15.10.2006

Moeller i podruhé zvítězil ve Vítkovicích, poprvé se trefil Pivko

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! I podruhé v této sezoně dokázal HC Moeller Pardubice zvítězit na ledě Vítkovic. Domácí se sice v 7. minutě dostali do jednobrankového náskoku, který ale obratem sťal Jan Kolář. Vedení pro Pardubice vybojoval svým dvanáctým gólem v sezoně Petr Sýkora, ten pak měl možnost trestného střílení. Tu ale nevyužil. Definitivně o odvozu tří bodů na východ Čech rozhodl v předposlední minutě svou první trefou ve svém novém působišti Libor Pivko při hře soupeře bez gólmana. HC Moeller Pardubice tak v ostravské ČEZ Areně zvítězil 3:1.

O2 extraliga, 15. kolo, neděle 15.10.2006, ČEZ Arena

1:3
1:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 6:58 Krenželok (Kropáč) – 7:32 Kolář (Tvrdík), 34:34 Sýkora (Linhart), 58:17 Pivko (Sýkora). Rozhodčí: Turčan – R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 5:8 navíc Hubáček 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 3612. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Vítkovice: Pinc – Kuboš, Gulaši, Jurečka, Kántor, Jasečko, S. Hudec (43. Chmelíř) – Irgl, Burger, P. Hubáček – Kropáč (43. Tomášek), R. Procházka, Köhler – Mikulík, T. Káňa, Krenželok. Trenéři: Miloš Holaň a Mojmír Trličík.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Linhart, Havíř, Čech, M. Šeda, Koma, Čáslava – Sýkora, Rolínek, Pivko – Ondřej, Hlinka, Andrašovský – Kolář, Koukal, Tvrdík. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

I v nedělním utkání se do branky HC Moeller Pardubice postavil Adam Svoboda, který už v pátečním duelu ve Vsetíně zaskočil za angínou nemocného Jána Lašáka. Na soupisce se po téměř měsíční přestávce způsobené zraněním objevil František Mrázek. Aktivně do zápasu ale nezasáhl.

Jan Kolář rychle odpověděl na vedení domácích

Do první vážnější šance se už ve 3. minutě utkání dostal Petr Sýkora. Ten využil zaváhání vítkovické defenzívy, poslal puk na zcela volného Libora Pivka, jenž ale ztroskotal na brankáři Pincovi. O chvíli později musela ostravská obrana řešit další patálii ve svém rajónu.

Domácí zvedla první formace, která zamotala hlavy pardubickým obráncům ve 4. minutě. Jiří Burger z rohu našel Zbyňka Irgla před polodkrytou klecí HC Moeller, ale vítkovický forvard přestřelil Svobodovu branku.

Skóre se poprvé pohnulo v 7. minutě – Lukáš Krenželok nahodil puk na Adama Svobodu a poté jej dorazil za brankovou čáru. Rozhodčí Tomáš Turčan vedoucí branku Ostravanů uznal po konzultaci se svým kolegou u videa – 1:0.

Vedení domácích ale vydrželo pouze 34 sekund. Po přihrávce od Michala Tvrdíka projel až k brance Jan Kolář a protlačil kotouč za Marka Pince – 1:1.

Pardubicím k aktivitě v prvním dějství pomohlo i vyloučení Roberta Kántora za držení, výhodu ale nevyužily. Po bravurní kombinaci se v přesilovce dostal do zakončení Zdeněk Ondřej, ale sám před odkrytou brankou netrefil přesně. Ve 13. minutě, to se už hrálo v rovnoměrném počtu na obou stranách, trefil útočník Jan Kolář zblízka tyčku! Tou dobou byli domácí pod permanentním tlakem Moelleru.

Vítkovice se zvedly při trestu pro Jaroslava Komu, kterou domácím „vylepšilo“ hákování Petra Čáslavy. V ní Jiří Burger nebezpečně tečoval před Adamem Svobodou střelu Zbyňka Irgla. Do branky si nenašla cestu ani následná dorážka Michala Gulašiho. Vítkovice se k další vážnější příležitosti během delší dvojnásobné výhody nedostaly.

