8.10.2010

Pardubice se trefily v přesilovkách, i tak na Slavii nestačily

PARDUBICE — Konečně to přišlo, ale bez bodů. Hokejisté HC Eaton Pardubice podlehli v 9. kole Tipsport extraligy pražské Slavii 2:4. Eaton vstřelil oba góly z přesilovek, nejprve Václav Kočí snižoval na 1:2 a pak Jan Starý minutu a půl před koncem na 2:3. Eaton však na body přes velkou snahu nedosáhl.

Tipsport extraliga, 9. kolo, pátek 8.10.2010, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

2:4
0:2, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 35:53 Kočí (Píša, Pivko), 58:35 Starý (Kolář, Kočí) – 9:44 Žižka (Vondrka, Branda), 19:59 Kadlec (Vondrka, Růžička), 41:44 Jaškin (Krenželok, Jelínek), 59:50 Vondrka (Štefanka). Rozhodčí: Hribik, Mikula – Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:2. Diváci: 9495. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4. Nejlepší hráči: Jan Kolář I – Michal Vondrka.
Dynamo Pardubice: M. Růžička – Píša, Kočí, Jillson, Kolář II, Kudělka, Kaberle, Mezei – Cetkovský, Špirko, Pivko – Pineault, Nahodil (20:00 Kolář I), Somík – Bartek, Koukal, Buchtele – Rákos, Zohorna, Starý. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.
Slavia Praha: Kopřiva – Žižka, Kolařík, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Špelda – Micka, Štefanka, Vondrka – Jaškin, Jelínek, Krenželok – Doležal, Endál, Sklenář – Branda, V. Růžička ml., Tomica. Trenéři: Vladimír Růžička, Jiří Čelanský a Josef Beránek.

V pardubické sestavě se poprvé v této sezoně objevil útočník Jan Kolář, slávisté přijeli do Pardubic bez zraněného obránce Holce a útočníka Svobody.

Slavia učila přesilovky…

První třetina přinesla atraktivní hokej, ve kterém se více do šancí prosazovala pražská Slavia. Ta vystřelila celkem osmnáctkrát na pardubickou branku, naopak gólman Kopřiva likvidoval pouze deset střel.

První vážnější akcí Pražanů byl průnik Vladimíra Růžičky ve 4. minutě, ale ten za svého jmenovce puk neprotlačil. O chvíli pozdě zahrozil Vondrka, ale Eaton opět podržel jeho brankář. Ten poprvé kapituloval v 10. minutě, kdy Slavia využila svou první přesilovku. Hosté vytvořili dokonalý zmatek v domácí obraně, k puku se dostal obránce Žižka a ten z kruhu trefil odkrytou branku – 0:1.

Pak měly dvě přesilovky na svém kontě Pardubice, ale naložily s nimi stejně jako s těmi předchozími v této sezoně. Čili neproduktivně… Při té druhé, kdy byl vyloučen Pavel Kolařík, se málem prosadil Daniel Rákos, ale v rozhodující chvíli mu kotouč uskočil.

V závěru úvodního dějství měl hostující celek k dispozici druhou přesilovku a opět ji využil. Vteřinu před první sirénou se od modré prosadil Petr Kadlec. Domácí kapitán Koukal sice protestoval, že jeden ze slávistů byl v brankovišti, jeho nářku mu byly ale k ničemu – 0:2.

… a Pardubice se přiučily!

Prostřední třetina byla opakem té první. Zatímco v úvodu byli aktivnější slávisté, tak po zpřeházení útoků a znovuobnovení útočné letky Kolář – Koukal – Starý se více o slovo hlásili hokejisté HC Eaton Pardubice.

Ve 24. minutě se do samostatného úniku dostal Libor Pivko, na skvělého Kopřivu v brance červenobílých ale nevyzrál. O střídání později měl dvě zajímavé šance útočník Kolář, ale rovněž neuspěl.

V polovině zápasu měl Eaton další přesilovkovou výhodu, ale opět s ní nenaložil nejlépe. Rastislav Špirko se sice vířivými pohyby snažil prosadit, zůstalo však pouze u snahy…

Až v čase 35:53 to přišlo! Pardubice se poprvé v této sezoně prosadily v početní převaze! Vyloučen byl Dmitrij Jaškin a Václav Kočí se radoval z premiérové trefy v početní převaze po svém sjetí do kruhu. Jeho gól posvětil videorozhodčí – 1:2.

Naděje domácím uťala hrubka a premiérová trefa Dmitrije Jaškina

Pardubice chtěl navázat na druhé dějství aktivním nástupem, ale všemu učinil přítrž mladík Dmitrij Jaškin. Ten využil domácího zaváhání a vstřelil svůj první extraligový gól po skrumáži v obraně Eatonu – 1:3.

Slavii hrálo vše do karet. Pardubice se musely tlačit dopředu, Slavia se zatáhla a čekala na rychlé brejky. A protože pardubická hra nebyla bezchybná, tak jich bylo poměrně hodně.

Ve 47. minutě byl vyloučen Jiří Vašíček za držení, hlavně lajna K–K–S tropila v obraně soupeře velkou neplechu. Další přesilovka přišla v poslední dvouminutovce, obrovský tlak Eaton přinesl snížení z hole Jana Starého v čase 58:35 při hře šest na čtyři – 2:3.

Slavia si však výhru nenechala vzít, Pardubice pokračovaly po nabytí pásma ve hře bez brankáře, ale po vyvezení puku se deset sekund před koncem trefil Michal Vondrka a svůj večer zakončil na čtyřbodový – 2:4.

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „První třetina nám prohrála zápas. Od druhé jsme trochu promítali sestavou, kluci začali hrát, dostávali se do šancí a mohli se zápasem něco udělat. Dvě třetiny byl náš projev jiný než v té první. Dáváme jen dva góly za zápas, v koncovce jsme jaloví, neproměňujeme šance.“

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): „Musím hráčům poděkovat, jak přistoupili k zápasu. Úmyslně jsme sem přijeli s aktivní hrou, ta se nám po celý zápas dařila. Ve druhé třetině jsme přestáli tlak domácích, ale jinak jsme utkání kontrolovali. V závěru se Pardubice snažily vyrovnat, ale ubránili jsme se.“