27.10.2016
Karel Málek

Mladší dorostenci padli s Bílými Tygry

PARDUBICE — Hokejisté nejmladší akademické kategorie nastupovali do utkání proti Liberci v těžké pozici. Na čtvrtou příčku, zajišťující postup do nadstavby, ztráceli před zápasem už 9 bodů. Vysněné pozici se ale po dnešku nepřiblížili. Hosté ze severu Čech utekli v půlce zápasu do čtyřgólového vedení, Pardubice dokázaly zásluhou Antoníčka a Pejzla už pouze zkorigovat konečný stav.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 13. kolo, čtvrtek 27.10.2016, Tipsport arena

2:4
0:1, 1:3, 1:0
Branky a nahrávky: 30:01 Antoníček (Jelínek, Rouha), 58:12 Pejzl (Zeman) – 10:26 Starý (Rychlovský, Dospěl), 20:19 Rychlovský (Dospěl), 26:42 Starý (Dospěl, Rychlovský), 28:47 Jiruš (Rychlovský, Adamec). Rozhodčí: Veselý – Krejčí, Vepřovský. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Jelínek, Matěcha, Nedelka, Pejzl, Secký, Voženílek – Antoníček, Hebek, Hledík, Hricuš, Kazda, Koffer, Lašák, Rohlík, Rouha, Šír, Tobiáš, Zeman.
Bílí Tygři Liberec: Zajíček – Adamec, Hampl, Holec, Kovář, Moc, Starý, Žůrek – Cikhart, Dospěl, Drábek, Jansa, Jiruš, Křepelka, Liška, Rychlovský, Strnad, Virág, Vomáčka.

Tygři do zápasu vstoupili lépe a vytvořili si i první velkou šanci. Únik Rychlovského musel na poslední chvíli hasit brankář Nečas. První branky se pár desítek diváků ve velké hale pardubické Tipsport areny dočkalo v 11. minutě, kdy se přesně k tyči trefil v přesilovce Adam Starý a bylo to 0:1. Zbytek třetiny už žádnou vyloženou příležitost nenabídl.

Do druhé třetiny přenášelo Dynamo přesilovku, byl to ale Liberec, který 18 vteřinách hry udeřil. Rychlovský dobře napadal a zmocnil se puku, který pak tváří v tvář Nečasovi poslal po ledě přesně mezi jeho betony – 0:2. Severočeši byli v laufu a herní pohodu dokázali přetavit v další dvě branky. Ve 27. minutě se podruhé trefil Adam Starý, tentokrát měl při dorážce Dospělovy střely do prázdné branky jednoduchou úlohu. O 125 vteřin později to s domácími vypadalo ještě hůř, když Jiruš dostal přesný pas za obranu a počtvrté překonal Nečase. Hosté v tu chvíli zápasu dominovali, přesně vteřinu po polovině zápasu se ale poprvé prosadili i pardubičtí borci. Přesnou bombou s pomocí břevna se v přesilovce prosadil Petr Antoníček a bylo to 1:4. Závěrečných deset minut druhé části bylo ovlivněno velkým počtem vyloučených na obou stranách a do kabin se tak šlo za dále nezměněného stavu.

V kabině Dynama musela o pauze před třetí třetinou proběhnout velká bouřka, protože do poslední části hry nastoupilo úplně jiné mužstvo. Dobrým pohybem se dostali do několika slibných šancí, proti byl ale pozorný liberecký brankář Zajíček. Postupem času pardubičtí mladíci nastolené tempo trochu povolili a Bílí Tygři si hlídali třígólový náskok. Až dvě minuty před koncem se ujalo nenápadné nahození Dominika Pejzla. Pardubice v honbě za dalším snížením odvolaly brankáře a Liberec znovu udeřil – branka však nebyla pro ofsajd uznána. Domácí hokejisté pak ještě měli šance na zkorigování výsledku, trestné střílení Lašáka nebo dorážku Matěchy z bezprostřední blízkosti ale zlikvidoval dnes velmi dobrý Zajíček. Tři body za výhru 4:2 tak putovaly do města pod Ještědem.