24.9.2017
Jan Picka, Jan Hrabal

Dynamo nestačilo v Plzni, škodovka potvrdila domácí formu

PLZEŇ — Hokejistům Pardubic se utkání v Plzni hrubě nepovedlo, Dynamo prohrálo s nejlépe střílejícím týmem soutěže vysoko 2:10. Branky Východočechů vstřelili Marek Trončinský a Ján Sýkora.

Tipsport extraliga, 7. kolo, neděle 24.9.2017, Home Monitoring Aréna

10:2
1:1, 5:0, 4:1
Branky a nahrávky: 19:05 Kubalík (Stach, Kindl; 5/5), 21:51 Gulaš (Mertl; 4/5), 27:40 Kracík (Schleiss, Moravčík; 5/5), 30:07 Gulaš (Kratěna, Mertl; 5/4), 31:11 Stach (Kubalík, Kindl; 5/5), 39:28 Sklenička (5/5), 49:26 Straka (5/5), 50:33 Kadlec (Indrák; 5/5), 53:02 Gulaš (Indrák; 5/5), 59:31 Kracík (Kratěna; 5/5) – 12:29 Trončinský (5/5), 45:08 J. Sýkora (Wishart, Rolinek; 5/5). Rozhodčí: Pešina, Souček – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:5 (1:2, 4:1, 3:2), navíc Straka – Cardwell, oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5550. Střely na branku: 36:28 (15:5, 10:14, 11:9). Srážky: 14:12. Vhazování: 35:28. Blokované střely: 12:7. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 10:2. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Ján Sýkora.
Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Kvasnička – D. Kubalík, Stach, Kindl – Straka, Mertl, Gulaš – Schleiss, Kracík, Kratěna – Kodýtek, Preisinger, Indrák.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hunkes, Holland – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – M. Kaut, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Bojko, Perret – Vondráček, Poulíček, Beran.

Trenéři Dynama poslali do plzeňského kotle stejnou sestavu jako v pátečním utkání s Duklou Jihlava.

Marek Trončinský poslal Dynamo do vedení, Škoda v závěru srovnala

Úvod utkání přinesl spíše opatrný hokej, oba celky se celkem pravidelně usazovaly v útočných pásmech, nicméně gólmani nemuseli řešit žádné závažnější situace. V šesté minutě byl vyloučen hostující Rhett Holland a domácí dostali k dispozici první početní výhodu, které dle vlastních slov pilně trénovali. V přesilovce se před brankovištěm dostal do velmi slibné pozici David Stach, ale jeho dorážku za svá záda pozorný Ondřej Kacetl v brance Dynama nepustil.

Ve třinácté minutě se plzeňská obrana špatně domluvila při rozehrávce, poctivě napadající Pardubice vydolovaly kotouč, který nakonec na modré čáře zachytil obránce Marek Trončinský, jenž ihned vypálil, Miroslav Svoboda tuto střelu zřejmě neviděl, takže puk nakonec zapadl přesně k tyči – 0:1.

Dynamo se dostalo do vedení, indiáni museli záhy hodně přidat. A tak se také stalo, Škodovka si vytvořila tlak, často se motala okolo svatyně Kacetla, trefy se ale dočkala až v poslední minutě první části. Kindl se Stachem si vyměnili touš za bránou, druhý jmenovaný našel volného Dominika Kubalíka, který pálil z první. Domácí kanonýr se trefil přesně pod břevno – 1:1.

5:0

V kabině Plzně se o první přestávce asi hovořilo hodně nahlas, protože Západočeši prostřední třetinu naprosto ovládli. Popořádku. Druhá část nezačala pro Pardubice špatně, hosté díky dobrému pohybu získali přesilovku, ale ta se jim nakonec nepovedlo. Mertl totiž zblokoval střelu od modré, Milan Gulaš si vzal puk do své správy ve středním pásmu, procpal se až před branku a po kličce se trefil pod beton Kacetla – 2:1.

