5.9.2012
Martin Zíta, Jan Hrabal

Pardubice dotahovaly marně, Liberec uhájil těsnou výhru

LIBEREC — Z 1:4 na 3:4 dokázali hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice i díky dvěma brankám Jana Starého stáhnout náskok Bílých Tygrů Liberec v dalším utkání European Trophy. Další ale nepřidali, a tak pod Ještědem prohráli 3:4.

European Trophy, 6. kolo, středa 5.9.2012, Tipsport arena

4:3
2:1, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 0:26 Víšek (Dušek, Výtisk), 8:49 Netík, 22:29 Dušek (Víšek, Havíř), 32:19 Víšek (Nedvěd, Netík) – 13:17 Starý (Šagát), 37:42 Cetkovský (Kolář, Sičák). Rozhodčí: Hrubý, Smitka – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:9, navíc Brendl (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 1682. Střely na branku: 27:17. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3. Nejlepší hráči: 1. Jan Víšek, 2. Tomáš Netík (oba Liberec), 3. Jan Starý (Pardubice).
Bílí Tygři Liberec: Pinc – Čakajík, Výtisk, Jánošík, Derner, Cebák, Havíř, Krejčík, Holub – Filippi, Víšek, Jonák – Nedvěd, Netík, Dušek – Galamboš, Špaček, Bulíř – Vlach, Kica, Bárta. Trenéři: Marian Jelínek a Filip Pešán.
Dynamo Pardubice: Salfický – Píša, Kočí, Sičák, Vašíček, Kolář, Benák – Brendl, Beech, Somík – Starý, Cetkovský, Šagát – Buchtele, Nosek, Nahodil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice sehráli další zápas s Libercem. I tentokrát si Bílí Tygři připsali tříbodovou výhru.

Liberec utekl do dvougólového vedení

Zápas mezi Libercem a Pardubicemi začal celkem zostra. Ještě neuběhlo ani třicet vteřin a domácí se už radovali z branky. Dušek zavezl kotouč do třetiny a poslal ho na druhé křídlo, kde čekal Jan Víšek. A přestože mu bekhendová střela příliš nesedla, dopravil kotouč za záda Salfického – 1:0.

Liberečtí vstoupili do utkání velmi aktivně a zanedlouho přišlo další potvrzení tohoto stavu. To když Tomáš Netík obral obránce o kotouč a střelou z kruhu zamířil do sítě – 2:0.

Prvních dvacet minut přineslo ještě jeden přesný zásah. Tentokrát ale na straně hostí. Obrana Tygrů jakoby lehce podcenila situaci na brankovišti a Jan Starý měl tři pokusy na to, aby kotouč propasíroval za Pince, což se mu nakonec podařilo – 2:1.

Pardubice snižovaly v závěru druhé třetiny

Prostřední třetina tak začala za příznivějšího stavu pro domácí, vše ale bylo otevřené. I do druhé třetiny nastoupil domácí celek aktivně a následoval obdobný scénář, který nabídla první perioda.

Havířova střela v početní výhodě sice ještě ovoce nepřinesla, ovšem dvě vteřiny po jejím skončení se Tygři radovali. Čepel Antonína Duška si našel Víškův pas napříč brankovištěm a před členem druhého útoku tak ležel jediný úkol – dopravit kotouč do branky, což se mu podařilo – 3:1.

Poté se ke slovu dostalo pravidlo „nedáš, dostaneš“, i když trochu opožděně. Na jedné straně trefil Starého projektil tyč, aby jeho celek za pár minut inkasoval. Byl to již jednou úspěšný Jan Víšek, který se ocitl osamocen na kruhu a svou střelu proměnil v puk pod horní tyčkou – 4:1.

Druhých dvacet minut si taktéž udrželo standard tří branek, jelikož Pardubicím se znovu podařilo snížit. Kolář vyslal od modré nabídku na teč, kterou nepohrdl Jiří Cetkovský, jenž kotouč umístil za Pincova záda – 4:2.

Pardubice nedokonaly obrat

Několik málo minut po jejich zahájení to bylo znovu jen o gól. A i Východočeši našli svého dvougólového muže. Jan Starý dostal výstavní pas přes šířku útočného pásma od Sičáka a dopravil puk za ležícího Pince, jenž byl prakticky bez šance – 4:3. Branka hosty viditelně nakopla a přišel jejich tlak.

Ze sevření liberecké defenzivy vytěžili několik opravdu slibných příležitostí. Ovšem ani Somík, ani Semorád a později Beech nedokázali najít úplný recept na defenzivu domácích.

Dvě vyloučení v závěru ale Pardubické definitivně připravily o možnost vyrovnání a Liberec tak své těsné vedení uhájil do posledních vteřin a vyhrál i druhý duel s Pardubicemi během několika málo dní.

Ladislav Lubina (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „První třetina, přestože jsme prohrávali o dvě branky, nebyla z naší strany výrazně špatná. První dva góly jsme si dali víceméně sami, udělali jsme dvě velké osobní chyby a soupeř je potrestal. Třeba po první brance Liberce jsme jej osm minut nepustili ze třetiny, ale udělali jsme další chybu a opět inkasovali. Oproti prvním dvěma třetinám jsme v té třetí podali zlepšený výkon. Projevilo se to na skóre, bohužel o možnost srovnání jsme se připravili zbytečnými vyloučeními.“