3.11.2013

Pardubice ve Zlíně dvakrát vedly, neuspěly však

ZLÍN — Na Zlín to hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v poslední době nejde. Východočeši prohráli se ševci třetí duel v řadě, v nedělním 18. kole nestačili na jeho stadionu 2:4. Pardubice přitom po Zohornově respektive Noskově gólu dvakrát vedly, druhá polovina utkání ale patřila domácím hokejistům.

Tipsport extraliga, 18. kolo, neděle 3.11.2013, Zimní stadion Luďka Čajky

4:2
0:1, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 20:31 Veselý (Leška, Balaštík; 5/5), 36:37 Leška (Marušák; 5/5), 41:43 Čech (Honejsek; 5/5), 48:52 Čech z trestného střílení – 15:00 Zohorna (Sýkora; 5/4), 26:24 Nosek (Kousal, Radil; 5/5). Rozhodčí: Husička, Minář – Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:5 (0:2, 2:1, 2:2). Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4474. Střely na branku: 34:29 (15:9, 11:9, 8:11). Srážky: 7:6 (2:3, 4:2, 1:1). Vhazování: 29:35 (10:13, 12:12, 7:10). Blokované střely: 3:5 (1:1, 1:3, 1:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2. Nejlepší hráči: Luboš Horčička – Petr Sýkora.
Berani Zlín: Horčička – Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák – Balaštík, Leška, O. Veselý – Holík, Čajánek, Kubiš – Honejsek, Melenovský, Čech – Ondráček, Sedláček, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Juraj Jurík a Richard Hrazdíra.
Dynamo Pardubice: Salfický – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Kousal, Nosek – Tybor, Marha, Starý – Půhoný, Číp, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupili na Zimním stadionu Luďka Čajky v naprosto stejné sestavě jako v pátek na kladenském ledě. Východočeši dvakrát vedli, Zlín dokázal vždy srovnat krok a ve třetí třetině strhnout utkání na svou stranu.

Petr Sýkora vybojoval v oslabení puk a Tomáš Zohorna otevřel skóre

Pardubičtí hokejisté vstoupili do utkání ve Zlíně poměrně aktivně. Hned na začátku utkání zmáčkli soupeře v jeho pásmu. Zlínu pomohla dostat se do tempa přesilovka, když za podražení byl vyloučen Jiří Cetkovský. Východočeská obrana v čele s Dušanem Salfickým ale neměla výraznější potíže.

V 10. minutě se do velké šance dostal Josef Marha. Zkušený forvard se dostal k puku po ostré střele Václava Benáka, zlínský gólman Horčička se ale proti němu vytáhl famózním zákrokem.

Pardubice se pak musely bránit dvěma spojeným oslabením. Nejprve hosté v čase 10:59 špatně střídali, o necelé čtyři minuty později fauloval kapitán Kočí. Právě v tomto oslabení se Východočeši dostali do vedení: Petr Sýkora doslova vybojoval puk v rohu kluziště, naservíroval jej Tomáši Zohornovi a ten šestou trefou v sezoně otevřel gólový účet utkání – 0:1.

Zlín nadvakrát vyrovnal pardubické vedení

Nabyté vedení hostům dlouho ve druhé třetině nevydrželo. Už po její půlminutě vyrovnal na 1:1 Ondřej Veselý. Petr Leška získal ve své útočné třetině puk, ten se po jeho střele dostal k pětatřicetiletému útočníkovi, jenž srovnal skóre.

Pardubice sice nevyužily následnou početní převahu po Horákově nedovoleném bránění, i tak vyrovnaný stav vydržel necelých pět minut. Druhý gól Pardubic vstřelil Tomáš Nosek. Klubový odchovanec si najel na Radilovu přihrávku o mantinel a svůj nájezd z boku zakončil efektivně mezi Horčičkovy betony – 1:2.

Zlín byl blízko vyrovnání při přesilovce v polovině základní hrací doby. Na trestné lavici pykal právě střelec druhé pardubické branky a i on pozoroval rychlou souhru domácích v pardubické obraně. Ta však v čele se svým šéfem Salfickým odolal nápaditým akcím.

Ve 37. minutě však smolně kapituloval. Zlínský lišák Petr Leška nahodil puk na bránu z nulového úhlu v rohu, pardubický brankář si jej nešťastně srazil do kasy – 2:2. Chvíli na to podržel pardubický brankář svůj tým po výpadu dvojice Jaroslav Balaštík – Ondřej Veselý.

Zlín otočil zápas a výhru uhájil

Stejně jako do druhého dějství se Zlínu povedl nástup do toho třetího. Ve 42. minutě se po Honejskově nahrávce prosadil ostrou ranou Filip Čech – 3:2. Pardubický brankář měl zakrytý výhled a nemohl stačit na rychlou střelu zareagovat.

O šest minut později se zlínský útočník radoval podruhé po využitém trestném střílení, když jej podrazil Jiří Vašíček. Filip Čech si vzal puk a poslal jej z mezikruží na Salfického lapačku – 4:2.

Pardubice se nevzdávaly, snažily se aktivnější hrou směrem dopředu zdramatizovat jeho závěr, domácí hokejisté si ale nenechali výhru vzít. Velkou šanci měl v 56. minutě Marek Ďaloga, kterého před zlínskou kasou našel Lukáš Radil. Pardubický zadák ale nezakončil dle svých představ.

Juraj Jurík (PSG Zlín): „ Utkání bylo vyrovnané a k nám se přiklonilo štěstí, za což jsme rádi. V první třetině Pardubice dobře bruslily a šly do vedení v naší přesilovce. Nám pomohl vstup do druhé třetiny, kdy jsme vyrovnali. Vysocí hráči soupeře, silní na puku, nám dělali problémy a inkasovali jsme na 1:2. Paradoxně od té doby se Pardubice zatáhly a to byla voda na náš mlýn. Nechali nás tvořit a my jsme dávali šťastné góly. Petr Leška to v zápasech zkouší a takové góly padají i v NHL. Byl to šťastný gól a částečně šel i na vrub gólmana. Patří k hokeji a měli jsme štěstí, že jsme ten gól dali my. Za tři body jsme rádi, neboť Pardubice jsou silný soupeř a před reprezentační přestávkou jsme se chtěli v tabulce posunout výš.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „ Neodehráli jsme špatné utkání. Připravovali jsme se na to, abychom eliminovali útok Zlína, který je velmi kvalitní. Hlavně aby nedocházelo k přečíslení ve středním pásmu a to se nám podařilo. Petr Leška se za nepříznivého stavu snaží být nepříjemný kolem branky a dnes se mu to, bohužel pro nás, podařilo. Všechny čtyři inkasované góly byly laciné a soupeři jsme je darovali. Za stavu 2:3 nebo 2:4 jsme měli šance, které jsme neproměnili. Nejsme spokojeni, neboť bodovat jsme mohli.“