5.4.2007

Moeller se dostal do svízelné situace, prohrál doma podruhé

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A NEOFICIÁLNÍ STATISTIKY!!! I druhý zápas finálové série play off České pojišťovny skončil vítězstvím pražské Sparty. Pražané se dostali v první třetině do vedení, v úvodu prostředního dějství vyrovnal Jan Čaloun. Jenže v rozmezí tří minut inkasovaly Pardubice tři branky a manko nedohnaly. Sice v závěru druhé třetině se prosadily dalekonosné střely Davida Havíře a Františka Mrázka, ale poslední slovo měl soupeř. V oslabení pojistil sparťanskou výhru Jan Hlaváč. Pardubice se snažily v závěru, ale ani power play jim nepomohla alespoň zmírnit porážku 3:5. Série pokračuje tuto neděli a pondělí v pražské T-Mobile Areně.

O2 extraliga, F2, čtvrtek 5.4.2007, ČEZ Arena Pardubice

3:5
0:1, 3:3, 0:1
Branky a nahrávky: 22:50 Čaloun (Pucher), 36:00 Havíř (Pucher), 38:01 Mrázek (Koma) – 17:58 Ton (Hlinka), 29:26 Kratěna (Ton), 30:56 Podlešák (Hlinka), 32:19 Zelenka (Hlinka), 46:32 Hlaváč (Kratěna). Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:10, navíc Hlinka (Sparta) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 9450 (vyprodáno). Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.
Dynamo Pardubice: Lašák – Koma, Čáslava, Snopek, Havíř, Linhart, M. Čech, M. Šeda – P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek – Čaloun, Pucher, Pivko – Kolář, Koukal, Andrašovský – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – od 30. T. Blažek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Sparta Praha: Duba – Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Benýšek, Tabaček – Zelenka, J. Hlinka, Hlaváč – Ton, Langhammer, Kratěna – Netík, Sivek, Dragoun – Podlešák, Štrba, Rob. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Devatenáct střel ke gólu nevedlo, Moeller naopak inkasoval v oslabení

Pardubičtí hokejisté byli v první třetině sice aktivnější, ale dopláceli na mizernou produktivitu. Naopak Pražané dokázali v úvodním dějství využít první vážnější šanci. Ale hezky po pořádku se podívejme na úvodní dvacetiminutovku.

První vážnější šanci si hokejisté HC Moeller Pardubice vypracovali v 5. minutě. Po nahození Petra Koukala od modré čáry zle dotírali Jan Kolář a Tomáš Rolinek před brankou Tomáše Duby. Oběma se ale dorážka kotouče nepovedla. Krátce na to byl za hákování Jana Snopka vyloučen sparťanský útočník Martin Štrba. Moeller se nevýhodě ubránil.

V 8. minutě byli sparťané vykázáni do čtyř poté, co byl za krosček vyloučen Michal Sivek. V této přesilovce si velkou šanci vypracovala druhá formace Pardubic. Peter Pucher zavezl kotouč do pásma, přihrál jej Liboru Pivkovi a ten nebezpečně vypálil. K dorážce se krátce na to dostal Jan Čaloun, ale Tomáš Duba i jeho vychytal.

Pak se Pardubičtí ubránili přesilovce soupeř po vyloučení Františka Mrázka, střelu Ondřeje Kratěny během této nevýhody dokázal Ján Lašák vytěsnit mimo nebezpečí.

Velkou příležitost ke skórování měli Východočeši v závěru prvního dějství, kdy po trestech pro JiříhoVykoukala a Jána Tabačka hráli Pražané padesát sekund ve třech. Jenže rány Jaroslava Komy, Petra Čáslavy a Petra Sýkory si cestu do sítě nenašly.

A tak udeřilo na opačné straně. Libor Pivko byl vyloučen za hákování a Holešovičtí tuto výhodu zužitkovali k nabytí náskoku. Jaroslav Hlinka našel od mantinelu přesně hůl Petra Tona, která z voleje vyslala touš nad vyrážečku pardubického gólmana – 0:1.

V čase 18:40 byl Petr Koukal zasažen vysokou holí Michala Sivka a protože se na ledě objevila krev, tak byl sparťanský bijec poslán na trestnou lavici s dvojitým menším trestem. Po půlminutě byl ale za držení při snaze získat touš vyloučen domácí kapitán Miroslav Hlinka. Třetina, kterou HC Moeller prohrál 0:1, se dohrávala ve čtyřech na obou stranách.

