1.12.2015

Dynamo vyhrálo důležitý zápas ve Zlíně 3:1

ZLÍN — Hokejisté Pardubic oplatili Zlínu nedávnou porážku a vyhráli na Zimním stadionu Luďka Čajky 3:1. Dynamo rozehrálo zápas skvěle: v 7. minutě se prosadil Blaž Gregorc, o devět minut později zvýšil Jan Ščotka na rozdíl dvou branek. V úvodu třetí třetiny sice Zlínští snížili využitou přesilovkou, v poslední minutě ale pojistil cennou výhru Tomáš Rolinek trefou do prázdné brány. V té pardubické podal opět vynikající výkon Brandon Maxwell, který pochytal 38 střel soupeře.

Tipsport extraliga, 6. kolo, úterý 1.12.2015, Zimní stadion L. Čajky

1:3
0:2, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 43:51 Bukarts (Holík; 5/4) – 7:23 Gregorc (Redenbach; 5/5), 16:37 Ščotka (Nahodil; 5/5), 59:11 Rolinek (6/4). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Bryška, Lukš. Vyloučení: 3:7 (1:3, 1:1, 0:3). Využití: 1:0. Diváci: 3218. Střely na branku: 39:16 (10:10, 14:7, 15:1). Srážky: 6:7. Vhazování: 43:36. Blokované střely: 17:7. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Nejlepší hráči: Robert Bukarts – Jan Ščotka.
Berani Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Okál – Cibák, Popelka, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach a Juraj Jurík.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Bokroš, Ščotka, Šeda, Havlík, Nedbal – Rolinek, Tomášek, J. Svoboda – Marcinko, Redenbach, P. Sýkora – Voženílek, Nahodil, Poulíček – Moučka, Kaut, Kolář. Trenéři: Richard Král a Marek Zadina.

Pardubickou branku střežil ve Zlíně opět Brandon Maxwell, záda mu kryl uzdravený Robert Kristan. Trenéři proměnili složení řad: do prvního útoku se posunul David Tomášek, do sestavy se vrátil Jan Kolář.

Trefy beků vynesly Dynamu dvoubrankové vedení

Hned zkraje zápasu se hosté museli bránit zlínské přesilovce, už po 82 sekundách byl za krosček vyloučen Tyler Redenbach. Domácí se usadili v pásmu Pardubic, výrazně ale gólmana Maxwella neohrozili.

V 6. minutě si první početní výhodu vyzkoušeli také hosté, když za držení pykal Roman Vlach. Syn hlavního kouče týmu PSG pobyl na trestné lavice celé dvě minuty, pět sekund po jeho návratu se ale prosadil Blaž Gregorc a svým pátým gólem v sezoně poslal Dynamo do vedení.

Pardubičtí byli v dalších minutách poměrně aktivní, zbrzdilo je až Tomáškovo vyloučení v čase 11:59 poté, co talentovaný útočník odehrál zlomenou hůl směrem k soupeři. I tuto početní nevýhodu Východočeši ustáli bez gólové pohromy.

V 17. minutě se Pardubice radovaly podruhé v utkání: střela Lukáše Nahodila se odrazil přímo k hlídkujícímu Janu Ščotkovi a vsetínský odchovanec zvýšil na 2:0 pro Pardubice. Krátce po něm se Dynamo ubránilo další zlínské přesilovce, když celých 120 sekund odseděl na trestné lavici Jan Kolář za podražení.

Výborný Brandon Maxwell držel Zlín na uzdě

Ve druhé třetině byl domácí celek aktivnější, Pardubice přestřílel 14:7, branka ve druhém dějství ale nepadla. I když ne tak docela: v čase 26:18 prošel puk za Brandona Maxwella, ale tomu výrazně v brankovišti překážel Roberts Bukarts, a tak arbitři gól neuznali.

I v dalších minutách Zlínští dotírali na pardubické postavení, ovšem defenzívu Dynama výborně řídil gólman Maxwell, který si dokázal poradit se všemi pokusy Valachů ve druhém dějství, například ve 33. minutě výborně lapil Ondráčkovu střelu.

Ve 35. minutě domácí chybovali v defenzívě a málem si dali vlastní gól. Lotyš Bukarts tečoval střelu Redenbacha od svojí brusle za Libora Kašíka, který na poslední chvíli puk z brankové čáry vytáhl. Krátce po tomto momentu se u pardubické kasy poškorpili Jan Maruna a Daniel Voženílek, ve hře čtyři na čtyři mohl skórovat David Tomášek po dravém průniku, ale neuspěl.

Tomáš Rolinek trefil prázdnou bránu Zlína

Hned na začátku třetího dějství putoval střelec druhé branky Dynama Jan Ščotka na trestnou lavici, devět sekund před jeho plánovaným návratem snížil Robert Bukarts. Lotyšský útočník ve zlínských službách dorazil Holíkovu střelu za bezmocného gólmana Pardubic – 1:2.

Východočeši si mohli vzít zpět dvougólový náskok poté, co střelec snižující branky napadl protihráče, během početní výhody se ale nedokázali natrvalo usadit v pásmu soupeře. Naopak krátce po Bukartsově návrat na led zamířil k trestoměřičům Tomáš Bokroš za krosček. Během ní se domácí usadili v pardubické defenzívě, ta ale odolala jejich náporu.

Zlínští stupňovali nápor a snahu vyrovnat. Ta kulminovala v poslední minutě, v čase 59:06 vyhodil puk do hlediště Tomáš Marcinko a domácí využili nabídnutou výhodu ke hře bez brankáře. Hned po pěti sekundách ale poslal přes celé kluziště puk do prázdné brány Tomáš Rolinek a pojistil cennou výhru Dynama – 1:3.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): „Myslím, že hráčům nemůžeme vytýkat nasazení, to bylo dobré. Soupeře jsme přestříleli, měli jsme čtyřicet střel, bohužel nám už od začátku sezony dělá problémy koncovka. Nepodařilo se nám vstřelil gól, tím hůř, že jsme ještě prohrávali 0:2. Snaha byla z naší strany spíš planá, i když šance tam byly, ale gól jsme nevstřelili. Dnes to rozhodla střelecká potence, protože Pardubice vytěžily z minima maximum a vyhrály.“

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Jeli jsme sem vyhrát, což se nám podařilo a jsme velmi šťastní. Věděli jsme, že to bude hrozně těžký zápas, protože Zlín taky potřebuje body, a to se nám potvrdilo. Vstup do utkání jsme měli dobrý, vyhráli jsme první třetinu 2:0, což nám pomohlo a nalilo nám to krev do žil. Věděli jsme, že Zlín přijde s nějakou odpovědí. Celou druhou třetinu jsme byli pod tlakem. Začali nás napadat, měli pohyb, ale nás výborně podržel gólman. Ve třetí třetině jsme si řekli, že už to nesmíme pustit, ale dostali jsme hned na jejím začátku gól, což bylo strašně nepříjemné. Tím se soupeř zvedl, ale díky hráčům, kteří ukázali obětavost a chtěli vyhrát. Nakonec se nám to povedlo dovést do vítězného konce. Chtěl bych poděkovat hráčům za to, jak ten zápas odedřeli.“