17.11.2016

Mladší dorostenci udrželi vedení v Českých Budějovicích, z jihu Čech vezou tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nejmladší akademická kategorie dokázala vyhrát na ledě českobudějovického Motoru. Dynamo poslali do tříbrankového náskoku Ondřej Rohlík, Petr Antoníček a Tomáš Zeman, přes dvojí snížení hostí Východočeši dovedli zápas do vítězného konce.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 17. kolo, čtvrtek 17.11.2016, Budvar aréna

České Budějovice

2:3
1:3, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 19:42 Čížek (Škvarek), 54:18 Novák – 2:32 Rohlík (Zeman), 5:44 Antoníček (Lašák), 18:47 Zeman (Koffer). Rozhodčí: Růžičková – Brůha, Němec. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 110. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
České Budějovice: M. Dvořák – J. Dvořák, Kubíček, Dekret, Řehout, Svach, Remta – Grossmann, Beránek, Novák, Škvarek, Čížek, Anderle, Schwartz, Janoch.
Dynamo Pardubice: Nečas – Voženílek, Pejzl, Kaštánek, Matěcha, Hrádek, Jelínek, Secký – Šír, Rouha, Zeman, Antoníček, Koffer, Hledík, Rohlík, Lašák, Tobiáš.

Do začátku zápasu vstoupilo mnohem lépe Dynamo, které nepouštělo domácí Motor do jejich obranné třetiny. Naopak se prosadil Ondřej Rohlík po přihrávce Zemana – 1:0.

Pardubice hrály dále v pohodě a puk jim létal z hokejky na hokejku. Domácí nebyli schopni se dostat do nějaké šance, a tak znovu skórovali hosté. Po skvělém pasu Lašáka se dostal do samostatného úniku Petr Antoníček, který svůj sólo únik zakončil a Pardubice vedly po necelých šesti minutách již o dvě branky, tedy 0:2.

Poté se hra začala vyrovnávat a do útoku se začali hnát také Budějovičtí. Jenže opět skórovali hosté. Tomáš Zeman napřáhl a jeho střelu zastavila až síť v bráně. České Budějovice ale dokázaly ještě snížit stav zápasu do konce první třetiny. Jakub Čížek se prosadil po přihrávce od Škvarka – 1:3.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán. Po osmnácti vteřinách se Pavel Novák dostal do samostatného úniku, ale jeho nájezd zlikvidoval Nečas. Hra se potom stěhovala od jedné brány k druhé chvíli byli v útoku hosté a chvíli domácí. Největší šanci si pak připsal Čížek, který na brankovišti vymíchal pardubického brankáře, ale jeho střelu zastavila horní tyčka. Budějovičtí šli tak do kabin s dvougólovým mankem.

Kdo čekal velký nástup a tlak domácích ve třetí periodě musel být zklamán. Hra byla nadále vyrovnaná a navíc v zápase se nechávali vylučovat zásadně domácí. Ovšem jedno oslabení se Budějovicím vydařilo. Domácí dobře napadali v útočném pásmu, puk se dostal k Pavlu Novákovi, který jen nahodil kotouč na branku, a ten skončil k překvapení všech v síti – 2:3. Po gólu měl následovat závěrečný tlak Motoru, jenže přišla dvě zbytečná vyloučení a byl konec utkání.