Podruhé jasněji: Dynamo vyhrálo se Slovanem i odvetu

20.7.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Druhou výhru nad účastníkem Kontinentální hokejové ligy si připsali hokejisté Pardubic v přípravě na novou sezonu. V malé hale Tipsport areny přehráli Slovan Bratislava 5:2. Dvě branky a jednu nahrávku zaznamenal David Tomášek, dále se trefili Jaroslav Moučka, Jan Látal a Jan Ščotka.

Přát., čtvrtek 20.7.2017 od 12:00 hodin, Tipsport arena (malá hala)
HC Dynamo Pardubice

HC Slovan Bratislava

Branky a nahrávky: 8:21 Tomášek (Treille, Vondráček), 20:35 Moučka (Pipek, Trončinský), 25:15 Tomášek (Treille, Látal), 40:18 Látal (Tomášek, Vondráček), 49:39 Ščotka (Látal, Bojko) – 21:01 Vavrůšek (Kozák), 33:23 Hrnka (Hlinka, Taimi). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Lučan. Vyloučení: 8:11, navíc Buchtele (Slovan Bratislava) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 500 (vyprodáno). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Ščotka, Látal, M. Voženílek, Holland, Trejbal, Horyna – Moučka, Bojko, Pipek – Vondráček, Tomášek, Treille – D. Voženílek, Poulíček, Beran – Panna.
HC Slovan Bratislava: Janus – Sersen, Bačík, Kozák, Hedera, Švarný, Taimi, Fereta – Skalický, Matúš, Šťastný – Sloboda, Hecl, Liška – Buchtele, Michal Hlinka II, Hrnka – Sádecký.

Aukce retro dresů Dynama

Pardubičtí trenéři poslali do akce takřka kompletně proměněný tým. Už první minuty naznačily, že i druhý duel bude mít do ryze přátelského daleko. Na začátku se do sebe u branky Slovanu pustili Matěj Beran a Ivan Švarný, oba vyfasovali čtyři minuty.

Pardubice poslala do vedení druhá proměněná přesilovka v utkání. Po hezkém průniku se prosadil David Tomášek – 1:0. Chvíli po něm byl sám před bratislavskou kasou Vladislav Bojko, neuspěl však.

Ihned po rozehrání druhé části hry vedl domácí celek již o dvě branky, od modré čáry nahodil kotouč Marek Trončinský, puk umně tečoval Jaroslav Moučka – 2:0. Hosté vzápětí snížili, když z předbrankového prostoru skóroval Alex Vavrůšek – 2:1.

Na Slovanu bylo patrné, že hraje druhý zápas během dne a půl, proměněný tým Dynama byl svěžejší a oproti středečnímu duelu také aktivnější. Ve 26. minutě zafungovala perfektně spolupráce druhého útoku, po níž David Tomášek vstřelil svou druhou branku v utkání – 3:1.

Dynamo nadále podnikalo nebezpečné výpady, ve 33. minutě nebyl daleko k úspěchu Vladislav Bojko. Na druhé straně naopak uspěl Tomáš Hrnka a opět snížil, tentokrát na 3:2 z pohledu domácích.

Aktivním pohybem donutil brankáře Januse k chybě Daniel Voženílek v závěru druhé třetiny, nezodpovědný výlet exlitvínovského gólmana ale nevyužil. K úplnému konci šli za katr dva Slovanisté a Dynamo tak vstupovalo do třetí části v pěti proti třem.

Hned po osmnácti sekundách zvýšil střelou z první Jan Látal na 4:2 a soupeř již viditelněji nestíhal. Když v 50. minutě zvýšil Jan Ščotka na 5:2, bylo definitivně rozhodnuto.

Vzájemné zápasy 2017/2018
19.7.17 Dynamo Pardubice – Slovan Bratislava 2:1sn