Dynamo přestřílelo Zlín, v přípravě posedmé vyhrálo

22.8.2017 | Jan Hrabal

ZLÍN — Minicíl splněn, mohou si lebedit hokejisté Pardubic. V devátém přípravném utkání na novou sezonu poprvé porazili tým z Tipsport extraligy, ve Zlíně zvítězili 5:3. Po brankách Tomáše Rolinka v přesilovce a Sachy Treilleho v oslabení Východodočeši vedli o dvě branky, domácí ale dokázali v rozmezí jedenadvaceti sekund srovnat krok. Pak se poprvé v pardubickém dresu trefil Vladislav Bojko, Berani vyrovnali, ale na dva přesné červenobílé zásahy v závěrečné části hry už nenašli síly. Vítězný gól vsítil nádhernou střelou pod víko Peter Quenneville, vše pojistil 616 sekund před koncem Antonín Dušek, rovněž premiérový střelec v pardubickém dresu.

Přát., úterý 22.8.2017 od 18:00 hodin, Zimní stadion L. Čajky
Aukro Berani Zlín

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 24:05 Popelka (Žižka, Veselý; 5/4), 24:26 Sedláček (Valenta, Horák; 5/5), 33:21 Okál (Sedláček, Ondráček; 5/4) – 7:51 Rolinek (Dušek, Trončinský; 4/5), 23:17 Treille (Vondráček; 5/4), 26:31 Bojko (Beran, Starý; 5/5), 43:50 Quenneville (Trončinský, Sýkora; 4/5), 53:44 Rolinek (Dušek, Wishart; 5/5). Rozhodčí: Fiala, Mrkva – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:7 (2:2, 3:5, 1:0). Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1150. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.
Aukro Berani Zlín: Šimboch – Řezníček, Nosek, Freibergs, Žižka, Valenta, Matějíček – Roberts Bukarts, Honejsek, Rihards Bukarts – Kubiš, Popelka, Veselý – Okál, Sedláček, Ondráček – Gago, Fořt, Fryšara.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Ščotka, Čáslava – Vondráček, Treille, Perret – P. Sýkora, Dušek, Rolinek – J. Sýkora, Poulíček, Quenneville – Beran, Bojko, Starý.

Aukce retro dresů Dynama

Dynamo přijelo do Baťova města kompletní bez reprezentantů Davida Tomáška a Martina Kauta. V úvodu se ubránilo přesilovce soupeře a v 8. minutě svou první početní výhodu – trefil se kapitán Tomáš Rolinek, a to hned po devatenácti sekundách – 0:1.

Hned na začátku druhé části hry se v oslabení prosadil Sacha Treille, když usměrnil nádhernou Vondráčkovu přihrávku při společné akci v oslabení – 0:2.

Zlín ale svižně kontroval: v téže přesilovce snížil a hned po 21 vteřinách srovnal vývoj utkání – 2:2. Rovnovážný stav ale nevydržel dlouho, v čase 26:31 se poprvé v pardubickém dresu trefil Vladislav Bojko – 2:3.

Navýšit vedení mohli červenobílé po zlínském špatném střídání, byli to naopak domácí, kteří využili početní převahu, po 64 sekundách poslal Petera Quennevilla zpět na led Zdeněk Okál – 3:3 a mohlo se začít odznovu.

V samotném konci prostřední dvacetiminutovky se do sebe aspoň na chvíli pustili Ralfs Freibergs a Matěj Beran.

Ve třetí třetině se trefovali pouze pardubičtí hokejisté. Ve 44. minutě proměnil Trončinského chytrou přihrávku v gólovou Peter Quenneville, jeho ráně z voleje přímo pod víko Šimbochovy brány zatleskali i někteří fanoušci domácích – 3:4.

Výpady Beranů řešil Ondřej Kacetl, který se mohl v čase 53:44 přidat k juchajícím spoluhráčům poté, co Rolinkovu střelu dorazil Antonín Dušek a svou premiérovou trefou v dresu s koníkem na hrudi pojistil sedmou výhru Dynama v přípravných utkáních – 3:5.

Východočeši si příliš neodpočinou, neboť již ve čtvrtek nastoupí k dalšímu duelu, od 18.00 hodin hostí ve velké hale Tipsport areny celek Olomouce, který pojede ke Kunětické hoře povzbuzen výhrou 2:1 v Jihlavě.

Vzájemné zápasy 2017/2018
22.8.17 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:5