16.11.2007

Pardubice se ve Zlíně střelecky neprosadily, Balaštík dal hattrick

Moeller se trápí, to je nad slunce jasné. Po domácí porážce se Slavií, kdy žehral na mizernou koncovku, prohrál ve Zlíně 0:4. První třetina tohoto utkání sice branku nepřinesla, ale ve druhém dějství využili domácí dvě přesilovky. Jaroslav Balaštík poté ve třetí dvacetiminutovce dokonal hattrick, aby poslední gól v Lašákově síti přidal expardubický Dušan Andrašovský. Moeller bojoval, ale Pardubicím na zlínském ledě nevycházelo téměř nic, Východočeši gól nevstřelili. Odváží si ze Zimního stadionu Luďka Čajky poměrně vysokou porážku.

O2 extraliga, 21. kolo, pátek 16.11.2007, Zimní stadion Luďka Čajky

4:0
0:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 21:39 Balaštík (Leška), 26:59 Balaštík (Leška), 53:17 Balaštík (M. Čech), 53:41 Andrašovský (Okál). Rozhodčí: Mikula – Kis, Padevět. Vyloučení: , navíc Klouček 5 minut a do konce utkání, Leška (Zlín) 10 minut osobní trest – Havíř 10 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4128. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 4:0.
Berani Zlín: Biegl – Hamrlík, Galvas, Nosek, Zubíček, Vosátko, Klouček - Balaštík, Leška, Záhorovský – Okál, Rachůnek, Andrašovský – Mokrejš, M. Čech, Kubiš – M. Pšurný, F. Čech, R. Pšurný – od 55. navíc Vlach. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Linhart, Snopek, Havíř, Posmyk, Jan Kolář II – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Klejna, Pucher, Somík – Tvrdík, Koukal, Cetkovský – Zohorna, Rákos. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

První třetina branku nepřinesla

Domácí nastoupili po dohodě s Pardubicemi do zápasu ve žlutých dresech, naopak Moeller oblékl „domácí“ červenou kombinaci. Nejprve měly Pardubice výhodu přesilové hry, když Petr Leška hákoval soupeře. Tuto výhodu, ani další po vykázání Martina Hamrlíka, hosté nezužitkovali.

Přesně v čase 10:00 měli první početní výhodu Zlínští, Michal Klejna ale strávil na trestné lavici celé dvě minuty. Stejně jako Jiří Cetkovský o pár minut později. V tomto oslabení ale hostům zatrnulo, protože kotouč se dostal do Lašákovy klece. Branka ale nemohla být pro postavení útočícího hráče uznána.

Závěr třetiny obstarala pardubická přesilovka, ale ani v této se hosté viditelněji neprosadili. Sice měly Pardubice kotouč na svých holích, ale zlínská obrana nepustila Moeller do výraznější střelecké příležitosti.

Jaroslav Balaštík potrestal dvě vyloučení Pardubic

Co se nepovedlo hostům, podařilo se hokejistům Zlína. Ve 22. minutě byl za podražení vyloučen Peter Pucher a Valaši výhodu využili už po osmnácti sekundách. Petr Leška si za bránou počkal na správný moment přihrát Jaroslavu Balaštíkovi, který si z pozice mezi kruhy nemýlil – 1:0.

Chvíli na to se Pardubice musely bránit po vyloučení Petra Koukala, tuto výhodu Pardubičtí v poklidu přežili. V ní se do křížku dostali obránce Jan Snopek a útočník Miroslav Okál, který za bránou srazil Jána Lašáka. Jejich pošťuchování skončilo dvěma minutami pro pardubického beka a čtyřmi pro kapitána RI Oken.

Když už se hrálo pět na pět, měl tutovku Dušan Andrašovský, trefil se v zakončení přesně mezi Lašákovy betony, puk nakonec těsně minul bránu. Expardubický útočník byl hákován Jiřím Cetkovským.

Zlín tuto výhodu využil. Petr Leška nabil Jaroslavu Balaštíkovi, jenž propálil vše před sebou, tedy kromě síťky v Lašákově brance – 2:0.

Pardubičtí se pak snažili tlačit dopředu, jenže naráželi na konsolidovanou obranu soupeře, na Moelleru bylo více než patrné, že se herně trápí.

Pardubice nevsítily ani gól

S touhou vstřelit kontaktní branku a pokusit se alespoň vyrovnat vstoupili hosté do třetí třetiny. Snažili se hrát aktivně, ale nepřesnost na jejich holích a váznoucí souhra vycházející z psychické nepohody byly proti nim.

Naopak ve 46. minutě měl velkou šanci Roman Pšurný, najel si až před Lašáka, ale ten velkou šanci domácích vykryl. Po dvou faulech v nedlouhém sledu o pár minut později měli Zlínští výhodu 91sekundové přesilovky pět na tři.

RI Okna ji ale nevyužila. Pardubice pak nezužitkovaly zkrácenou výhodu po držení Rachůnka. Skóre se měnilo při hře pět na pět. Hattrick dokonal Jaroslav Balaštík, tentokrát mu přihrával Martin Čech – 3:0.

A to nebylo vše, po půlminutě ujel všem Dušan Andrašovský a blafákem do bekhendu zvýšil na konečných 4:0 pro domácí.

Zápas se pak v klidu dohrával, Moeller nenašel síly ani na úpravu výsledku, naopak Zlínští si vychutnali skalp vicemistra. Ten podruhé v řadě prohrál.

Jaroslav Stuchlík (RI Okna Zlín): „Hosté nedokázali využít přesilovky, zatímco nám to tam dvakrát spadlo. Dostali jsme se do vedení 2:0 a poté jsme přežili pětiminutové oslabení. To byly rozhodující okamžiku zápasu. Utkání jsme zaslouženě dovedli do vítězného konce. Brankář Biegl byl vedle kanonýra Balaštíka jedním ze základních pilířů našeho dnešního úspěchu.“

Pavel Rohlík (Pardubice): „Dnes se nám nic nedařilo. V první třetině jsme měli několik střel z dálky, ale poté převzal Zlín iniciativu a zatlačil nás do defenzívy. Ještě mohl přijít zlom, když jsme hráli přesilovku, ale bohužel jsme z ní nic nevytěžili. Za stavu 3:0 se zápas již pouze dohrával. Na naší hře byla vidět značná křeč.“