Sparta odskočila na 1:4, Východočeši ale dvěma brankami snížili

Pardubice v úvodu druhé třetiny dohrávaly přesilovku, ale ta se jim dlouho příliš nevedla. Jenže během ní Tomáš Netík sekl protihráče a Pardubičtí hráli 22 sekund pět na tři. Tuto výhodu nevyužili, ale při následné hře proti čtyřem srovnali skóre. Po přihrávce od Petera Puchera se v předbrankovém prostoru prosadil Jan Čaloun – 1:1.

Hned chvíli na to mohl Pardubické poslat do vedení Petr Koukal. Jenže Tomáš Duba se proti jeho pěkné střele vytáhl. Tlak Pardubic kulminoval při následné přesilovce poté, co Richard Stehlík vyhodil touš mimo hrací plochu. Do největší šance se dostal útočník Čaloun, ale neuspěl. Sparta sice byla pod tlakem, ale ubránila se.

A mohla udeřit při následné hře pět na pět. Ve 27. minutě dvakrát nebezpečně pálil Petr Ton, pak se neprosadil Michal Dragoun, jenž si najel hezky mezi kruhy. Sparťanské neúspěšné dobývání pak pokračovalo nebezpečnou střelou Jiřího Zelenky od modré čáry.

Obrana Východočechů během této fáze působila letargickým dojmem a byla krutě ztrestána. Ve 30. minutě si Ondřej Kratěna po pohledné individuální akci položila beka HC Moeller a zakončil přesně mezi betony Jána Lašáka – 1:2.

O minutu a půl později přišel další úder Pražanů. Sparťané rozebrali pardubickou defenzívu do posledního šroubku a po pěkné spolupráci zvýšil Martin Podlešák na 1:3. Tuto trefu muselo posvětit video, přestože kotouč nebyl celým objemem za brankovou čárou, tak rozhodčí branku uznali.

Zlé období Moelleru dokončil Jiří Zelenka. Ten dostal nabito od Jaroslava Hlinky a zvýšil na 1:4 z pohledu HC Moeller Pardubice.

Východočeši se ale nevzdali, dostat se zpět do zápasu jim pomohly dvě branky od modré čáry. V čase 35:20 totiž Richard Stehlík přidržel u mantinelu Tomáše Rolinka a šel pykat. Na trestné lavici pobyl přesně 40 sekund. Střela Davida Havíře od modré čáry si totiž proklestila cestu do sítě – 2:4.

Pardubice vycítily šanci. Riskovaly, tlačily se dopředu, seč jim síly stačily. Po nahrávce od Jaroslava Komy se ke střele od modré dostal František Mrázek. Jeho bomba trefila přesně zadní tyčku v brance. Gól na 3:4 muselo potvrdit video.

Moeller inkasoval v oslabení, na odpověď už síly nenašel

Pardubice věděly, že musí hrát ve třetí třetině aktivně, naopak Sparta se soustředila k ubránění vedení a vyrážela do nebezpečných brejků. Ve 47. minutě byl za hákování vyloučen Michal Dragoun.

Moeller se dostal do pásma, ale Jan Čaloun od mantinelu z otočky nešťastně přihrál Ondřeji Kratěnovi, který v brejku dva na jednoho nahrál Janu Hlaváčovi a ten z voleje zvýšil na 3:5. Tento moment Pardubické určitě poznamenal do dalších minut. Jejich tlak už nebyl takový jako třeba v závěru druhé třetiny.

Pak se poměrně dlouho hrálo podle podobných not. Pardubice měly častěji kotouč na svých hokejkách, snažily se, ale zkrátka to nešlo. Naopak Sparta proměňovala každý svůj dotyk s toušem v nebezpečné přečíslení, při němž docházelo k ohrožení pozice Jána Lašáka. A takových brejků nebylo málo.

HC Moeller se po vysoké holi Davida Havíře musel ubránit dvouminutové přesilovce soupeře, ale ten se soustředil hlavně na to, aby neinkasoval. V závěru utkání Pardubičtí bojovali, ale alespoň snížit se jim nepovedlo, byť hráli na konci hry bez brankáře. I druhou finálovou bitvu vyhrála pražská Sparta. Proč? Protože hrála chytřeji a byla efektivnější v zakončení.