15.2.2009

Moelleru nevyšla třetí třetina, ve Zlíně prohrál a ztratil vedení v tabulce

PARDUBICE — Počtvrté porazit Zlín v této sezoně se hokejistům HC Moeller Pardubice nepovedlo. Východočeši drželi na Zimním stadionu Luďka Čajky krok s domácím celkem dvě třetiny, v té poslední však na soupeře nestačili.

O2 extraliga, 50. kolo, neděle 15.2.2009, Zimní stadion Luďka Čajky

5:1
1:0, 0:1, 4:0
Branky a nahrávky: 1:33 Záhorovský (Kollár), 40:12 Nosek (Leška), 45:40 Andrašovský (Rachůnek), 48:20 Balaštík (Galvas, Hamrlík), 51:18 Andrašovský – 35:05 Cetkovský (Pivko). Rozhodčí: Kubeš, Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4709. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1. Nejlepší hráči: Jakub Sedláček – Libor Pivko.
Berani Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Andrašovský – Kubiš, Roman Vlach, Mokrejš. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.
Dynamo Pardubice: Růžička – Snopek, Čáslava, Šeda, Havíř, Píša, Kolář II, Lojek, Zukal – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Zohorna, Blažek, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

Hokejisté Pardubic porážkou ve Zlíně ztratili první pozici v tabulce, na které je vystřídala pražská Slavia. Ta dnes vyhrála nad Třincem 5:4.

Zlín měl raketový start

Skóre utkání se měnilo již ve 2. minutě, kdy gólman Růžička poprvé lovil kotouč ze své sítě. O vedoucí gól se postaral Záhorovský, jehož střela skončila v hostující kleci – 1:0.

Hostující celek mohl srovnat při úvodní přesilové hře, když na trestnou lavici odešel Kubiš. První polovinu Moeller domácí uzavřel v obranném pásmu, ale gólmana Sedláčka prověřil jen obránce Snopek, zbytku oslabení se domácí ubránili.

Zlínští hráli aktivně, od modré čáry pálil Hamrlík, jeho střelu tečoval Köhler a puk skončil těsně vedle. V 9. minutě měli Valaši výhodu přesilové hry, Moeller však poctivou obranou ubránil tuto situaci.

Velké štěstí měli zlínští hokejisté v 15. minutě, to obránce Čáslava objel zlínskou branku, prostrčil kotouč mezi Sedláčkovým betonem a ten se kutálel vedle brankové čáry. Zlínský gólman ho v poslední chvíli pokryl pod lapačkou. Hosté hráli v závěru první třetiny další přesilovku, ale Sedláček zneškodnil Píšovu střelu a uspěl i proti dorážkám Starého a Koukala.

Jiří Cetkovský srovnal stav

Ve druhé dvacetiminutovce promarnil ve 25. minutě velkou šanci Balaštík, ale mířil nepřesně. Pardubice nejvíce hrozily při přesilových hrách, ale zlínský gólman Sedláček byl bezchybný.

Obě mužstva předváděla rychlý a hezký hokej. V polovině zápasu si najel na nahrávku Balána do prostoru mezikruží Andrašovský, nicméně trefil jen pardubického gólmana. Po jednom z průniků se pokoušel prosadit opět Záhorovský, ale podruhé na Růžičku nevyzrál.

A tak udeřilo na pardubické straně. Libor Pivko zavezl puk do třetiny po pravém křídle a nahrál najetému Cetkovskému, který tvrdou střelou z prostoru mezi kruhy nedal Sedláčkovi šanci – 1:1.

Pardubice měly v závěru druhé třetiny výhodu půldruhé minuty početní převahy pět na tři, která byla vzápětí prodloužena o dalších třicet sekund. Na trestnou lavici usedli postupně Leška, Nosek a Kučný. Berani se obětavým výkonem ubránili bez újmy na skóre.

Zlínský uragán Pardubice odfoukl

Celek RI Okna měl nástup do třetí třetiny doslova pohádkový. Sotva obránce Nosek naskočil na led, dostal přesnou přihrávku od Lešky a svůj nájezd v oslabení proměnil ve vedoucí gól – 2:1 v čase 40:12.

Za dalších pět minut vedli domácí již dvoubrankovým rozdílem, když se bez přípravy trefil Andrašovský – 3:1.

Berani zakončili skvělou polovinu třetí třetiny gólem v přesilovce, když střelu Galvase usměrnil za Růžičkova záda zlínský kapitán Balaštík – 4:1.

Zlínská exhibice pokračovala i nadále, Andrašovský přidal po efektním slalomu a pohotové otočce svůj druhý gól a zimní stadion Luďka Čajky ovládly mexické vlny – 5:1.

Zdeněk Venera (RI Okna Zlín): „Z našeho pohledu je konečný výsledek mnohem příznivější než obraz hry. Jsme si toho vědomi, neboť Pardubice byly vyrovnaným soupeřem. V kritických chvílích nás opět podržel brankář Sedláček. Mužstvo jeho podporu velmi cítí, a to právě v okamžicích, kdy na mužstvo přijdou slabší chvilky. Ve třetím dějství jsme byli produktivní a dokázali jsme zužitkovat šance. Vedle Sedláčka podává v posledních zápasech skvělé výkony rovněž útočník Andrašovský, jeho výkonnost se zvedá.“

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Podali jsme nesoustředěný a laxní výkon především v první a třetí třetině. I když ve druhé třetině to vypadalo jinak, promarnili jsme řadu gólových šancí. Rozhodujícím momentem byl konec druhé třetiny, kdy jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Na začátku závěrečného dějství se projevila na naší hře nekoncentrovanost, neboť jsme zapomněli na hráče z trestné lavice. Zlínský hráč nám trestuhodně ujel, i když jsme na to hráče předem upozorňovali. Ve třetí třetině bylo na ledě jen jedno mužstvo, protože my jsme zcela odpadli. Po delší době jsme podali velmi špatný výkon. Věřím, že se v dalších zápasech vzchopíme. Výsledek je spravedlivý, Zlín vyhrál zaslouženě.“