20.10.2006
Dalibor Musil

Kladno dostalo „sedmičku“, Adam Svoboda má nulu

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! V jednoznačnou partii se změnilo utkání HC Moeller proti kladenskému Rabatu. Východočeši opanovali celý zápas, ve kterém byli jasně lepší. Kladnu se zápas moc nepovedl, naopak domácí hokejisté bavili solidně zaplněnou ČEZ Arenu pěknými akcemi. V brance pardubického týmu se představil Adam Svoboda, který vychytal první čisté konto v sezoně.

O2 extraliga, 16. kolo, pátek 20.10.2006, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

7:0
2:0, 1:0, 4:0
Branky a nahrávky: 3:53 Rolinek (Pivko), 13:27 Čaloun (Píša), 28:43 Píša (Čech), 42:30 Čáslava (Kolář), 48:02 Pivko (Sýkora), 53:40 Koukal (Kolář), 59:42 Kolář (Koukal). Rozhodčí: Minář – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 8495. Střely na branku: 52:25. Průběh utkání: 7:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Havíř, Čech, Šeda, Koma, Čáslava, Linhart, Snopek – Sýkora, Rolinek, Pivko – Ondřej, Hlinka, Andrašovský – Tvrdík, Koukal, Kolář – Čaloun, Blažek, Mrázek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Rytíři Kladno: Orct (42:30 Lev) – Ševc, Zeman, Pavlas, Štěpánek, Evan, Hájek, Trončinský – Kalla, Patera, Procházka – Bílek, Gardoň, Hluchý – Havel, Kuchler, Frolík – Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Zdeněk Müller a Petr Kasík.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

Adam Svoboda dostal přednost před Jánem Lašákem a poprvé v letošní sezoně si zachytal na domácím hřišti. Po zranění se vrátili Tomáš Blažek a František Mrázek.

Skóre otevřel Rolinek

Do první vážné šance se ve 3. minutě dostal domácí Koukal, ale puk nakonec jen prolétl brankovištěm. Skóre otevřel ve 4. minutě Tomáš Rolinek, který dorážel pokus Libora Pivka. Při pardubické přesilovce v 8. minutě vyslali na Orcta dobré pokusy Andrašovský a chvíli po něm Hlinka. Hrálo se bez přerušení a celek Pardubic byl výrazně aktivnější.

Píša ve 14. minutě projel za brankou Kladna a jeho asistenci využil ke skórování Čaloun, který zvýšil na 2-0. V 15. minutě se do brejku dostal Hlinka, Ševcovo hákování ovšem způsobilo, že v brance místo kotouče skončil právě domácí kapitán. Následná přesilová hra zůstala nevyužita. Dobrou příležitost měl ještě Tvrdík, jeho bekhendový pokus si ale cestu mezi tyče nenašel. V první třetině bylo jasné, kdo tahá za kratší konec, Kladenští na Svobodu vystřelili jen dvakrát.

Série vyloučení přinesla další branku

Pardubice na začátku třetiny pokračovaly v tlaku, skrumáž před Orctem ve 3. minutě zůstala nevyužita. V 5. minutě se do šance dostal po pasu Bílka Gardoň, Svoboda jeho pokus kryl. O chvíli později následovalo několik vyloučení, které zahájil kladenský Havel faulem na Aleše Píšu. Pardubický pokus o přečíslení dva na jednoho zmařil odpískaný ofsajd. Netrvalo dlouho, a vyloučen byl Tvrdík. Do šance se posléze dostal navrátilec Blažek, který u mantinelu obral Pavlase o kotouč. Orct jeho pokus chytil a Štěpánkova sekera znamenala další vyloučení na kladenské straně. V minutě 28. poslal hlavou proti mantinelu kladenský Evan Ondřeje a vylučovalo se znovu. Hráči Pardubic tak dostali příležitost 40 sekundové přesilovky 5 na 3, kterou využil Píša po nahrávce Martina Čecha. 3-0.

Čáslava napálil o pár vteřin později tyč. Při vyloučení Blažka se Kladno opět nemohlo prosadit. Ve 34. minutě se do slibné šance dostal Hluchý, ovšem hokejky pardubických beků jeho pokus zvedly nad Svobodovu branku. Následně nepotrestal kladenské zaváhání Tomáš Blažek a o minutu později ani Jan Čaloun, jehož pokus orazítkoval tyč. Kladenští hráči se do výraznějších šancí dostalo až při vyloučení Píšy, branka z toho však nebyla. Aktivní Blažek byl současně s návratem Píšy na led vyloučen, což překvapivě přineslo šanci Pardubicím. Po levém křídle se prodral k brance soupeře Petr Sýkora, ale Orct jeho pokus zachytil. Do šatny šly Pardubice s vedením 3-0.

Debakl dokonal Kolář

2. minuta třetí třetiny přinesla šanci Andrašovského, kterého poslal k zemi Pavlas. Ukázkové využití přesilovky předvedl svou tvrdou ránou Petr Čáslava, jemuž nahrával Jan Kolář. Orct se nechal vystřídat Lvem. Pardubičtí v poklidu kontrolovali hru, Kladno se do příležitostí nedostalo ani při přesilovce. V 9. minutě nahodil Havíř kotouč vzduchem na modrou čáru soupeře, kde stál Sýkora a poslal do šance najíždějícího Libora Pivka, který svou kličku završil gólem. 5-0.

Minuta s celkovým pořadovým číslem 54 pak znamenala další branku v kladenské síti, postaral se o ni Petr Koukal. Asistenci si připsal Kolář. V závěru utkání se do dobré šance dostal ještě Sýkora, golman hostů byl ale tentokrát pozorný. Pardubice měly možnost zvýšit náskok po odpískaném trestném střílení po faulu na Jana Koláře. Diváci se ale bavili a vůbec jim nevadilo, že Libor Pivko penaltu promarnil. Radost v ochozech naopak podtrhl sedmým gólem Jan Kolář v poslední minutě utkání.

Adam Svoboda tak po svém návratu na pardubický led vychytal nulu a pardubický tým si připsal jubilejní 50. domácí vítězství nad Kladnem. Utkání sledovalo 8495 diváků.