Houževnatí junioři ukázali cestu A týmu, udolali Liberec

30.9.2017 | Karel Málek

PARDUBICE — A tým Dynama zítra cestuje do Liberce, v kategorii juniorů naopak stejný soupeř zavítal na východ Čech. Domácím mladíkům se podařilo na Tygry vyzrát, po výhře 4:2 získali další cenné tři body a drží se uprostřed extraligové tabulky. U všech gólů Pardubic byl dnes útočník Michal Machač – jeden sám vstřelil, na tři asistoval. Tři body zapsali Jakub Hoskovec (2+1) a Ondřej Matýs (1+2).

8. kolo, sobota 30.9.2017 od 16:30 hodin, Tipsport arena

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 15. Hoskovec (Machač, Matýs), 22. Machač (Matýs), 25. Matýs (Machač, Hoskovec), 59. Hoskovec (Machač) – 14. Nezbeda (Šír), 46. Šír (Nezbeda) . Rozhodčí: Horák – Klouček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Vlk (Janský) – Pražák, Faltys (C), Žouželka, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Štefka (A), Machač, Veverka, Syrovec, Kubišta, Matýs, Zídek, Černý
Bílí Tygři Liberec: Pařík (Polášek) – Miročnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Leško, Starosta (A) – Janele, Holenda, Šír, Vlach, Piroutek, Beran, Nezbeda (C), Burda (A), Chlum, Žemba, Bouřil

Úvodní dvacetiminutovka zápasu příliš úchvatnou podívanou nenabídla. Oba týmy nepřesně rozehrávaly a nedokázaly se delší dobu udržet na kotouči, natož v útočném pásmu. Tempo hry změnila až branka Liberce v 15. minutě, kdy hostující kapitán Nezbeda využil chyby v laxní rozehrávce Dynama a střelou z otočky zaskočil brankáře Vlka. O minutu později už ale bylo srovnáno – Pardubice se dostaly do útočného pásma, a ačkoliv byl Jakub Hoskovec na pravé straně už v poměrně velkém úhlu, dokázal i s pomocí odrazu o masku libereckého brankáře dostat puk do sítě. Zbytek první části už sice po výměně gólových pozdravů na obou stranách snesl přísnější měřítko, další gól už nepadl a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Jestli první třetina nebyla příliš záživná, druhá část zápasu byla jejím přesným opakem. Mnohem aktivněji začali domácí a po rychlé výměně puku mezi nahrávajícím Matýsem a bekhendem zakončujícím Michalem Machačem šli ve 22. minutě do vedení. O pár chvil později si stejní hráči akorát vyměnili role, Ondřej Matýs z mezikruží nekompromisně zavěsil a poslal Dynamo do dvougólového náskoku. Hosté se zdáli být otřesení a dlouho nemohli najít recept na pozornou obranu Východočechů. Osmělili se až ke konci třetiny, kdy si vytvořili velký tlak a v několika šancích ohrozili Vlka. Domácí brankář odolal, nicméně Tygři dali najevo, že ještě není po zápase.

A opravdu, Liberec ze začátku třetí třetiny Pardubice tlačil a ve 46. minutě se dočkal odměny v podobě gólu, to když Jan Šír v přesilové hře uklidil za Vlkova záda puk odražený od zadního mantinelu. Houževnatý domácí tým se ale nenechal rozhodit a soustředěnou hrou držel Liberecké na distanc. Rozhodnout mohl už několik minut před koncem aktivně hrající Václav Zídek, svou velkou šanci ale neproměnil. O zisku tří bodů pro Dynamo tak definitivně rozhodl až Jakub Hoskovec střelou do prázdné branky přes téměř celé kluziště v 59. minutě. Tygři to poté zkusili v šesti hráčích v poli ještě jednou, ovšem bez úspěchu.

Vzájemné zápasy 2017/2018
13.8.17 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 1:2