19.1.2018
David Záruba

Dynamo srovnalo dvougólové manko, se Zlínem ale nebodovalo

PARDUBICE — První porážku v základní hrací době si připsali hokejisté Pardubic, ti nestačili doma na Zlín, jemuž podlehli 2:3. Berani vedli v polovině zápasu o dvě branky, Dynamo dokázalo vyrovnat zásluhou Davida Tomáška a Rostislava Marosze. Poslední slovo měli ale hosté.

Tipsport extraliga, 41. kolo, pátek 19.1.2018, Tipsport arena

2:3
0:1, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 34:23 Tomášek (Treille; 5/5), 52:40 Marosz (Trončinský, Rolinek; 5/4) – 9:34 Šťastný (Fořt, Bukarts; 5/5), 24:16 Sedláček (Kubiš, Žižka; 4/5), 53:57 Ferenc (Freibergs, Fořt; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Pešek, Rampír. Vyloučení: 4:4 (1:2, 2:1, 1:1). Využití: 1:1. Diváci: 8016. Střely na branku: 25:29 (5:13, 13:8, 7:8). Srážky: 8:6. Vhazování: 37:28. Blokované střely: 12:12. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči: Rostislav Marosz – Tomáš Žižka.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Holland, Hrabal, Cardwell, Wishart, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.
Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Padrnos – Šťastný, Fořt, Bukarts – Okál, Honejsek, Kubiš – Ondráček, Sedláček, Veselý – Illo, Popelka, Klhůfek.

Po dvou zápasech venku se pardubičtí hokejisté představili před svými fanoušky, kde v přímém souboji o sedmé místo v tabulce vyzvali Zlín.

Dorážející Šťastný zařídil Zlínu vedení

V úvodu si šance připravovaly oba týmy a utkání velice rychle nabralo pořádný spád. Zlín byl o něco střelecky aktivnější, domácí hráči se zase hodně tlačili do branky. Přesto skóre se poprvé měnilo až v 10. minutě, kdy Fořt vystihl pardubický rozjezd a jeho střelu dorazil za bezmocného Kacetla pohotový David Šťastný – 0:1.

Hosté mohli krátce nato přidat další branku, ale pardubický brankář ošemetnou situaci na brankovišti zvládl. Po gólu přišly také první tresty a hra ve čtyřech na obou stranách, která však dalšímu zásahu nevedla. Už při hře v pěti se Kašík vytáhl při obléhání branky v podání prvního útoku Dynama.

V závěru třetiny měl zlínský brankář trochu štěstí, když proti němu a jednomu bekovi uháněl Rolinek se Sýkorou, načež domácí kapitán vylákal Kašíka z branky, ale s výhodnou situací a odkrytou brankou nedokázal gólově naložit.

Kašíkovo kouzlo odčaroval Tomášek

Dynamo si do druhé části přeneslo kus přesilovky a před Kašíkem nebezpečně operoval Rolinek, zlínský brankář měl co dělat, aby zastavil jeho dorážku. To Berani si se svou početní výhodou poradili mnohem lépe. Zkraje jim sice pláchl Poulíček, ale poté se usadili v útočném pásmu a osm vteřin před vypršením trestu se ranou z mezikruží prosadil Pavel Sedláček – 0:2.

Pardubice na dvoubrankovou ztrátu reagovaly zvýšenou aktivitou, naopak hosté se nemuseli nikam hnát. Vzadu je držel jistý Kašík, který před polovinou zápasu v klidu zlikvidoval dobrou šanci Hrabala. Při další hře ve čtyřech na obou stranách nezužitkoval gólovou pozici Tomášek.

Zlín dlouho bránil bezchybně a Dynamo nemohlo najít cestu ke Kašíkově brance. Až ve 35. minutě se pustil do kličkované David Tomášek, protáhl se mezi kruhy a střelou zápěstím procedil kotouč skrz Kašíka do branky – 1:2.

Berani mohli okamžitě reagovat, ale Bukarts ze dvou metrů trefil tyčku odkryté branky.

Dynamo srovnalo jen na chvíli, tři body bere Zlín

Domácí hráči nechtěli na nic čekat a od začátku třetí třetiny se vrhli do útoku. Slušný tlak si opět vynutil první formace, ale střelecké pozice zlínští obránci pokrývali. Když už nějaký puk náhodou prošel, tak byl na místě Kašík.

Zlínská obrana byla neúprosná a Dynamo těžko hledalo cestu přes střední pásmo. Trochu nalomit defenzívu soupeře se Dynamu povedlo až v 53. minutě, kdy při signalizovaném trestu pálil nebezpečně Sýkora a k dorážce do opuštěné branky se natahoval Rolinek. Nicméně Pardubice získaly přesilovku, kterou přesnou ranou z mezikruží zužitkoval Rostislav Marosz – 2:2.

Domácí se ale neradovali dlouho, přesně jen 77 vteřin. Zlín se po delší době vydal ve větším počtu do útočného pásma a nahození Jakuba Ference od mantinelu propadlo až do sítě – 2:3.

To byla pro domácí hráče rána a v závěru už na další vyrovnání nedosáhli. Závěrečný tlak navíc otupil faul záchranný faul Trončinského.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás je to obrovská ztráta domácího zápasu za tři body. Nejsem spokojený s přístupem ani hrou, kterou jsme předváděli. Dneska to bylo bez emocí, i když třeba Zlín dal šťastné góly, tak my jsme nebyli vůbec aktivní a důrazní. Výkon nebyl vůbec dobrý, až na malé výjimky, kdy se nám podařilo stáhnout ztrátu z 0:2 na 2:2. Bohužel jsme hned inkasovali po nepochopitelné chybě první pětky, která dneska nebyla tím stavebním kamenem, protože dostala oba góly ve hře pět na pět, což by se nemělo stávat. Z výkonu jsem hodně zklamaný, je to velká ztráta, tabulka je tak vyrovnaná, že každé klopýtnutí může být fatální.“

Robert Svoboda (Aukro Berani Zlín): „Do utkání jsme vstoupili dobře, povedlo se nám navázat na domácí utkání se silnými soupeři. Dostali jsme se do vedení a mohli jsme ho i navýšit, pak to ale zkomplikovalo, protože domácí snížili, a navíc Roberts Bukarts netrefil prázdnou branku. Ve třetí třetině Pardubice přidaly, byly aktivnější a vytvořily si tlak, my jsme naopak byli pasivní, což jsme rozhodně nechtěli. Vypadalo to, že zápas skončí remízou, ale šťastný gól na naší straně rozhodl. Vítězství je pro nás velmi dobré.“