7.10.2016
Vojtěch Drbohlav, Jan Hrabal

Junioři sahali v Mladé Boleslavi na bod, v závěru však o něj přišli

MLADÁ BOLESLAV — Nadějně rozehráli junioři své čtvrteční utkání v Mladé Boleslavi, po Duškově trefě z trestného střílení vedli, Filip Zadina ve třetím dějství vyrovnával, ale i tak odjeli s prázdnou. Rozdílovou branku vstřelili domácí v čase 59:07.

DHL extraliga juniorů, 11. kolo, čtvrtek 6.10.2016, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

3:2
0:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 21:05 Veselý (Uřidil, Peterka), 38:51 Kalaš (Marček), 59:07 Kuncek (Mašek) – 12:20 Dušek z trestného střílení, 53:58 Zadina (Dušek, Horyna). Rozhodčí: Gančarčík, Koziol – Komárek, Vengřín. Vyloučení: 4:4, navíc Voženílek (Dynamo Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 111. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Mladá Boleslav: Krofta – Linhart, Mašek, Uřídil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, J. Jindra.
Dynamo Pardubice: Klouček – Rudy, Trejbal, Horyna, Zajíc, Šklíba, Zukal, Mert – Roubal, Zadina, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Petrus, Syrovec, Kaut, Štefka.

První větší šanci zaznamenal Patrik Straka, který vystřelil z mezikruží. Hostující brankář se ohlížel, jestli nemá puk za zády, nakonec jej však udržel mezi betony. Po jedné z chyb domácích se ke kotouči dostal volný David Voženílek, který chtěl vymíchat Michala Kroftu a dostat svůj tým do vedení. To se mu vale nepodařilo.

Další průběh první třetiny ovlivnila vyloučení. Po jedné z chyb Bruslařů ve středním pásmu se rozjel rychle k bráně Dominik Dušek, ale nestihl zakončit. Byl faulován. Trestné střílení faulovaný hráč zužitkoval, když našel místo nad levým betonem Michala Krofty – 0:1. Východočeši měli ještě šanci na navýšení náskoku. U branky zničehonic vypálil David Voženílek, přičemž puk ještě dorážel Filip Roubal. Ani jeden však nebyl úspěšný. V samotném závěru první třetiny zívala prázdná brána na Patrika Straku či Milana Dančišina. Boleslavští útočníci ale nedokázali vyrovnat.

Boleslavští junioři zahájili druhé dějství přesilovou hrou, kterou dokázali po 65 sekundách zužitkovat. Na modré se tradičně napřáhl František Uřídil, přičemž před bránou tečoval kotouč za Kloučkova záda Jiří Veselý – 1:1. I hosté však neměli daleko ke gólu. Z mezikruží vystřelil aktivní Dominik Dušek a mířil do horní části branky. Puk ale nakonec skončil mimo. Spoustu dalších šancí měly Pardubice v přesilovce, kterou sehrály opravdu dobře. Chybělo jim však dost možná i štěstí nebo nějaké překvapení soupeře, protože ji nevyužily.

Krátce před koncem druhé třetiny se navíc z gólu radovali Bruslaři. Po několika přerušeních se vhazovalo před Milanem Kloučkem. Po buly si domácí vytvořili slušný závar, po kterém se radovali z otočení vývoje zápasu. Puk sklepl za záda pardubického gólmana Milan Kalaš – 2:1. Několik desítek sekund mohl navýšit skóre pro Boleslavské ještě aktivní František Uřídil. Se svými tvrdými střelami od modré však ani nadvakrát neuspěl. Nejprve trefil brusli bránícího hráče a napodruhé vykopl kotouč Milan Klouček.

Hned na začátku třetí třetiny měl gól na hokejce Patrik Straka, který sice objel hráče, jenže nedokázal vymíchat gólmana. Poté byli víceméně aktivnější Východočeši, jmenovitě Jakub Martinec. Jeho střelu od modré ale lapil Michal Krofta. Ve slibné příležitosti se ocitl i boleslavský Matěj Krejčík, jenž usilovně dorážel přímo v brankovišti, z gólu se ale neradoval. To stejné platilo o chvíli později i o Jakubu Martincovi. Nejprve v oslabení pohotově zblokoval střelu a poté se dostal do přečíslení. To ale Pardubičtí nezakončili ideálně.

Po minutě už to ale Dynamu vyšlo. Svůj talent totiž opět prokázal reprezentant Filip Zadina, který s téměř milimetrovou přesností zamířil pod víko Kroftovy branky – 2:2. Poté už se zdálo, že duel bude rozhodovat až prodloužení, jenže 54 sekund před koncem základní hrací doby se uvolnil podél levého mantinelu kapitán domácích Jan Mašek a vystřelil. Milan Klouček puk jen vyrazil, k němu se následně dostal Luděk Kuncek a rozhodl zápas – 3:2. Hosté následně vyzkoušeli hru bez gólmana, na kterou jim ale nezbylo příliš času, na vyrovnání nedosáhli.