29.8.2006
Radek Papáček, Jan Hrabal

Oslabený Moeller remizoval v Českých Budějovicích

V posledním přípravném utkání proti českému mužstvu zavítali hokejisté HC Moeller Pardubice na led Českých Budějovic. Pardubičtí, kteří nastoupili ve velmi kombinované sestavě, si z jihu Čech odvážejí remízu za výsledek 1:1. V 16. minutě otevřela skóre dělovka Aleše Píši, HC Mountfield srovnal až v poslední pětiminutovce z trestného střílení, když vynikajícího Jána Lašáka překonal Viktor Hübl.

přát., úterý 29.8.2006, Budvar Aréna

České Budějovice

1:1
0:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 55:25 Hübl z trestného střílení – 15:54 Píša (Linhart). Rozhodčí: Ondřej – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 661. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
České Budějovice: Turek – Vydarený, Toman, Gřegořek, Posmyk, Vágner, Macháček, Vomela – Veselý, Vak, Šimánek – Sailer, Hübl, Hřebejk – Brabenec, V. Nedorost, Hudec – Kotrla, Květoň, Gulaš – Mertl. Trenéři: Josef Jandač a Milan Kupka.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Novotný, Snopek, Havíř, Koma, Čáslava, Šeda, Linhart – Mrázek, Blažek, Ondřej – Andrašovský, Koukal, Kolář – Čaloun, Tvrdík, Janecký – Hlinka, Škumát, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Od úvodního buly, na kterém Vak zlomil hůl, se do brankovišť postavily brankářské jedničky obou mužstev. Na jedné straně Roman Turek, na druhé Ján Lašák. Do první šance utkání se dostal Hübl, mířil ale jen do prsou gólmana hostí. Živěji bylo na ledě v 6. minutě při vyloučení pardubického Komy. Po Gřegořkově ráně od modré střílel do boční sítě Vak a na závěr přesilovky nevyužil šikovné posunutí od Veselého Šimánek.

V 16. minutě ale udeřilo na druhé straně. Osm vteřin zbývalo do návratu Hudce z trestné lavice, když Aleš Píša propálil puk kolem ramena Turka za jeho záda – 0:1. Odpovědí byla o minutu později nastřelená tyč Lašákovy klece Hřebejkem. Svým pohybem donutil Kotrla faulovat Blažka, do konce třetiny se již ovšem nic nestalo, a do kabin tak odcházeli s jednobrankovým vedením svěřenci trenéra Říhy.

Druhá část utkání nabídla šance až po šesti minutách hry. Čáslava prověřil Turkovu lapačku a Veselý vyprášil Lašákův levý beton. Následně měl domácí strážce svatyně opět plné ruce práce, to když v rozehrávce chyboval Vágner.

Na ledě Budvar Arény se začalo jiskřit. Pro důraz Ondřeje v brankovišti neměli obránci Mountfieldu pochopení. Stejná situace byla k vidění i před slovenským brankářem, kde dotíral domácí Tomáš Vak. V probíhající 31. minutě se během početní výhody poprvé v utkání výrazněji domácím fanouškům představil po vleklém zranění Václav Nedorost. Skóre se ale nezměnilo a naopak se poprávu z hlediště ozývalo skandované jméno Romana Turka. Zásluhu na tom měly tři jeho výborné zákroky proti střelám Linharta a Koukala, který se ještě dostal i k dorážce svého pokusu.

V polovině hry se Českobudějovičtí usadili v útočném pásmu, dvě příležitosti ke vstřelení gólu měl Vak, ale ani tomu se vyrovnat nepodařilo.

Do závěrečné třetiny vstoupilo lépe mužstvo trenéra Josefa Jandače. Hübl najížděl do slibné šance, ale Sailerova přihrávka mířila jen na paty jeho spoluhráče. Ve 49. minutě dal o sobě dvakrát vědět Vydarený. Nejprve vyslal nebezpečnou ránu na Lašáka, ten ji ovšem schoval v lapačce, a následně přehodil pukem hrazení a podle nového pravidla byl vyloučen za zdržování hry. V čase 55:25 se českobudějovičtí diváci přeci jen nakonec dočkali vyrovnání. Brabenec přebruslil obranu hostí, zastavil jej až Zdeněk Ondřej sekáním a jeho jmenovec, sudí Ondřej nařídil trestné střílení.

Ze středového kruhu se rozjel Viktor Hübl, který střelou podél Lašákova betonu vyrovnal – 1:1. Jedenáct vteřin před koncem utkání si českobudějovický trenér vyžádal oddechový čas. Tomáš Vak ovšem v útočné třetině nedokázal vyhrát vhazování a Pardubičtí již nerozhodný stav v poklidu pohlídali.

HC Moeller si po výborném taktickém výkonu veze z jihu Čech cennou remízu. Už v pátek od 15.00 hodin čeká na Pardubice další přípravný zápas. Na turnaji ve finské Raumě změří síly s Blues Espoo.

Fotogalerie:

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „V tomto zápase jsme nastoupili s mladými hráči a prozkoušeli některé varianty. vyzkoušíme nové herní varianty. Kluci hráli to, co jsme trénovali, čili disciplinovaně do obrany, hrozili jsme z brejků. Bohužel jsme se neprosazovali z předbrankového prostoru.“