7.10.2017
Adam Joska

Mladší dorostenci doma nestačili na Jihlavu

PARDUBICE — Pardubicím se příliš nepovedla první třetině, ve které dvakrát inkasovaly. Ve druhé navíc dostaly branku ve vlastní přesilovce. Po gólech Marhy a Kubíčka se dotáhly na rozdíl jediné trefy, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 7. kolo, sobota 7.10.2017, Tipsport arena

Dukla Jihlava

2:4
0:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 36:26 Marha (Tomek, Hrádek), 47:43 Kubíček – 10:18 Polodna (Chlubna), 19:18 Chlubna (Čermák, Brož), 35:16 Chlubna, 50:35 Havel (Menšík). Rozhodčí: Vepřek – Budínský, Gregar. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Dynamo Pardubice: Kraus – Heligr, Odehnal, Hrádek, Nedelka, Kaštánek, Vojtěch – Hledík, Šťastný, Lichtag, Kloz, Paleček, Herčík, Tomek, Marha, Rouha, Kubíček, Pulpán.
Dukla Jihlava: Maláč – Mikeš, Kratochvíl, Sapík, Brož, Moravec, Winkler, Chvátal – Zdarsa, Adam, Mihulka, Chlubna, Augusta, Menšík, Čermák, Havel, Kochrda, Polodna, Kravec.

Východočeši v první třetině dokázali ubránit první přesilovku soupeře, jenže hned jedenáct vteřin po jejím skončení, v 11. minutě otevřel skóre po přihrávce od Chlubny David Polodna – 0:1. Domácí se snažili vyrovnat, jenže nedokázali využít početní výhodu a ani svou následnou snahu v gól nepřetavili. V poslední minutě třetiny Jihlava opět udeřila, tentokrát bleskově využila přesilovku. Čermák našel přesnou nahrávkou v levém kruhu Tomáše Chlubnu, který zakončil přesně k bližší tyči – 0:2.

Ve druhé části se dlouho skóre neměnilo, přestože se příliš nehrálo v rovnovážném stavu. V 36. minutě Kaštánek hrubě chyboval na útočné modré čáře, kotouče se ujal Tomáš Chlubna, který se vydal do samostatného úniku a se štěstím zasunul puk za Krause, jenž se roztáhl v brankovišti – 0:3. Dynamo dokázalo o minutu později odpovědět, Tomek vystřelil z levé strany, k odraženému kotouči se dostal Šimon Marha a pohotovým zakončením snížil na rozdíl dvou branek – 1:3.

Třetí dvacetiminutovka začala dvěma velkými šancemi Menšíka. Nejprve nabral rychlost na levé straně, unikl pardubickým hráčům a nakonec se kotouč odrazil od tyčky do rohu hřiště. Poté mu Chlubna naservíroval přesnou nahrávku před prázdnou branku, jenže netrefil puk. Jihlavští dobře bránili a nepouštěli Pardubice do větších šancí, až ve 48. minutě se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné trefy, k puku se dostal na pravé straně dostal Martin Kubíček, jenž vypálil na bližší tyč, kterou si Maláč dostatečně nepohlídal a puk mu prolétl do sítě – 2:3. Jenže Dynamo se nechalo vyloučit, čehož hosté využili a vzali si své dvoubrankové vedení zpět. Marian Havel si nabruslil z pravého kruhu více na střed, Kraus nedokázal proti jeho zakončení včas zareagovat, jelikož před ním clonil protihráč – 2:4. Pardubice se snažily ještě s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenže jejich naděje skončily minutu a půl před koncem, kdy po potyčce před brankou Jihlavy dostaly o jeden dvouminutový trest více. Dynamo ještě zkusilo odvolat gólmana, ale ani to už jim nepomohlo.