18.1.2005

Pardubice prohrály na ledě mistra

Pardubice dlouho bojovaly o body na ledě mistra, nakonec nepovedený vstup do třetího dějství rozhodl o tom, že po devíti zápasech východočeský celek odchází z ledu poražen. Pardubice ve druhé třetině vedly, ale v zápase, ve kterém padlo 7 branek, byl šťastnější domácí tým, který vyhrál 4:3.

Tipsport extraliga, 40. kolo, úterý 18.1.2005, Zimní stadion Luďka Čajky

4:3
1:1, 2:2, 1:0
Branky a nahrávky: 1:17 Okál, 22:08 Erat (Okál, Nosek), 37:53 Jenáček (Leška), 42:54 Okál (Tesařík, R. Hamrlík) – 14:32 Mikeska (Havíř, Hejduk), 31:22. Bulis (Hejduk), 35:23. Divíšek (Mudroch). Rozhodčí: Bolina - Bláha, Pospíšil. Vyloučení: 2:5, navíc Kameš, M. Rozsíval (oba Pardubice) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5384. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Berani Zlín: Murín – M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Galvas, Vosátko – Barinka, Leška, Balaštík – Okál, Čajánek, Erat – Mokrejš, Kristek, Záhorovský – Kováčik, Čech, Ambruz. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.
Dynamo Pardubice: Kameš – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, Rozsíval, Mudroch, Vyhlídal, Pácal – P. Sýkora, Dopita, Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Hemský, Divišek, Pištek – Kolář, Koukal, Rolínek. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Kameš nahradil Lašáka

Od prvních minut byl na zaplněném zlínském stadionu k vidění parádní hokej. Pardubická brankářská jednička Ján Lašák kvůli střevním problémům nenastoupila, na ‚domácím‘ ledě se tak představil Jaroslav Kameš. O hokejové dojmy se starala obě mužstva. První šel do vedení Zlín, který skóroval hned po 77 sekundách zásluhou Okála. Ten objel branku a puk zasunul podle sudího Boliny, jenž si byl situaci ověřit u videorozhodčího, za brankovou čáru – 1:0. Hosty ale náhlá změna stavu nepoložila, v 7. minutě poprvé pořádně otestoval Murína střelou z bezprostřední blízkosti Bulis. O chvilku později mohl vedení celku HC Hamé zvýšit Kristek, ale v situaci dva na jednoho trefil tyčku. Pardubický tým se dočkal vyrovnání v 15. minutě, když Mikeska mezi kruhy překonal Murína – 1:1. Vrátit domácímu mužstvu vedení mohl o minutku později Roman Hamrlík, který skoro překonal Kameše v bráně Pardubic, kterému ale pomohl ukrýt puk do bezpečí jeden z hostujících beků.

Pardubice vedly!

Druhá třetina se povedla především útočníkům, kteří se prosadili celkem čtyřikrát. Ale pěkně po pořádku: hostům se nepovedl vstup do druhého dějství, když po přihrávce Okála si najel mezi kruhy Erat, jenž vrátil domácím vedení – 2:1. Oba celky nadále předváděly atraktivní podívanou, ve 25. minutě se mohl prosadit Dopita, o minutu později nepropálil Murína Hejduk. V polovině zápasu zase Mokrejšova bomba minula Kamešovu klec. Celek HC Moeller Pardubice vyrovnal stav ve 32. minutě. Po závaru před Murínem se nejprve pokusil skórovat Hejduk, po něm protlačil puk za čáru Bulis – 2:2. Východočeši se dokonce na ledě mistra dostali do vedení! Ve 36. minutě se střela Mudrocha odrazila od jednoho z bránících hráčů, puk se dostal k Divíškovi, který obrátil na 2:3! Vedení ale vydrželo jen dvě a půl minuty. V pardubické obraně vybojoval puk Čech, posunul jej na Lešku, který našel před brankou Jenáčka, jenž kotouč usměrnil za Kameše – 3:3. Do třetí třetiny šla obě mužstva za vyrovnaného stavu.

V závěru byl šťastnější domácí tým

Ani vstup do třetí třetiny se Pardubicím nepovedl. Hostující tým inkasoval po necelých třech minutách z hole Okála a prakticky od počátku třetí dvacetiminutovky musel dohánět nepříznivý stav. Ve 48. minutě na sebe chytrou střelou upozornil Mikeska, s jehož střelou měl Murín pořádný kus práce. Na druhé straně se musel ukázat Kameš, který měl problémy při střelách Romana Hamrlíka z poloviny třetího dějství. Asi největší šanci na vyrovnání měl obránce Mudroch, tři a půl minuty před závěrečnou sirénou jeho tečovaná střela skončila na břevně zlínské branky! Domácí vsadili na obranu, naopak hostí byl najednou plný led. V 57. minutě se mohl do listiny střelců zapsat Dopita, jehož teč skončila mimo tři tyče. Konec se odehrával před bránou mistra, Mikeskova řada svírala hosty v jejich obraně, ale neúspěšně. V závěru mohl na druhé straně rozhodnout z brejku Okál, ale hattrick mu sebralo zaváhání při zakončení. Pardubický nápor v závěru utnul sudí Bolina, jenž vyloučil Mikesku za hákování a navrch přidal Rozsívalovi "desítku" za protesty.

Pardubický celek sice odjíždí ze zlínského ledu s prázdnou, ale podal dobrý výkon, za který se nemusí stydět. Ochutnat chuť vítězství bude Moeller Pardubice moci již tento čtvrtek, kdy v Duhové aréně od 18.00 přivítá Chemopetrol Litvínov. Třeba ve čtvrtek zase Východočeši nastartují novou, podobnou šňůru…

Jaroslav Stuchlík (Zlín): „Bylo to výborné utkání a myslím si, že diváci museli odcházet domů velmi spokojení. Začali jsme aktivněji a vytěžili z toho úvodní branku. Po vyrovnání ale Pardubice převzaly iniciativu a dostaly nás pod tlak. Pomohla nám až první přestávka, jenže po dalším vyrovnání se hosté opět zvedli a otočili vývoj zápasu. Pro nás byl velmi důležitý třetí gól, pak se už čekalo, kdo udělá chybu. Chtěl bych vyzdvihnout hru Čajánkovy pětky, která nejenže pokryla Mikeskovu formaci, ale navrch přidala tři branky.“

Jiří Šejba (Pardubice): „Začali jsme profesorky a úvod zápasu prospali. Pak jsme sice otočili skóre, jenže velkou chybou bylo, že jsme ještě do konce druhé části dovolili Zlínu vyrovnat. Závěr prostřední dvacetiminutovky jsme podcenili a ztratili jednobrankový náskok. Při čtvrtém gólu v našem oslabení se jeden hráč zapomněl a nechal volného Okála, který utkání rozhodl. Lašák měl v posledních dnech střevní potíže, takže jsme ho raději šetřili a šanci dostal Kameš, který odchytal dobrý zápas.“