21.11.2006
Petr Frömel, Jan Hrabal

Pardubice ve Znojmě dvakrát vedly, nakonec těsně prohrály

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A AUDIO ZÁZNAM! Solidně měl HC Moeller Pardubice rozjetý zápas 25. kola O2 extraligy ledního hokeje v jihomoravském Znojmě. V 17. minutě první třetiny otevřel skóre Jan Kolář, v polovině utkání vracel pardubickému Moelleru vedení exznojemský útočník Zdeněk Ondřej. Přesto si Východočeši vezou ze Znojma porážku. Orli ve třetí třetině dvakrát obrátili vývoj skóre a nakonec dovedli napínavý zápas k vítězství v poměru 4:3. Pardubicím nepomohla k alespoň bodovému zisku ani závěrečná power play. Stejně jako v úvodním utkání sezony vstřelil dvě branky Znojemských útočník Roman Erat.

O2 extraliga, 25. kolo, úterý 21.11.2006, Hostan aréna

Znojmo

4:3
0:1, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 21:19 Bičánek (Růžička), 33:16 Erat (Meidl), 43:52 Němeček (Říha), 54:17 Erat (Jareš) – 16:07 Kolář (Koukal), 30:24 Ondřej (Blažek), 48:24 Linhart (Čaloun). Rozhodčí: Rejthar – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2512. Střely na branku: 56:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Znojmo: Kameš – Jareš, Čakajík, Kotaška, Mojžíš, Bičánek, Němeček – Erat, Dopita, Meidl – V. Říha, Pucher, M. Růžička – J. Svoboda (49. Beroun), Haman, Plášek. Trenéři: Miloslav Hořava a Jan Votruba.
Dynamo Pardubice: Lašák – M. Čech, M. Šeda, Snopek, Havíř, Linhart, Čáslava – Čaloun, Blažek, Pivko – P. Sýkora, Rolinek, Ondřej – F. Mrázek, Tvrdík, Andrašovský – Kolář, Koukal, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Šťastný odraz od mantinelu pomohl Janu Kolářovi k otevření účtu zápasu

Domácí zahájili zápas velmi aktivně ve svižném tempu. Jareš přistrčil na pravou stranu Svobodovi, ten obkroužil celou branku a z otočky vystřelil, ovšem Lašák si místo u pravé tyče pohlídal. Na druhé straně uháněl po levém křídle Pivko, vystřelil a puk prošel jen těsně mimo znojemskou branku.

Utkání se vyvíjelo dále ve velkém tempu. Dvakrát po sobě se dokázal do nebezpečné situace dostat Mrázek, avšak oba jeho pokusy skončily bez gólového efektu. Za Znojmo se osmělil Bičánek, který tvrdě pálil, Lašák puk jenom vyrazil před dojíždějícího Puchera, ale ten nedokázal kotouč propasírovat za záda pardubického brankáře. V polovině třetiny se po Čakajíkově nahození od modré dostal k puku Dopita a z otočky poslal puk jen těsně vedle.

V 16. minutě v přesilové hře už zvedali domácí hráči i diváci ruce nad hlavu. Avšak předčasně. Po pěkné souhře se před Lašákem zjevil úplně sám Říha, ale puk napálil jen do betonu brankáře hostí.

O minutu později už branka padla, ovšem do opačné klece. Do sólového nájezdu po šťastném odrazu puku od hrazení se dostal Kolář, položil si vyjetého Kameše a bez problému zasunul puk do opuštěné klece – 0:1.

Orli po obdržené brance přidali na tempu. Lašáka se snažili překonat Dopita, Erat, Meidl i Bičánek, ale všichni bezúspěšně.

Zdeněk Ondřej se vrátil do Znojma gólově

Na začátku druhé třetiny dostali Orli možnost hrát početní výhodu, kterou hned proměnili ve vyrovnávací branku. Bičánek spíše nahodil puk od modré čáry a k překvapení všech a hlavně brankáře Lašáka skončil kotouč v šibenici pardubické branky – 1:1.

