18.2.2011

Pardubice vyhrály ve Zlíně a mají jistou účast ve čtvrtfinále play off!

ZLÍN — Hokejisté HC Eaton Pardubice zvládli úspěšně misi na Zimním stadionu Luďka Čajky, kde vyhráli 3:2 v prodloužení. Eaton si tak zajistil už před posledním kole účast v elitní šestce a postupuje přímo do čtvrtfinále! Dva góly vstřelil Rastislav Špirko, ten rozdílový přidal útočník Jan Kolář.

Tipsport extraliga, 51. kolo, pátek 18.2.2011, Zimní stadion Luďka Čajky

2:3p
1:1, 1:1, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 1:42 Balaštík (Linhart, Hamrlík), 39:41 Vlach (Kubiš) – 15:11 Špirko (Bartek, Mezei), 32:00 Špirko (Bartek), 63:30 Kolář I. Rozhodčí: Šindler, Šír – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5493. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči: Tomáš Linhart – Rastislav Špirko.
Berani Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček, Matějíček, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Sýkora, Rachůnek – Čech, Balán, Sivák – Holík, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.
Dynamo Pardubice: Růžička – Drtina, Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei, Píša, Mocek – Kolář I, Koukal, Rákos – Somík, Radil, Bartek – Pineault, Špirko, Buchtele – Semorád, Kousal, Zohorna. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.

Pardubice nastoupily ve Zlíně bez Jana Starého, kterého nepustily mezi mantinely Zimního stadionu Luďka Čajky zdravotní problémy. Naopak návrat do sestavy Eatonu hlásil Aleš Píša.

Vedení nevydrželo Zlínu dlouho

Vstup do zápasu se hokejistům HC Eaton Pardubice vůbec nepovedl. Východočeši totiž inkasovali hned zkraje zápasu při vlastním oslabení. Už po 88 sekundách putoval za katr Rastislav Špirko. Slovensku forvard vydržel mezi trestoměřiči pouze 14 sekund, neboť Linhartovu střelu obratně tečoval Jaroslav Balaštík – 1:0. A to ještě před ním brankář Růžička vychytal forvarda Lešku.

Zlín mohl své vedení navýšit v 8. minutě. Po přihrávce od Petra Lešky se dostal do dobré šance expardubický obránce Linhart. Brankář Růžička mu ale jeho úmysl vstřelit branku zkazil. Na druhé straně zle zahrozil Rastislav Špirko, jehož samostatný únik zlikvidoval brankář Sedláček.

Pardubice se dočkaly vyrovnání v 16. minutě. Po Bartekově příhře se do zakončení dostal Rastislav Špirko a ten efektním blafákem srovnal na 1:1. V samotném závěru první třetiny zahrozili Východočeši z několika slibných šancí.

Rastislav Špirko poslal Eaton do vedení

Pardubice mohly přidat druhou branku na začátku druhé třetiny, kdy hrály přesilovku po Matějíčkově vyloučení. Eaton však početní výhodu nevyužil. Na opačné straně zle zahrozil při své přesilovce Zlín. Sýkora nahrál Hamrlíkovi, který střílel téměř z brankoviště, Růžičku nepřelstil.

V polovině zápasu se Východočeši dostali do vedení. Eaton se prosadil v početní převaze. Švrčkovu hrubost potrestal opět slovenský kanonýr Špirko. Ten si došel pro Bartekovu střelu a propasíroval kotouč za gólmana Sedláčka – 1:2.

Ševci mohli srovnat o čtyři minuty později. Zlínská útočná dvojice Kubiš – Čech upalovala směr Martin Růžička. V poslední chvíli ale vpadl obětavě do Čechovy přihrávky obránce Drtina a notně tak pomohl pardubickému brankáři.

Ten přesto kapituloval. Těsně před koncem druhé třetiny vymetl horní růžek pardubické branky Roman Vlach. Tomu asistoval Pavel Kubiš – 2:2.

Prodloužení rozsekl útočník Jan Kolář

Třetí třetina byla oboustranně opatrnější. Téměř pět a půl tisíce přítomných diváků se ničeho významného nedočkalo. K vidění bylo několik přesilovek, ale ani v jedné branka nepadla. Hattrick chtěl dokončil Špirko, ale potřetí se mu v samotném závěru základní části Sedláčka překonat nepovedlo.

Rozhodnout mohl půl minuty před koncem domácí Sýkora, ale Růžička byl proti, a tak dospěl zápas do prodloužení. Pardubice tak získaly cenný bod!

A i když to v nastaveném času vypadalo, že oba týmy nikam nespěchají a utkání dospěje do nájezdů, tak nakonec pardubický Jan Kolář přesně v čase 63:30 trefil druhý bonusový bod a tím posunul Pardubice do play off!

Rostislav Vlach (HC Eaton Pardubice): „Utkání bylo svižné se šancemi na obou stranách. Bohužel pro nás to bylo se špatným koncem. V poslední fázi jsme chtěli zápas dotáhnout do samostatných nájezdů, což se nám nepovedlo. Po chybě v obranné třetině jsme dostali gól. Dnes vyhrál šťastnější tým, ale utkání bylo určitě kvalitní.“

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „My jsme do zápasu šli s tím, že chceme získat nějaké body, protože postup přímo do čtvrtfinále byl otevřený. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Zápas byl pro nás velice těžký a stál nás spoustu sil. Trochu bojujeme s virózou a ještě dnes ráno jsme improvizovali se sestavou. Jsem rád, že to pro nás tak dopadlo. Ve druhé třetině jsme hráli dobře. Za stavu 2:1 jsme si vytvořili několik šancí, které jsme mohli proměnit a odskočit na dvoubrankový rozdíl. To se nám ale nepodařilo a soupeř po naší hrubé chybě vyrovnal. V prodloužení máme špatnou bilanci a konečně jsme v něm dali gól. Jsme rádi za to, že ten bod navíc, který jsme potřebovali, abychom se dostali do šestého místa, jsme dnes získali a nemusíme se tak obávat posledního zápasu základní části.“