25.9.2011

Pardubice neudržely těsný náskok, ve Zlíně prohrály o jediný gól

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v 5. kole Tipsport extraligy ve Zlíně 1:2. Na začátku druhé třetiny se sice gólově prosadil Radovan Somík, domácí však dokázali skóre otočit a připravit tak Pardubicím první porážku v nové sezoně.

Tipsport extraliga, 5. kolo, neděle 25.9.2011, Zimní stadion Luďka Čajky

2:1
0:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 41:32 Důras (Čajánek), 54:46 Holík (Sýkora, Čech) – 21:15 Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Blecha, Hribik – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4916. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: Michal Důras – Petr Koukal.
Berani Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček – Finsterle, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, Veselý – Kubiš, Vlach, Ondráček – Holík, Sýkora, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.
Dynamo Pardubice: Růžička – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Rákos, Kousal – Buchtele, Zohorna, Radil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Po vzájemné dohodě nastoupily Pardubice ve Zlíně v červených dresech. Domácí hokejisté oblékli oblíbenou žlutou kombinaci.

Pardubice se radovaly z rychlého vedení, videorozhodčí byl ale proti

Pardubicím pomohla do nástupu přesilová hra, už ve 2. minutě putoval za katr Pavel Kubiš po faulu na Roberta Kousala. V této početní výhody se Východočeši radovali z branky, ta ale nebyla po konzultaci s videoarbitrem pro kopnutí puku uznána. O chvíli později trefil Luboše Horčičku do masky Jan Starý.

První dějství jinak mnoho šancí nepřineslo, hrál se sice oboustranně aktivní hokej, o čemž svědčí celkových dvaadvacet střel na branku, žádná však netrefila svůj cíl. Ve 13. minutě měl asi nejnebezpečnější šanci Zlína jeho obránce Lukáš Galvas. Ten si sjel na Köhlerův pas zpoza brány, puk ale vytěsnil gólman Růžička mimo nebezpečí.

V závěru úvodní části hry si hru v početní převaze vyzkoušeli i domácí hokejisté. Kousalovo podražení potrestáno nebylo, i když Martin Růžička se pořádně zapotil po ráně Michala Důrase a následné dorážce Martina Matějíčka.

Hosté po Somíkově trefě drželi těsný náskok

První velkou šanci měl ve druhé třetině sice Zlín, do vedení se ale dostali hosté. Ondřej Veselý ujel do nájezdu, ale bekhendem si na pardubického gólmana nepřišel. Jeho spoluhráči záhy odpověděli, Luboš Horčička zvládl jen vyrazit rychlou střelu Martina Bartekovi pouze k jeho krajanovi Radovanu Somíkovi, pro něhož nebyl problém skórovat – 0:1.

Východočeši se pak v klidu ubránili po nešťastném vyloučení Martina Barteka, který nechtěně zasáhl holí svého jmenovce Hamrlíka. Zlín sice strávil většinu ze dvouminutovky ve svém útoku, pořádnému zakončení se ale nedostal.

Na opačné straně, když byl vyloučen Tomáš Sýkora za hákování, se děly zajímavé věci. Pardubice se snažily navýšit své vedení, ale tato početní výhoda jim nevyšla dle představ. Hosté si pak oddechli, když v následné hře pět na pět Martin Růžička vychytal domácího útočníka Vlacha.

Pak tempo hry ovlivnila řada nepřesností na obou stranách, Pardubice si však zodpovědným výkonem udržely těsné vedení. Zlínu nepomohla k vyrovnání ani přesilová hra po Benákově držení.

Domácí otočili, Pardubicím nepomohla ani power play

Zlín prolomil bezbrankový stav hned na začátku třetí periody. Po Čajánkově přihrávce se nerozpakoval se svou střelou Michal Důras. Svižný kotouč zapadl do pardubické branky cestou nad Růžičkovým betonem – 1:1.

Domácí hokejisté mohli otočit v přesilovce po Borerově faulu loktem, zlínský Zimní stadion Luďka Čajky jásal po úspěšné Hamrlíkově střele do horního růžku, ale rozhodčí krátce před jeho napřáhnutím viděli Leškovo podražení. Hra čtyři na čtyři šanci nepřinesla, pak ale Martin Růžička musel řešit Holíkovu střelu z bezprostřední blízkosti.

Pardubický brankář nestačil v 55. minutě na rychlou souhru, kdy neobsazený Petr Holík kotouč zpoza brány poslal ihned do růžku nad Růžičkovu vyrážečku – 2:1.

Hosté pak vrhli všechny síly do útoku, poslední minutu hrály bez brankáře, ale neuspěly. Pardubice po čtyřech výhrách na Zimním stadionu Luďka Čajky na svého soupeře nestačily.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): „V první třetině jsme byli lepší, měli jsme tlak, který jsme ale gólově nevyjádřili. Ve druhé třetině byly lepší Pardubice. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Dali jsme do toho všechnu sílu a možná i trochu se štěstím se nám podařilo zápas otočit. Za bojovný výkon si hráči vítězství zasloužili.“

Pavel Hynek (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Dnes jsme viděli úporný bojovný hokej po celé utkání. V první třetině byli domácí aktivnější. Na začátku druhé třetiny jsme dokázali skórovat. Jednogólový náskok jsme bránili celou druhou dvacetiminutovku. Je škoda, že ve třetí třetině dokázal soupeř srovnat výsledek. Pět minut před koncem jsme věřili, že odvezeme minimálně bod. Po individuální chybě jsme se připravili o lepší výsledek.“