20.9.2013

Pardubice obraly Slavii o bod v parádním zápase

PRAHA — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 3. kola Tipsport extraligy na ledě pražské Slavie 1:2 po samostatných nájezdech. Domácí v utkání vedli, svým prvním gólem v pardubickém dresu vyrovnal Josef Marha. V nájezdech se sice trefil Jan Kolář, nakonec v nich byli ale Pražané úspěšnější.

Tipsport extraliga, 3. kolo, pátek 20.9.2013, O2 arena

Slavia Praha

2:1sn
1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 3:21 V. Růžička ml. (Holub, Skokan; 5/5), rozhodující samostatný nájezd Bednář – 35:01 Marha (5/5). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:5, navíc V. Růžička ml. – Kousal oba 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 4565. Střely na branku: 41:38. Srážky: 22:20. Vhazování: 37:31. Blokované střely: 3:7. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči: Dominik Furch – Martin Růžička.
Slavia Praha: Furch – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, V. Růžička ml., Skokan – Krenželok, Klhůfek, Micka – Poletín, Žejdl, Stránský. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Ondřej Weissmann.
Dynamo Pardubice: Růžička – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

S pardubickými hokejisty přijelo do pražské haly několik stovek fanoušků. Ti viděli velmi zajímavé utkání, ve kterém 65 minut hry nenašlo vítěze.

Slávisté začali zápas náporem

Sešívaní se hned od začátku duelu vrhli do útoku a nebezpečnými střelami ohrožovali Růžičku v brance Pardubic. Obrovskou příležitost zmařil Jelínek, který se po ráně Šticha dostal k dorážce, trefil ovšem jen tyčku.

To Vladimír Růžička byl o minutu později úspěšnější. Udělal bekhendovou kličku a prostrčil kotouč pod betonem svého jmenovce – 1:0. Vzápětí byl blízko gólu Wharton, který si sjel mezi kruhy, odkud však namířil kotouč jen do břevna.

Pardubičtí se dostali do výraznější příležitosti až v 8. minutě, kdy se do pásma dostal z pravé strany Sýkora, branku však přestřelil. Několik minut se poté hrálo nahoru-dolů bez šancí. Zničehonic se pak dostal do úniku Kolář, zkoušel obelstít Furcha pokusem po zemi, sešívaný brankář ale betonem bezpečně zasáhl.

Slavia se dostala na delší dobu k Růžičkovi až při přesilovce pěti proti třem. V ní nejdříve trestuhodně zazdil možnost Vladimír Růžička, poté neuspěl zblízka Jelínek.

Pardubice srovnaly hru i skóre

Druhá část začala vyrovnaným hokejem, mírně navrch měli hosté díky přesilovce. Po jejím skončení našlápl k protiútoku Klhůfek, jenž zadovkou přihrál Valachovi, jehož ránu ještě neúspěšně dorážel Micka. Zanedlouho měli příležitost Pardubičtí, Kolář dokázal z nepřehledné situaci přehodit puk přes Furchovo rameno, kotouč proskotačil skrz brankoviště a skončil až za brankou.

Další útok hosté dokázali využít k srovnání. Žejdl ztratil u mantinelu kotouč, ten si vzal Josef Marha a tvrdou ranou prostřelil Furcha. První gól hráče s číslem 11 v extraligovém dresu Pardubic znamenal srovnání na 1:1.

Červenobílí nenechali nic náhodě a ihned se vrhli do útoku. Nejdříve z blízka neuspěl Růžička, poté se Jelínek stahovačkou uvolnil a dokázal překonat Růžičku, z brankové čáry ale odklidily Pardubice puk do bezpečí.

Oba týmy mohly vyhrát

Třetí dějství načali slávisté sérii vyložených příležitostí. Dvakrát nedokázal skórovat Jelínek, následně minul hostující klec i Bednář. Jelínek byl o chvilku nato v úniku faulován a dostal výhodu samostatného nájezdu. Ten neprovedl zle, kotouč však jen zazvonil o levou tyčku.

Tolik promarněných šancí nakonec mohl potrestat Benák, skákavou křižnou přihrávku ale netrefil ideálně. Čím více se blížil závěr třetí dvacetiminutovky, tím Pardubičtí dostávali Slavii pod větší tlak. Domácí se z něj vymanili až při souhře Jelínka s Bednářem, druhý jmenovaný ale předložený kotouč poslal nad pardubickou svatyni

Utkání tak dospělo až do prodloužení, ve kterém si oba týmy vyzkoušely přesilovku, slávistický Růžička a hostující Kousal dostali navíc osobní tresty. Největší možnost pak promarnil těsně před koncem nastavených pěti minut Jelínek.

V nájezdech poslal Východočechy do vedení Jan Kolář ve třetí sérii, jenže slávista Krenželok srovnal a Jaroslav Bednář rozhodl o zisku dvou bodů pro domácí celek.

41 O Zdeněk ČÁP 4:37 7 0:39 0 0 0 0 0 0 0
96 Ú Radovan SOMÍK 19:06 27 0:42 0 0 0 -1 0 1 0 0 % (0/3)
90 Ú Robert KOUSAL 19:32 26 0:45 0 0 0 -1 34 4 2 63 % (10/16)
37 Ú Petr SÝKORA 19:06 26 0:44 0 0 0 0 0 4 0 100 % (1/1)
79 Ú Tomáš ZOHORNA 21:51 27 0:48 0 0 0 0 0 2 3 14 % (1/7)
92 Ú Tomáš NOSEK 17:38 22 0:48 0 0 0 0 0 1 0 42 % (5/12)
94 Ú Jiří CETKOVSKÝ 21:03 27 0:46 0 0 0 -1 0 2 2 0 % (0/1)
23 Ú Jan STARÝ 16:53 22 0:46 0 0 0 1 0 3 0 64 % (7/11)
11 Ú Josef MARHA 17:26 24 0:43 1 0 1 1 0 2 0 64 % (7/11)
48 Ú Jan KOLÁŘ 15:42 21 0:44 0 0 0 1 0 1 3 0 % (0/1)
12 Ú Radoslav TYBOR 4:00 7 0:34 0 0 0 0 0 0 0 0 % (0/2)
61 Ú Radek ČÍP 4:09 7 0:35 0 0 0 0 0 0 0 0 % (0/2)
71 Ú Jan VESELÝ 4:29 7 0:38 0 0 0 0 0 0 0 0 % (0/1)
Celkem: Ø 15:06 Ø 21 Ø 00:43 1 0 1 - 40 28 20 46 % (31/68)

Vladimír Růžička st. (HC Slavia Praha): „Celý zápas byl neuvěřitelně vyrovnaný. Zatímco jsme byli lepším týmem v první třetině, Pardubice byly lepší ve druhé části a poslední třetina byla vyrovnaná. Brankáři na obou stranách předvedli skvělý výkon, Dominik Furch chytá velmi jistě a líbí se mi, že mu puk nevypadává z lapačky.“

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Dnes jsme předvedli dobrý výkon. Zápas byl neuvěřitelně napínavý se spoustou šancí na obou stranách. Je škoda, že jsme nedokázali využít žádnou přesilovou hru. Nájezdy jsou potom hodně o štěstí a to se dnes přiklonilo na stranu soupeře.“