7.3.2017

Dynamo vstoupilo do play out prohrou ve Zlíně

ZLÍN — Hokejisté Pardubic nestačili v úvodním utkání skupiny o jedenácté až čtrnácté místo, Zlínu podlehli na jeho ledě 3:6. Dynamo sice bylo střelecky aktivnější 34:28, doplatilo na horší koncovku, branky červenobílých vstřelili Patrik Poulíček, Lukáš Nahodil a David Tomášek.

Tipsport extraliga, UDR1, úterý 7.3.2017, Zimní stadion L. Čajky

6:3
1:1, 1:0, 4:2
Branky a nahrávky: 6:19 Bukarts (Kotvan, P. Holík; 5/4), 21:43 Ostřížek (Honejsek, Žižka; 5/5), 41:44 Ostřížek (Ondráček; 5/5), 47:43 Horák (Okál; 5/5), 53:48 Veselý (Popelka, Kovařík; 5/5), 56:16 Holík (Matějíček; 5/5) – 12:02 Poulíček (M. Kaut; 5/5), 43:10 Nahodil (Ovčačík, Bárta; 5/5), 56:37 Tomášek (J. Sýkora; 5/5). Rozhodčí: Kubičík, Pražák – Polonyi, Zíka. Vyloučení: 4:10 (1:2, 2:3, 1:3). Využití: 1:0. Diváci: 1012. Střely na branku: 26:34 (9:12, 9:8, 8:14). Srážky: 5:6. Vhazování: 28:34. Blokované střely: 10:6. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:3. Nejlepší hráči: David Ostřížek – Lukáš Nahodil.
Berani Zlín: Kašík – Kotvan, V. Zadražil, Blaťák, O. Horák, Matějíček, Žižka – Kubiš, P. Holík, Bukarts – O. Veselý, Popelka, Kovařík – Ostřížek, Honejsek, J. Ondráček – Goiš, M. Kratochvíl, Okál. Trenéři: Robert Svoboda a Martin Hamrlík.
Dynamo Pardubice: Hübl – Chaloupka, Trončinský, Ovčačík, Trejbal, Ščotka, Nedbal, Zajíc, Havlík – Hubáček, Tomášek, J. Sýkora – Starý, Nahodil, Bárta – Beran, T. Kaut, Poulíček – M. Kaut, Špirko, Zadina. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký.

Dynamo přijelo do Zlína bez trojice hráčů základní sestavy, trenéři nechali v Pardubicích odpočívat Nicholase Schause, nejproduktivnějšího obránce Tipsport extraligy a útočníky Tomáše Rolinka s Petrem Sýkorou. Naopak poprvé v nejvyšší soutěži nastoupil Ondřej Trejbal, odehrál takřka čtrnáct minut.

Zlín se ujal vedení, na 1:1 srovnával Patrik Poulíček

První příležitost skórovat měli hosté poté, co za držení šel za katr Antonín Honejsek. Pardubice se usadily v útočném pásmu, zajímavou šanci měl David Tomášek, neuspěl však. Krátce poté hráli domácí v početní převaze, vyloučení Ladislava Havlíka potrestal Roberts Bukarts – 1:0. Pardubický zadák nepobyl na trestné lavici ani půl minuty.

Po inkasované brance hrálo Dynamo v oslabení, vyloučení Tomáše Kauta ale přežilo bez úhony. V následné hře pět na pět srovnalo – Zadražil poslal puk zpoza brány mezi kruhy, tam puk ztratil Kratochvíl, poté si vybojoval Patrik Poulíček a trefil se přesně do rohu zlínské brány – 1:1.

Ač byly Pardubice v úvodní třetině střelecky aktivnější 12:8, podruhé se neprosadily.

Domácí šli opět do vedení

Hned na začátku prostřední části hry se Valaši prosadili podruhé v prvním utkání play out. Po přihrávce Honejska zpoza brány se trefil David Ostřížek. Ten procedil kotouč mezi tělem a tyčkou Hübla – 2:1.

Zlín mohl navýšit svůj náskok poté, co se hákováním provinil Michal Bárta. Ondřej Veselý by v přesilovce ve velké šanci. Dostal přihrávku od mantinelu mezi kruhy, měl kolem sebe místo i prostor, ale svou střelu z první nasměřoval jen do betonů Hübla. Pardubický brankář poté chytil Popelkův samostatný únik.

V závěru druhé dvacetiminutovky čtvrtá zlínská formace předvedla pěknou souhru. Kratochvíl chtěl dostat puk až do prázdné branky, takže akce byla trochu překombinovaná. Sice pěkná, ale nahrávek už bylo moc. Kotouč nakonec vypíchl před brankou Hübl. Chvíli na to si Horák udělal pár koleček u mantinelu, pak poslal pas před branku, kam si sjížděl Ondráček, jenž puk sice trefil, ale branku minul.

Valaši přidali další čtyři trefy

Stejně jako do druhého, tak i do třetího dějství vkročili lépe žlutomodří. Podruhé v úterním utkání se hned po 104 sekundách prosadil David Ostřížek – 3:1.

Krátce po něm ale Dynamo snížilo na rozdíl jediné trefy, tu druhou červenobílou totiž přidal Lukáš Nahodil, co si poradil se situací v předbrankovém prostoru – 3:2.

Tahle trefa byla na dlouhou dobu z pardubických poslední. To naopak domácí Zlín se činil o sto šest. Ve 48. minutě vrátil domácím dvoubrankové vedení Oldřich Horák – 4:2.

To nebylo ze strany domácích všechno, v 54. minutě přidal pátý gól Zlína jeho kapitán Ondřej Veselý – 5:2.

Domácí, ač nestříleli tak často jako Pardubice, byli výrazně produktivnější. Tisícovku fanoušků potěšil na Zimní stadionu Luďka Čajky ještě Petr Holík – 6:2.

Poslední brankové slovo v na góly bohatém utkání měl v jeho závěru David Tomášek, který korigoval na konečných 6:3.

Martin Hamrlík (PSG Zlín): „Chtěli jsme dneska vidět hlavně nové kluky. Tempo odpovídalo vážnosti utkání. Hlavní je, že se nikdo nezranil. Lidé, kteří nepřišli, tak mohou litovat, protože šest gólů tady dlouho nepadlo. Snad jsme je pozvali na další zápas a přijdou. Jenom doufám, že ten neskončí 0:0.“

Otakar Janecký (HC Dynamo Pardubice): „Co víc si dneska přát - plný dům, výhra domácích, nikdo se nezranil. Všechno podstatné tento zápas splnil. Snad u nás taky naplníme zimák, aspoň ten tréninkový.“