Domácí branka ještě víc nakopla. Kotaška se pohybem uvolnil, popojel si až do kruhu a pálil na vzdálenější tyč. Brankář Východočechů stihl ještě okrajem betonu puk vytěsnit. Za pár minut se ke střele dostal znovu Kotaška, hostující brankář kotouč vyrazil před sebe, ale ani jeden z dotírajících Orlů ho nedokázal dopravit do branky.

Pořekadlo nedáš – dostaneš se potvrdilo i v tomto zápase. Růžička s Pucherem vybojovali puk, párkrát si ho vyměnili a před Lašákem se najednou sám objevil znojemský kapitán, avšak nedokázal kotouč zasunout do skuliny mezi tyčí a betonem. Hned z protiútoku přihrál Blažek před prázdnou bránu Ondřejovi, jenž neměl problém puk zasunou do Kamešovy svatyně – 1:2.

Za necelé tři minuty bylo opět srovnáno. K volnému puku se dostal Erat a z bezprostřední blízkosti se nemýlil – 2:2.

Domácí mohli jít v zápětí do vedení. Krátce po vyrovnání se do úniku dostal Plášek, nasadil na bekhend, ale Lašák si s jeho pokusem poradil. Těsně před druhou sirénou mohli Východočeši zvrátit výsledek ve svůj prospěch. Sýkora však v nájezdu trefil jen tyč.

Roman Erat opět potopil Pardubice

Start poslední dvacetiminutovky byl shodný se začátkem druhé. Orli v ní měli možnost hrát přesilovku, kterou také vzápětí využili. Němeček si vybruslil až k levé tyči, kde dostal přihrávku od Říhy a na druhý pokus překonal gólmana Pardubic – 3:2.

Odpověď hostů na sebe ale nenechala dlouho čekat. Za pět minut po Čalounově přihrávce vystřelil od modré Linhart a puk prosvištěl Kamešovi kolem levého ramene – 3:3.

Znojmo se z vyrovnání rychle otřepalo a nadále nebezpečně útočilo. Němeček si dobře najel do kruhu na Pucherovu přihrávku a jeho střela šla jen těsně mimo.

V 55. minutě se skóre znovu měnilo a to ve prospěch znojemských hokejistů. Dopita obkroužil branku, bekhendem přihrál Jarešovi, který z první vypálil a před Lašákem stihl ještě tečovat Erat – 4:3.

Hosty tato branka rozhodila a do konce zápasu si žádnou velkou příležitost už nevytvořili. Zato Orli aktivně útočili. Další gól mohl přidat Beroun, avšak z bezprostřední blízkosti pardubického brankáře nepřekonal.

V poslední šanci zápasu se ocitl minutu a půl před koncem opět Erat, ale jeho rána jen těsně minula horní růžek branky. Na závěr se hosté ještě pokusili vyrovnat po odvolání brankáře, ale byli to znojemští, kteří několikrát stříleli na prázdnou branku.

Fotogalerie z utkání

Autorem je Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

Jan Votruba (HC Znojemští Orli): „V posledních zápasech jsme nehráli dobře v obraně, proto jsme změnili taktiku. Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám podařilo. I když jsme měli optickou převahu, Pardubice hrozily nebezpečnými protiútoky. Ocenil bych bojovnost našich hráčů. Dařily se nám i přesilovky, i když nebyl velký čas se jim věnovat a probrali je pouze teoreticky u tabulce.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Prohráli jsme naprosto zaslouženě. Podali jsme nejhorší výkon. Znojmo na nás vletělo útočnou hrou a dohrávalo všechny souboje. Mohli jsme se sice zvednout, když jsme se dostali do vedení. V obraně ale děláme v poslední době chyby a tím prohráváme zápasy. Až poslední třetina vypadal z naší strany lépe, vyrovnali jsme. Ale obrovská chyba v obranném pásmu nás stála vítězství.“