11.8.2016

Generálka nevyšla, Dynamo nestačilo na Mannheim

PARDUBICE — Pardubičtí hokejisté prohráli v posledním přípravném utkání před startem sezony 1:6 s Adlerem Mannheim. Jediný gól Východočechů vstřelil v první třetině Tomáš Rolinek.

Přát., čtvrtek 11.8.2016, Zimní stadion Vrchlabí

Mannheim

1:6
1:3, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: 10:27 Rolinek (5/5) – 3:29 Raedeke (N. Goc, Reul), 11:13 Akdag (Carle; 5/5), 15:49 MacMurchy (Carle; 4/5), 21:27 Ullmann (M. Goc, M. Carle; 5/5), 27:23 Plachta (5/5), 28:59 Sparre (Kolarik; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvíř, Blümel (všichni ČR). Vyloučení: 6:4 (2:3, 2:0, 6:6), navíc Hodgman (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 737. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Rýgl, Čáslava, Schaus, Ščotka, Nedbal, Horyna, Zajíc – Sýkora, Hodgman, Hubáček – Rapáč, Kaut, Rolinek – Mallet, Klimenta, Tomášek – Panna, Pipek, Beran. Trenéři: Peter Draisaitl a Karel Beran.
Mannheim: Proske – Johnson, Maginot, Akdag, Richmond, Reul, Bittner, Mathieu, N. Goc, Raedeke, Joudrey, Festerling, Kink, Plachta, M. Goc, MacMurch, Sparre, Kolarik, Ullmann, Tardif, Arendt, Wolf. Trenéři: Sean Simpson, Colin Müller a Stewe Waker.

Pardubičtí hokejisté nastoupili k utkání s Adlerem Mannheimem s Justinem Hodgmanem na místě prvního centra, svou premiéru v dresu Dynama si odbyl útočník Tomáš Klimenta.

Hned první minuty ve Vrchlabí ukázaly, že Dynamo čeká velmi náročný protivník. Mannheim hrál od úvodního buly do těla, v jádru napadal pardubickou rozehrávku. Hned ve 4. minutě se německý celek se v utkání ujal vedení, po pěkné spolupráci byl chvíli nekrytý v předbrankovém prostoru Brent Raedeke, proti jehož zakončení neměl Brandon Maxwell šanci – 0:1.

Východočechům mohly pomoci na 15 sekund spojené dvě přesilovky, tuto výhodu ale Pardubice nezužitkovaly. Šanci měl v následné výhodě Ondřej Panna, jeho rána ale nenašla svůj cíl – těsně minula branku Mannheimu.

V 11. minutě srovnalo Dynamo krok. Jako správný kapitán zavelel Tomáš Rolinek, který chytře mezi betony prostřelil Floriana Proskeho – 1:1.

Vyrovnaný stav ale vydržel pouze necelou minutu, neboť v čase 11:13 po vyhraném buly vypálil Sinan Akdag a prostřelil celou obranu včetně gólmana. Brandon Maxwell přes hradbu těl před sebou nic neviděl – 1:2.

A to pak velepřesná střela od modré zvýšila v 16. minutě na rozdíl dvou branek pro Mannheim. Ostrou ranou se v samotném závěru přesilovky trefil Ryan MacMurchy – 1:3. V samotném závěru úvodního dějství byli vyloučeni Dennis Reul a Alexandre Mallet.

A právě na začátku prostřední části hry využitá přesilovka navýšila vedení Mannheimu na tři branky, početní výhodu v čase 21:27 zužitkoval Christoph Ullmann – 1:4. O chvíli později šel za katr Justin Hodgman… První centr Dynama pobyl na trestné lavici celých 120 vteřin a hned po návratu na led se dostal do veliké šance – samostatný únik ale zakončil pouze do levého Proskeho betonu.

A tak dvakrát v řadě udeřil Mannheim: v čase 27:23 si zapomenutý puk v pardubické obraně vzal Matthias Plachta a přesnou střelou zvýšil na 1:5. Hned na to vypálil z mezikruží Daniel Sparre a trefil se přesně nad Maxwellovo rameno – 1:6.

Ve 35. minutě navíc mohl ještě skórovat Chad Kolarik, který měl na hokejce sedmý gól! Dostal ideální puk zpoza kasy, byl zcela sám před ní! Brandon Maxwell vystřelil pravý beton a chytil jasnou šanci.

Hned v úvodu třetí třetiny musel za katr Nicholas Schaus, americký zadák vydržel mezi trestoměřiči celé dvě minuty, Adler se k ničemu prakticky nedostal. I tak ale v dalších minutách byli hokejisté německého celku aktivnější, Brandon Maxwell musel udržovat plnou pozornost.

V polovině třetí třetiny měl podruhé v utkání velikou šanci Chad Kolarik, když obdržel ideální puk z rohu, byl sám v mezikruží, ale svou střelou švihem přestřelil pardubickou klec.

V 52. minutě byl za hrubost vyloučen Justin Hodgman, za své protesty proti výroku sudích si ještě vykoledoval osobní trest. Přesilovku hráli Němci velmi dobře, Daniel Sparre, který vstřelil poslední gól Mannheimu, tvrdě vystřelil, před bránou operoval Jamie Tardif a tečoval puk těsně vedle kasy.

V 56. minutě se v mannheimském brankovišti pobila čtveřice hráčů, za Dynamo se prali David Tomášek a Alexandre Mallet. O chvíli později pykal Ryan MacMurchy, početní výhodu ale ke korekci skóre Pardubice nevyužily.