26.9.2014
(HoH)

Pardubice potvrdily formu, prohloubily zlínskou mizérii

ZLÍN — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázali vyhrát v utkání 6. kola Tipsport extraligy na ledě PSG Zlín 3:1. Východočechy poslal do vedením svým premiérovým gólem v naší nejvyšší soutěži Tomáš Kaut, na zlínské vyrovnání odpověděl Lukáš Nahodil a tříbodové razítko přidala Radilova teč Benákovy střely v přesilovce. Výborný výkon předvedl brankář Robert Kristan, jenž kryl sedmatřicet střel soupeře.

Tipsport extraliga, 6. kolo, pátek 26.9.2014, Zimní stadion Luďka Čajky

1:3
0:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 20:36 Köhler (5/5) – 16:50 Kaut (5/5), 21:40 Nahodil (Tybor; 5/5), 44:20 Radil (Benák; 4/5). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7 (2:3, 1:3, 5:1). Využití: 0:1. Diváci: 4000. Střely na branku: 38:32 (11:14, 15:7, 12:11). Srážky: 10:4. Vhazování: 33:38. Blokované střely: 8:15. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Nejlepší hráči: Libor Kašík – Lukáš Nahodil.
Berani Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Valenta, Žižka, Tesařík, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Holík, Čajánek – Ondráček, Roman Vlach, Veselý – Okál, Popelka, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Juraj Jurík a Richard Hrazdíra.
Dynamo Pardubice: Kristan – Čáslava, Píša, Ščotka, Benák, Mojžíš, Gregorc, Havlík – Sýkora, Zohorna, Semorád – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Špaček, Starý – Kaut, Cetkovský, Voženílek. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Pardubičtí hokejisté odjeli do Zlína i s obráncem Tomášem Mojžíšem, během pátku se podařilo vyřešit veškeré legislativní záležitosti, kolínský rodák oblékl dres s číslem sedm. Východočechům se povedlo prohloubit zlínskou krizi, vyhráli druhý zápas venku v této sezoně a upevnili si pozici v elitní čtveřici.

Tomáš Kaut vyhrál buly a vstřelil první extraligový gól

Do zápasu vstoupili domácí ve snaze zasadit Pardubicím úder hned na začátku, jenže Východočeši předvedli po celých šedesát minut na Zimním stadionu Luďka Čajky taktický výkon, který se mohl opřít o výborného brankáře Kristana.

V 9. minutě měl první gólovou šanci utkání Tomáš Zohorna, pardubický forvard byl sám mezi kruhy, ale netrefil se přesně. Chvíli na to se Pardubice úspěšně bránily po Špačkově vysoké holi, poté Zlín odolal náporu hostí, když se držením provinil Petr Leška.

V závěru první třetině poslal Pardubice do vedení Tomáš Kaut. Šikovný centr nejdřív obral o puk Petra Lešku na buly, potáhl si kotouč a poslal jej hned spěšně pod víko nádherný moment – 0:1. Třebíčský odchovanec nádherně otevřel svůj gólový účet v Tipsport extralize, vstřelil totiž první gól v naší nejvyšší soutěži!

Zlín se radoval z vyrovnání pouze 64 vteřin

Hned na začátku prostřední dějství se Valaši prosadili, poměrně šťastným gólem vyrovnal Bedřich Köhler při závaru v pardubickém brankovišti – 1:1.

Jenže hned na to odpověděl Lukáš Nahodil. Šikovný centr má na začátku nové sezony výbornou formu, převzal puk od Radoslava Tybora a ze strany se procpal až do zakončení, když objel i gólmana Kašíka – 1:2.

Zlín mohl srovnat ve třech po sobě jdoucích přesilovkách, Pardubice ale bránily skvěle a hlavně se mohly opřít o výborného Roberta Kristana, který měl i ve 36. minutě potřebné štěstí, když Petr Čajánek trefil tyčku.

Výhru stvrdila Radilova teč Benákovy střely

Jak se hrají přesilovky, ukázali Pardubičtí ve 45. minutě. Lukáš Radil si najel správně do předbrankového prostoru a umně změnil směr Benákovy rány od modré – 1:3. Pardubice se mohou pochlubit více než dvacetiprocentní úspěšností využívání početních výhod.

I za Liborem Kašíkem zazvonila v utkání tyčka, konkrétně se tak stalo v 50. minutě, kdy brankovou konstrukci orazítkoval Radoslav Tybor.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si zodpovědným výkonem nenechali vzít cennou výhru z mistrovského ledu, využili zlínské nepohody v úvodu sezony a po šesti kolech (Pardubice hrály čtyřikrát venku) mají na svém kontě velmi pěkných dvanáct bodů, které je posunuly na třetí místo v průběžné extraligové tabulce.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): „Náš největší problém byla dnes koncovka. Přestože je výkon slušný, tak prostě na jeden gól se vyhrávat nedá. Spálili jsme mnoho šancí a to je náš hlavní problém. Mužstvo také srazilo to, že sotva jsme vyrovnali, tak jsme inkasovali. Děláme i hodně chyb, které pramení z přemíry snahy.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Byli jsme si před zápasem vědomi, že Zlín nepatří v tabulce tam, kde je. Respektovali jsme kvalitu soupeře. Také se nám povedl náš cíl – hrát aktivně ze začátku, navíc jsme dali gól. Důležité byly pro nás dva faktory. Rychle jsme odpověděli na inkasovaný gól a ubránili jsme oslabení ve třech. Třetí třetinu jsme odehráli dobře, až na naše dvě chyby v přesilovkách, ze kterých soupeř mohl snížit. To by se při početních výhodách stávat nemělo.“