29.1.2012

Pardubice udolaly Zlín, díky Kolářově hattricku berou cenné dva body

PARDUBICE — Galavečer útočníka Jana Koláře! Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice díky jeho hattricku porazili Zlín 4:3 po samostatných nájezdech. Východočeši nejprve otočili dvoubrankové manko, samostatné nájezdy rozhodla paráda hráče s číslem 48.

Tipsport extraliga, 44. kolo, neděle 29.1.2012, ČEZ Arena Pardubice

4:3sn
0:1, 1:1, 2:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 31:00 Kolář II (Kolář I, Starý), 44:14 Kolář I (Koukal), 48:55 Kolář I (Koukal, Píša), rozhodující samostatný nájezd Kolář I – 16:36 Ondráček (Tvrdík), 21:27 Důras (Čajánek, Veselý), 50:49 Leška (Hamrlík, Köhler). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 7695. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči: Jan Kolář I – Radim Tesařík.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Borer, Sičák, Benák, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Markovič, Kousal, Buchtele – Radil, Zohorna, Somík – Půhoný, Nahodil, Nosek. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Berani Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček – Holík, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, Veselý – Tvrdík, Vlach, Ondráček – Melenovský, Kucharczyk, Šlahař.Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupili do utkání se Zlínem s novou útočnou akvizicí, na pravé straně druhého útoku dostal příležitost slovenský forvard Jaroslav Markovič.

Zlín se prosadil po čistě vyhraném buly

Utkání začalo ve vysokém tempu, Východočeši od prvního buly zatlačili svého soupeře do obrany. Ten trpělivě čekal na výhodné možnosti přečíslení. Už ve 3. minutě mohl gólový účet otevřít Robert Kousal, brankář Sedláček však vytasil parádní zákrok.

Na opačné straně zahrozil Bedřich Köhler, který po výborném Hamrlíkově pasu se ocitl sám před brankářem Růžičkou, ale i on podržel svůj tým. Živou pasáž podtrhla bomba Aleše Píši a neúspěšná dorážka Jana Starého.

Asi největší šanci v první třetině měl ve 14. minutě Petr Čajánek. Zlínský kapitán se natáhl po Ondráčkově puku a byl sám před pardubickou brankou. Trefil však její konstrukci v obrovské příležitosti!

O chvíli později se hosté dočkali. Michal Tvrdík, který hrál svůj první zápas za tým PSG, vyhrál buly, kotouč posunul na Jiřího Ondráčka a ten prudkým volejem prostřelil Martina Růžičku – 0:1.

Zlín utekl do dvoubrankového náskoku, ten ukrojil obránce Kolář

Do dvougólového vedení se zlínští hokejisté dostali hned na začátku druhé části hry. Zaváhání pardubické obrany potrestal z ostřejšího úhlu Michal Důras, ten svou gólovou střelu schoval mezi brankáře Růžičku a jeho pravou tyčku – 0:2.

V těžké situaci pomohla Pardubicím dvojice přesilových her. Nejprve byl za hákování vyloučen Dalibor Řezníček, tuto výhodu ale Východočeši neproměnili. Byli úspěšní až po Linhartově faulu kolenem. Po spolupráci Janů Kolářů se radoval obránce, když z mezikruží tečoval střelu útočníka – 1:2.

Ve 36. minutě se domácí radovali z vyrovnání stavu. Po závaru v předbrankovém prostoru Jakuba Sedláčka se prosadil Petr Koukal. Jenže videorozhodčí vystavil všeobecnému veselí stopku, neboť našel kopnutí pardubického kapitána do puku mezi betony zlínského brankáře. Ten se pak zaskvěl při dvou šancích Tomáše Zohorny.

Hráči ve žlutých dresech se mohli dostat zpět do dvougólového vedení po Holíkově akci. Zlínský junior pěkně zatopil domácí defenzívě, puk se všemožně motal poblíž brankové čáry, ale za ní se nedostal, přestože pardubická obrana v ten moment nepůsobila nejjistějším dojmem.

