousal, Starý – Veselý, Špaček, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Nástup do utkání se pardubickým hokejistům příliš nepovedl. Hned na začátku mělo Brynäs poměrně dlouho výhodu pět na tři. Aleš Píša a Jiří Cetkovský ale odseděli na trestné lavici celé dvě minuty. V následné hře pět na pět se ale domácí celek přesto dostal do vedení: v čase 7:21 se prosadil Andreas Thuresson – 1:0.

Jenže pardubická odpověď byla doslova bleskurychlá! O jedenadvacet sekund později se po bravurní souhře se svými kumpány trefil Tomáš Zohorna – 1:1.

V dalších minutách byli aktivnější domácí Švédové, kteří často podnikali útočné výpaddy do pardubické obrany. Tu ale dirigoval výborný Martin Růžička, jenž obratnými zákroky zachytil několik nebezpečných příležitostí gävleského týmu.

Druhá třetina začala přesilovkou hráčů v černých dresech, Pardubice se však ubránily docela v pohodě a pak samy udeřily ve hře pět na tři. V minutovém sledu byli vyloučeni Thuresson a Ollas, Východočechy poslal do vedení Jiří Cetkovský – 1:2.

Opticky navrch měli nadále hráči Brynäs, Pardubice se však soustředily na poctivou defenzívu, ze které ujížděly do rychlých brejků. Ve 47. minutě zvýšil na 3:1 z pohledu hostí svým druhým gólem v utkání Jiří Cetkovský. Parádní střela!

Šanci zdramatizovat koncovku měli domácí po Zohornově vyloučení v 52. minutě, v přesilovce obléhali Růžičkovo hájemství, ale díky jeho strážci do něj nepronikli. V 56. minutě mohli rozhodnout Tybor s Marhou v akci dvou na jednoho, ale slovenskému útočníkovi střela nevyšla.

Hráč s číslem 12 si chuť spravil v 58. minutě bezprostředně poté, co Brynäs odvolalo brankáře. Radovan Somík na něj posunul získaný puk a Radoslav Tybor jej doslova dovezl do brány – 1:4.