Plzeň se v oslabení dostala do vedení. O šest minut později se zadarmo u levého mantinelu dostal ke kotouči Jaroslav Kracík, také on se probojoval až před branku Dynama, načež se prosadil přesnou střelou k bližší tyči – 3:1.

Zdaleka to nebylo vše! Milan Gulaš se totiž dokázal prosadit kromě oslabení i v přesilovce, když se k němu odrazil pas Ondřeje Kratěny. Domácí útočník střelou z první nedal hostující defenzivě šanci – 4:1.

O 64 sekund později přišla další rána pro Dynamo. Denis Kindl projel celým kluzištěm, pěkně vystřelil a jeho ránu se snažil dorazit ještě Dominik Kubalík. Tomu se to nepovedlo, ale v další vlně se do akce zapojil David Stach, jenž poslal touš neomylně pod víko – 5:1.

Pro Ondřeje Kacetla už toho bylo dost, takže po pátém gólu přepustil místo v brankovišti Martinu Růžičkovi. I Pardubice následně měly své šance, když se jim dvakrát v řadě naskytla možnost hrát přesilovku pět na tři. Sacha Treille pálil z mezikruží, ale jeho ránu parádně zastavil Svoboda vyrážečkou. Po bombě Petra Sýkory dosáhlo dokonce Dynamo gólu, ten však sudí neuznali, protože předchozí rána zasáhla domácího gólmana do masky a sudí přerušili hru.

A tak měli ještě šesté slovo v utkání indiáni. David Sklenička na několikátý pokus procpal do sítě střelu Kracíka, pro Západočechy to byl další gól v poslední minutě třetiny. Sklenička je prvním bekem Plzně, který se letos zapsal mezi střelce – 6:1.

Dynamo nakonec utržilo desítku

Ve třetí třetiny pálili nejprve do černého hostující hráči. Po střele od mantinelu se díky krásné teči mohl začít radovat útočník Ján Sýkora, trefa Dynama byla opravdu pohledná, s touto akcí nemohl výtečný Miroslav Svoboda v plzeňské brance nic udělat – 6:2.

Ale následně přidali sedmou trefu domácí. Petr Straka skvěle napadal rozehrávku hostí, vybojoval kotouč a mířil sám na Růžičku. Svou akci zakončil přesnou střelou mezi betony pardubického brankáře – 7:2.

Martin Růžička se poté za svou svatyní nedomluvil se svými beky na rozehrávce, puk se dostal na modrou čáru a domácí kapitán Petr Kadlec vypálil do opuštěné branky, jeho pokus ještě tečoval Tomáš Mertl – 8:2.

Osmou trefu Plzně musel posvětit videorozhodčí. Dynamo mělo záhy také obrovskou šanci, ale puk se nakonec jen povaloval na brankové čáře, nepřešel jí.

K vidění byla také boxerská vložka, když se do sebe pěstmi pustili Petr Straka a Ty Wishart, oba putovali na trestné lavice s dvojitými menšími tresty. A poté propukla v plzeňské hale devátá obrovská radost. Miroslav Indrák poslal zpoza branky přesný pas a Milan Gulaš zaznamenal svůj třetí gól – 9:2.

Jubilejní desátou trefu si připsal opět Jaroslav Kracík, a to v úplném závěru hrubě nepovedeného utkání – 10:2.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Prvních patnáct minut nebylo z naší strany dobrých, špatně jsme bruslili a po zásluze jsme byli potrestáni gólem. Ve druhé třetině už to bylo z naší strany ono. Možná těch gólů bylo až trochu moc, radši bychom si je nechali do dalších utkání.“

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Já můžu hodnotit asi jen první třetinu, ve které jsme se dostávali do šancí, do vedení, hráli jsme aktivně. Ale v závěru první části jsme dostali vyrovnávací gól kvůli špatnému pokrytí střelců, na což jsme před zápasem hráče upozorňovali. Ten gól nás zlomil, ve druhé třetině už se to s námi vezlo a na ledě bylo jen jedno mužstvo.“