Po parádách útočníka Koláře Zlín vyrovnal

Pardubičtí hokejisté promarnili možnost vyrovnat na začátku třetí dvacetiminutovky. Radim Tesařík byl sice vyloučen za hákování, ovšem z trestné lavice sledoval marnou snahu Východočechů usadit se v pásmu. Domácí ve své čtvrté početní výhodě v utkání ani nevystřeli.

Srovnání se Pardubičtí dočkali až v následné hře pět na pět. Po Koukalově pasu se k puku dostal útočník Kolář a ke vzdálenější tyči poslal puk do branky – 2:2. Chvíli na to se mohla prosadit dvojice Lukáš Radil – Radovan Somík, ale prvně jmenovaný nepropasíroval puk na svého kolega v předbrankovém prostoru.

Obrat na 3:2 v pardubický prospěch tak zařídila opět první formace. Aleš Píša vyslal ve 49. minutě kotouč na Petra Koukala, ten posunul na útočníka Koláře, jenž si se zakončením poradil s bravurou. Stahovačkou do středu si připravil palebnou pozici a švihem trefil přesně prostor mezi Sedláčkovými betony.

Jenže po necelých dvou minutách bylo v pardubické ČEZ Areně srovnáno! Martin Hamrlík se totiž po předchozí zlínské akci dostal k nebezpečné střele od modré, tu stihl domácí brankář pouze vyrazit k Petru Leškovi a pro něj nebylo problémem vyrovnat na 3:3.

V závěru základní hrací doby se pardubičtí hokejisté nastěhovali do zlínské obrany, toužili získat tříbodové vítězství. V 56. minutě se dokonce v předbrankovém prostoru trochu poprali Tomáš Zohorna a Petr Zámorský. Ani hra čtyři na čtyři nepomohla najít vítěze v šedesáti minutách hry.

Jan Kolář dokonal hattrick a rozhodl o dvoubodové výhře

Prodloužení uteklo více než rychle. V pardubickém dresu nebezpečně zakončovali Tomáš Zohorna a Jan Buchtele, na opačné straně řešil brankář Růžička pokus Jiřího Ondráčka. Pětašedesát minut hry nerozhodlo. Pomoci musely samostatné nájezdy.

První jel pardubický Tomáš Zohorna, snažil se rozhýbat Sedláčka, ale ten si na jeho střelu chytře počkal. Martin Hamrlík překvapil, nenajel si k mantinelu, přímou cestou si na brankáře Růžičku nepřišel. Pardubický gólman včas sklapl své betony.

Robert Kousal volil zakončení střelou, Jakub Sedláček si ji však našel. Expardubický Michal Tvrdík zase vymetl připravenou lapačku Martina Růžičky.

Fantastické zakončení předvedl útočník Jan Kolář. Hráč s číslem 48 si rozhýbal Sedláčka a blafákem nad lapačku jej překonal. Protože Petr Leška neuspěl, tak si mohl užívat slastného hattricku a dvoubodového vítězství 4:3.

Pavel Hynek (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Zlín se tady prezentoval výborným výkonem a výbornou defenzivou. My jsme se do utkání nemohli dostat, měli jsme těžké nohy a hlavně jsme nestříleli. Důležité pro nás bylo, že jsme se za stavu 0:2 tou přesilovkou vrátili do zápasu. Škoda, že jsme inkasovali na 3:3 hodně laciným gólem, tu situaci jsme si měli pohlídat. Dělba bodů byla ale zasloužená a my musíme být rádi za ten druhý bonusový bod.“

Rostislav Vlach (PSG Zlín): „Bylo to vyrovnané utkání, atraktivní pro diváky. Hrálo se nahoru dolů, možná nás trochu mrzí, že při vedení 2:0 jsme to nedotáhli do konce. Ale to podělení bodů bylo zasloužené pro oba týmy.“