Domácí hokejisté ještě na konci prvního dějství mohli urvat vedení na svou stranu, Bedřich Köhler bekhendem nebezpečně vystřelil, k dorážce se ještě dostal Radek Procházka, ale na oba pokusy soupeře dosáhl Adam Svoboda v brance HC Moeller Pardubice.

Petr Sýkora dostal Moeller do vedení, pak neproměnil trestné střílení

V první třetině byl mírně aktivnější domácí tým. Od druhé dvacetiminutovky se situace obrátila. Pardubičtí, kteří nastoupili ve značně kombinované sestavě, se snažili daleko více, bojovali o každý kotouč a najednou to byli oni, kteří po většinu doby určovali tempo utkání.

Ve 22. minutě musel Marek Pinc řešit výpad dvojice Jan Kolář – Michal Tvrdík, do zakončení se málem o minutu později dostal obránce Martin Čech, pak za chvíli poslal Jan Kolář do úniku Petra Koukala. Agilní Pardubice se ale dlouho nemohly prosadit.

Až ve 35. minutě se do brejku dostal Petr Sýkora a střelou ze strany mezi betony Marka Pince dostal HC Moeller do vedení – 1:2. Kanonýr extraligy měl o dvě minuty později další velkou výhodu, když rozhodčí Tomáš Turčan odpískal po faulu na Zdeňka Ondřeje trestné střílení. Blafák „sedmatřicítky“ do bekhendu ale Marek Pinc vystihl.

Pardubice trpělivě držely nabyté vedení, definitivně rozhodl Libor Pivko

Východočeši sehráli poslední část hry výborně takticky. Snažili se držet kotouč co nejdále od Adama Svobody a hrozit z rychlých protiútoků. Do pěkných šancí se v úvodu třetí dvacetiminutovky propracovali Michal Tvrdík a Petr Sýkora, ale obě střely pochytal vítkovický brankář.

Na druhé straně hřiště zle zahrozil Martin Tomášek, ale zblízka nedokázal zvednout nezbedný kotouč pod horní tyčku. Pardubice se nikam nehnaly, nebezpečně forčekovaly a držely soupeře pod kontrolou.

Až v posledních minutách se obrana HC Moeller Pardubice dostala pod soustavný tlak soupeře, nebezpečně pálili Robert Kántor a Zbyněk Irgl, ale v prvním případě byla proti dobře postavená branková konstrukce, ve druhém zase bleskový zásah brankáře Svobody.

A tak rozhodl Libor Pivko. V čase 58:03 si totiž Miloš Holaň vzal oddechový čas, odvolal Marka Pince z branky a pokusil se vyrovnat v power play. Petr Sýkora ale vybojoval kotouč pro Libora Pivka, jenž jej v pohodě dovezl do opuštěné klece. Novojičínský rodák tak zaznamenal poměrně lehkou první branku ve svém novém působišti.

Pardubice se ve Vítkovicích předvedly s atraktivním a pohledným hokejem a zcela po zásluze si pod Kunětickou horu odvezly všechny body. V pátek se od 18.00 hodin střetnou v domácím prostředí s Rabatem Kladno, který dnes rozstřílel Znojemské Orly 7:1.

Fotogalerie z utkání

Autorem je Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Steel): „Soupeř přijel s jednoduchou taktikou, se kterou tady uspěl už v prvním utkání. Počkal si na naše chyby, ty samozřejmě přišly a soupeř je potrestal. Kromě tří gólů měl i spoustu dalších příležitostí, které nevyužil. My už si bohužel na rozdíl od začátku sezony ani nejsme schopni vypracovat tolik příležitostí.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Kluky musím pochválit. Bez několika zraněných hráčů jsme odehráli vynikající utkání, co se týče obrany, taktiky i bojovnosti. Tým prostě předvedl to, co od něj očekáváme a chceme. Vytvořili jsme si ještě další šance včetně trestného střílení, ale ty už jsme neproměnili. Naštěstí dneska nás to nezlomilo. Tři body jsme si zasloužili.“