25.1.2015
David Záruba

Pardubice pálily do tyčí, doma nestačily na Mladou Boleslav

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nestačili v utkání 41. kola Tipsport extraligy a doma podlehli Mladé Boleslavi 2:3. Branky Východočechů vstřelili Tomáš Marcinko a Petr Sýkora, domácí celek čtyřikrát v utkání trefil tyč!

Tipsport extraliga, 41. kolo, neděle 25.1.2015, Tipsport arena Pardubice

Mladá Boleslav

2:3
1:0, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 18:14 Marcinko (Zohorna; 5/4), 33:17 Sýkora (Gregorc, Zohorna; 5/4) – 25:10 Bárta (Jarůšek; 5/5), 29:51 Výborný (4/5), 54:17 Hyka (Robar; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Koch – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), navíc Zohorna (Pardubice) 10 minut a trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 7684. Střely na branku: 33:29 (13:7, 12:7, 8:15). Srážky: 12:5. Vhazování: 33:36. Blokované střely: 12:4. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Tomáš Hyka.
Dynamo Pardubice: Kristan – Benák, Havlík, Gregorc, Čáslava, Píša, Ščotka, Zdráhal, Korím – Radil, Nahodil, Tybor – Sýkora, Zohorna, Marcinko – Gašparovič, Kaut, Starý – Voženílek, Špaček, Cetkovský. Trenéři: Miloš Říha st. a Miloš Říha ml.
Mladá Boleslav: Růžička – Ovčačík, Hruška, Kočí, Trončinský, Holub, Robar, Trška – Látal, Broš, Pabiška – Jarůšek, Výborný, Bárta – Pacovský, Kašpařík, Volf – Hyka, Musil, Lenc. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.

Čas na odvetu nastal. Boleslav v posledním vzájemném utkání na východě Čech vyhrála vysoko 8:3, takže pardubičtí hokejisté měli soupeři co vracet. Za nápravou vyrazily Pardubice i s útočníky Cetkovským a Sýkorou.

Skóre svižného zápasu otevřel Marcinko

Ve zmiňovaném utkání Boleslav zaválela zejména v první třetině, kterou vyhrála 4:0. Tentokrát se nic takového nedělo, i když hosté měli první možnosti při přesilové hře. Tu sice nevyužili, ale i nadále byli aktivnější. Pacovského dobře mířenou střelu dokázal Kristan vyrazit a nikdo z boleslavských hráčů nedorazil puk do branky.

Utkání nabralo hned zkraje svižné tempo, hrálo se dlouho bez přerušení, ale také bez velkých šancí. Několik náznaků gólových příležitostí pochytali na obou stranách brankáři. Trochu rušnější tak byla až početní výhoda domácího týmu, ve které trefil Zohorna tyč.

Pardubice si v závěru třetiny vynutily mírnou převahu, což dokumentoval i průnik Tybora, jehož v poslední chvíli zastavil faulem Trončinský. A domácí po půl minutě trestali. Zohorna nahrál mezi kruhy Tomáši Marcinkovi, který se bleskově otočil a zamířil do horního rohu branky – 1:0. Hned po gólu byl v dobré šanci Hyka, ovšem jeho střelu zastavila Kristanova paže.

Kuriózní branka Pardubice nepoložila

Mladé Boleslavi se opět podařil nástup do třetiny a tentokrát už z toho byla branka. Domácím se nepovedlo vyhodit, načež Jarůšek okamžitě zpoza branky vyzval ke střele Michala Bártu – 1:1. Chvíli nato Cetkovský důrazně, ale čistě dohrál Pacovského, který se dlouho zvedal z ledu a pak odešel rovnou do kabiny.

Vedení mohl Pardubicím vrátit Marcinko, který si vyjel z rohu až před Růžičku, ale střelou po ledě trefil jen tyč. Téměř z protiútoku se před Kristana prodral Ovčačík a málem překvapil pardubického brankáře, který měl se skákajícím kotoučem problémy.

Neposedný kus gumy pak Kristana skutečně doběhl. David Výborný v přesilovce nahodil kotouč na pardubickou branku a maskovaný muž ve snaze rozehrát trefil Gregorce, od něhož se puk odrazil do branky – 1:2.

Smolná branka ale domácí hokejisty nepoložila. Při přesilovce po střele Tybora zvonila už potřetí v utkání za Růžičkou tyčka. Broš pak navíc ztratil hokejku, a tak hráli Východočeši prakticky proti třem. Gregorc ale z výborné pozice pálil těsně vedle. Gólem skončila až další početní výhoda, ve které dostal nabito Petr Sýkora a nechytatelně zavěsil – 2:2.

Boleslav znovu zachránily tyče. Jejich výhru vystřelil Hyka

Remízový stav velel k opatrné hře, ze které příliš nevybočila ani přesilovka hostů. Snad jen dorážka Látala nadělala Kristanovi trochu starostí. Při hře pět na pět se až před brankáře nedostával ani jeden ze soupeřů a střely z dálky jak Růžička, tak Kristan kontrolovali.

Okénko v soupeřově obraně našel až po devíti minutách třetí části Starý, ovšem pro lepší zakončení mu scházela rychlost. Tou naopak oplýval Lenc, ale ranou z úhlu minul branku. Gól nepadl ani při přesilové hře domácích, neboť Růžička pozorně zachytával všechny pokusy od modré čáry.

Klíčové momenty nastaly na přelomu 54. minuty. Sýkora po krátkém brejku pálil znovu jen do tyče. Za necelou minutu se dostal k individuální akci Tomáš Hyka a ten svůj průjezd pásmem zakončil bekhendovou střelou k tyči – 2:3.

Pardubice se snažily zvrátit porážku v závěrečném náporu, při kterém ostřelovaly Růžičkovu branku. Neuspěly však. Tybor v největší šanci znovu pálil jen do brankové konstrukce, celkově popáté v zápase zachránila hosty tyč.

Miloš Říha ml. (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „S výsledkem samozřejmě nemůžeme být spokojení, chtěli jsme jednoznačně vyhrát. Dělali jsme pro výhru maximum, ale bohužel jsme nehráli úplně podle představ. Přizpůsobili jsme se soupeřově hře, což jemu vyhovovalo, ale my jsme nechtěli. Na druhou stranu jsme měli velkou smůlu, protože jsme pětkrát trefili tyč a dali si prakticky dva vlastní góly, jeden úplně a druhý napůl.“

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): „Přijeli jsme do Pardubic s tím, že chceme získat nějaké body. Snažili jsme se hrát disciplinovaně dozadu, a pokud byla možnost, tak napadat, pokud ne, tak hlídat střední pásmo. Důležitá byla naše branka na 1:1. Pokud by soupeř utekl na rozdíl dvou branek, tak by to bylo o dost těžší. Třetí třetina už byla vabank. Vstřelili jsme gól na 3:2, soupeř nás pak zatlačil a měl šance. Jsme rádi za tři body, mužstvo zaslouží absolutorium.“