6.8.2016

Dynamu ulétl zápas s Ufou ve druhé třetině

HRADEC KRÁLOVÉ — Slibně rozehraný duel se Salavatem Julajev nedovedli hokejisté Dynama Pardubice do slibného konce. Východočeši sice nad Ufou vedli 2:0 a 3:1, sedm obdržených gólů ale přeneslo zápas úplně jinam… Nic na tom nezměnila ani dvojice vstřelených branek v závěrečné třetině, která zmírnila porážku na 5:7 z pohledu Východočechů.

MC2, sobota 6.8.2016, Fortuna aréna

Ufa

7:5
0:2, 7:1, 0:2
Branky a nahrávky: 20:47 Lepistö (Omark; 5/4), 27:30 Kuljaš (Lisin; 5/5), 28:32 Nestěrov (Sojn, Lazarev; 5/5), 33:23 Omark (Kornějev; 5/4), 34:44 Chripunov (Kaprizov; 5/5), 37:43 Kornějev (Engqvist, Omark; 4/4), 39:20 Sojn (Arzamascev; 5/5) – 8:01 Mallet (Havlík, Beran; 5/5), 9:47 Nahodil (Rolinek; 4/5), 22:41 Tomášek (Bárta, Hubáček; 4/5), 40:54 Rolinek (Nahodil; 5/5), 58:32 Schaus (Beran, Mallet; 5/5). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Flégl, Polonyi. Vyloučení: 7:3 (2:1, 3:2, 2:0). Využití: 2:2. Diváci: 521. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 7:3, 7:5. Nejlepší hráči: Linus Omark – Lukáš Nahodil.
Ufa: Gavrilov – D. Vorobjev, Lepistö, Loginov, Kornejev, Kuljaš, Arzamascev – Soin, Lisin, Lazarev, Bodrov, Engqvist, Kaprizov, M. Vorobjev, Nestěrov, Omark, Hartikainen, Černov, Petriščev, Chripunov, Garejev, Kotljarevskij. Trenér: Igor Zacharkin.
Dynamo Pardubice: Růžička (40:00 Klouček) – Schaus, Čáslava, Rýgl, Ščotka, Horyna, Havlík, Nedbal, Zajíc – Sýkora, Tomášek, Hubáček – Bárta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Kaut, Beran – Rapáč, Pipek, Panna. Trenéři: Peter Draisaitl a Karel Beran.

Pardubičtí trenéři poslali do utkání se Salavatem Julajev Ufa obměněnou sestavu, v brance se představil Martin Růžička, v obraně dostal příležitost Josef Horyna. Dynamo sice zápas slibně rozehrálo, ve druhé třetině se ale ruský celek kosmicky rozjel…

Nástup do duelu se lépe vydařil hráčům Dynama, v 6. minutě střelou z ostrého úhlu trefil Petr Čáslava pouze tyč, o tři později se prosadil Alexandre Mallet. Kanadský útočník jenž nejprve srazil jednoho z hráčů soupeře, pak dostal puk do jízdy od Ladislava Havlíka a svůj únik zakončil ostrou ranou mezi Gavrilovovy betony – 0:1.

Na to měl východočeský celek výhodu přesilové hry. Na bránu létala jedna střela za druhou. Když puk získal Tomáš Rolinek, rozhlédl se a přesnou přihrávkou našel na druhé tyči volného Lukáše Nahodila, který bez nejmenších problémů zasunul puk do prázdné brány – 0:2. Po něm mohl na rozdíl tří branek zvýšit Petr Hubáček, ovšem jeho pokus lapil brankář Ufy.

Hned po 47 sekundách druhé třetiny snížil na rozdíl jediné branky Sami Lepistö – 1:2. To bylo ovšem ještě klid před bouří v pardubické obraně…

Ve 23. minutě se sice druhým přesilovkovým gólem na turnaji prosadil David Tomášek a Dynamo opět vedlo o dvě branky – 1:3, pak ale začalo v červenobílé defenzívě řádit zelené tornádo.

Nejprve se od modré prosadil Denis Kuljaš (2:3), ještě před polovinou základní hrací doby stihl vyrovnat Alexandr Nestěrov na 3:3. Řádění Ufy pokračovalo: příliš času k zamíření dostal v přesilovce Linius Omark a trefil se velepřesně – 4:3. Nabuzený ruský celek jel dál, hned ve 35. minutě zvýšil na 5:3 Stěpan Chripunov.

A to nebylo všechno! Ve 38. minutě nestačil Martin Růžička na Kornějevovu střelu ze strany (6:3), v poslední minutě zvýšil na 7:3 Sergej Sojn.

Do třetí třetiny vstoupil do pardubické branky Milan Klouček a vedl si zdatně, za svá záda nepustil jedinou střelu hokejistů v zelených dresech. Hned v první minutě závěrečné části mohl zvednout ruce nad hlavu poté, co Tomáš Rolinek snížil na 7:4, hezky před bránou ho našel Lukáš Nahodil.

Východočeši se nevzdávali, nebýt zbabrané druhé třetiny, mohli hrát o body, herně to ve třetí třetině nebylo vůbec špatné. Navíc vůbec vyjukaně vůbec nepůsobil Milan Klouček. Bohužel pro Dynamo jeho spoluhráči v poli neproměnili dvojici přesilovek okolo „poločasu“ závěrečného dějství.

V 53. minutě mohl snížit Lukáš Nahodil, při sólovém úniku ale nezakončil dle představ. Neúspěšný byl i Petr Sýkora o pár momentů později. Naopak šanci Ufy lapil v 57. minutě brankář Klouček.

Snaživí Východočeši se dočkali korektury v čase 58:22, kdy se premiérově v dresu Dynama prosadil obránce Nicholas Schaus – 7:5.