17.9.2016
Robert Novotný

Junioři nezvládli závěr a doma podlehli Spartě

PARDUBICE – Pardubičtí junioři sehráli na ledě malé haly Tipsport areny vyrovnaný souboj s pražskou Spartou. Na začátku vedli, poté dotáhli jednogólové manko, ale ve třetí třetině rozhodla sporná branka, po které už se mládežníci Dynama nedokázali do zápasu vrátit.

DHL extraliga juniorů, 6. kolo, sobota 17.9.2016, Tipsport arena

2:4
0:1, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 31:24 Rohlík (Hoskovec), 50:26 Martinec (Faltys, Rohlík) – 8:13 M. Jandus (Svoboda), 35:55 T. Jandus (Jeřábek, M. Jandus), 52:45 Krátký, 53:48 Maršoun. Rozhodčí: Úlehla - Kis, Lučan. Vyloučení: 64:6. Využití: 0:1. Diváci: 66. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Dynamo Pardubice: Klouček – Rudy, Trejbal, Horyna, Faltys, Kučera, Šklíba, Zukal – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Petrus, Syrovec, Kaut, Štefka, Bureš.
Sparta Praha: Hofmann – M. Jandus, Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – Kafka, T. Jandus, Svoboda, Seniov, Jaššo, Maršoun, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar.

Svižný úvod utkání z obou stran přinesl první dvě branky

První třetina probíhala ve svižné tempu a hra byla velice plynulá. V deváté minutě se ale přerušovalo po úvodním gólu utkání, který padl do sítě pardubického Dynama. Martin Svoboda našel v útočném pásmu Martina Janduse, který střelou pod horní tyč poslal svůj tým do vedení – 0:1.

Pardubice hrály velice aktivně, ale nedokázaly si vytvořit žádnou větší šanci, většina puků letěla brankáři Antonínu Hofmannovi přímo do náruče. To Milan Klouček se musel ohánět ve třinácté minutě, když pardubická obrana zapomněla na Vojtěcha Kuldu, jenž se nadvakrát pokusil překonat pardubického brankáře, který tentokrát odolal.

Ve druhé třetině začali lépe domácí, do dobré střelecké pozice se dostal Martin Kaut, jehož střelu ovšem zlikvidoval krásným zákrokem lapačkou Antonín Hofmann. Jenže po následném vhazování se před bránou Sparty vytvořila, jak říkával jeden legendární československý komentátor, trma-vrma, ve které se nejlépe zorientoval Miroslav Rohlík, jenž pohotovou dorážkou vyrovnal – 1:1.

Sparta trestala v přesilovce

Na začátku pětatřicáté minuty na svého kolegu z protější strany navázal Milan Klouček, který vytáhl ze svého repertoáru nádherný zákrok lapačkou, kterým zhatil šanci hostujícího Martina Janduse.

Jenže poté byl za vysokou hůl vyloučen Dominik Bureš a Sparta z přesilovky trestala. Klouček si dokázal poradit s první střelou Radka Jeřábka, ale na následnou dorážku Tomáše Janduse už byl krátký – 1:2.

Asi největší šanci měl ve zbytku druhého dějství Vojtěch Faltys. Toho našel v akci 2 na 1 chytrým pasem kapitán Miroslav Rohlík, ale proti střele pardubického obránce se skvěle přesunul brankář Antonín Hofmann.

Rozhodl sporný moment

V úvodu závěrečné třetiny se dostali do obrovské šance Jakubové Hoskovec a Martinec. První jmenovaný se rozhodl vystřelit, mířil do horní části brány, ale Hofmann svůj tým podržel sebejistým zákrokem lapačkou.

Na začátku pětačtyřicáté minuty pak vzal všechnu zodpovědnost na své triko reprezentant a čerstvý vítěz Memoriálu Ivana Hlinky Martin Kaut, který prokličkoval celé hřiště, ale jeho forhendový blafák skončil v moci sparťanského brankáře.

Skóre se tedy měnilo až v jednapadesáté minutě. Miroslav Rohlík ukázal, jak silný je na kotouči, zavezl jej až před bránu Sparty, tam mu ho vypíchl jeden z obránců, ale naštěstí pro Dynamo se k němu dostal ještě Jakub Martinec, který vrátil svůj tým vyrovnávacím gólem z dorážky do hry – 2:2.

Jenže poté přišel jeden velice sporný moment. Při souboji na modré čáře blíže pardubické bráně zůstal Tomáši Krátkému puk někde ve výstroji, pardubičtí hráči přestali hrát, ale hlavní sudí nechal hru pokračovat. Krátký poté puk ze své výstroje vydoloval, dostal se do samostatného úniku a střelou pod vyrážečku poslal svůj tým do vedení – 2:3.

Onen sporný moment se samozřejmě nelíbil pardubickým juniorům, kteří šli okamžitě protestovat, ale přehnali to. Výsledkem byly dva tresty do konce utkání za nesportovní chování pro Davida Voženílka a Matěje Štefku.

Sparta poté využila nekoncentrovanosti a zmatečnosti ve hře Dynama a na konci čtyřiapadesáté minuty přidala čtvrtou branku. Petr Maršoun jen tak ledabyle nahodil puk na pardubickou bránu, přičemž jeden z obránců si jej nešťastně srazil do vlastní brány – 2:4.

Pardubice to v závěru dlouho zkoušely v šesti hráčích v poli, ale gól nepadl ani do jedné brány, a tak se z vítězství 2:4 radovali hokejisté pražské Sparty.