Druhá třetina opět pomohla! Tentokrát v ní zhasla Kometa

6.11.2011 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Poprvé v sezoně dokázali hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyhrát třetí extraligový zápas v řadě. Ve 20. kole porazili i díky dvěma gólům Coreyho Elkinse doma Kometu Brno 3:1. O své výhře rozhodli ve druhé třetině, kdy vstřelili dvě branky.

20. kolo, neděle 6.11.2011 od 18:30 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Kometa Brno

Branky a nahrávky: 2:00 Elkins (Brendl), 22:40 Elkins (Sim), 33:26 Brendl (Borer, Kolář II) – 19:07 Čermák (Malec, Dlouhý). Rozhodčí: Husička, Jeřábek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 8642. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Nejlepší hráči: Corey Elkins – Jiří Trvaj.
Dynamo Pardubice: Růžička – Sičák, Kolář II, Píša, Kočí, Benák, Drtina, Borer – Kolář I, Koukal, Nosek – Bartek, Kousal, Buchtele – Sim, Elkins, Brendl – Radil, Nahodil, Rákos. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Kometa Brno: Trvaj – Švrček, Žižka, Kováčik, Valach, Malec, Kempný, Ostrčil – Pospíšil, Petrovický, Hubáček – Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý – Erat, Jankovič, Podkonický – H. Zohorna, Koreis, Jakub Svoboda – Křivohlávek. Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo

Aukce retro dresů Dynama

Brněnská Kometa přijela na východ Čech se zástupem svých fanoušků, oproti posledním zápasům do branky vyslala Jiřího Trvaje. I sestava hráčů v červeném doznala změn, v prvním pardubickém útoku nahradil v první třetině Tomáš Nosek chybějícího Jana Starého.

Pardubicím vyšel nástup, Kometa kontrovala v závěru

Zápas dvou tradičních soupeřů začal pěkně zostra, první střelu na bránu sice vyslali hosté, ale do vedení se dostali domácí. Corey Elkins si nabruslil do pásma a ze strany vystřelil. Gólman Trvaj nestačil pokrýt prostor mezi betony a puk mu propadl do sítě – 1:0.

Východočeši pak mohli navýšit své vedení v přesilovce po Švrčkově hákování, Kometa však všechny nesnáze ubránila. Poté se do zajímavé situace dostal Juraj Valach, brněnský obránce však bekhendem nastřelil pouze Růžičkovu vyrážečku.

ČEZ Arena sledovala poměrně pohledný a vyrovnaný hokej, Kometa mohla srovnat stav v přesilovce, kdy za držení protihráče byl vyloučen Marek Drtina. Pardubická defenzíva ale v tento moment zapracovala na jedničku.

Horší hodnocení si zasloužila při signalizovaném trestu pro Jihomoravany v závěru první třetiny. Kometa rozebrala domácí defenzívu, vleže dorazil kotouč do branky Leoš Čermák – 1:1.

Domácí opět rozhodli v prostředním dějství

Pardubice si na odpověď počkaly do druhé třetiny. Na jejím začátku si útočná dvojice Corey Elkins – Jonathan Sim fotbalově narazila a prvně jmenovaný pak přes beka prostřelil brněnského brankáře – 2:1.

Zvýraznit těsné vedení mohl Pavel Brendl, ten však po Koukalově nabití pálil nad brněnskou branku. Východočeši pak hráli v početní převaze, ale Petrovického sekání nepotrestali. O chvíli později nebezpečně pálil Corey Elkins, hattricku se však nedočkal.

Kometa mohla vyrovnat stav hned na začátku své druhé početní výhody v polovině střetnutí. Jakub Svoboda se ihned po vyhraném buly dostal bezprostředně před gólmana Růžičku, ten však vytasil svou lapačku.

Co se nepovedlo hostům, zadařilo se na domácí straně. V čase 33:06 si za sekání šel odpočinout Jaroslav Svoboda, ale na trestné lavici pobyl pouze dvacet vteřin. Pavel Brendl totiž naplno prokázal své umění: první nápřah střelu nepřinesl, pardubický snajpr si chviličku počkal a po druhém odpalu poslal dělovou ránu přímo k pravé tyči – 3:1. Ve 36. minutě mohl gólově zacílit Petr Koukal, v brejku ale trefil pouze pravý beton Jiřího Trvaje.

Hosté pak mohli udeřit ve dvojnásobné přesilovce. Krátce po sobě byli totiž vyloučeni Elkins s Koukalem a Kometa svého protivníka mačkala v pásmu. Jenže nezazářila a hlavně na samém konci početní výhody Tomáš Žižka chytl hůl Daniela Rákose a bylo po nebezpečí v Růžičkově hájemství.

Východočeši dovedli v klidu zápas do vítězného konce

Hned na začátku závěrečné části hry měl gólovou příležitost Pavel Brendl. Tenhle šikula si najel do zakončení bekhendem, kdy odtlačil beka Valacha, a trefil tyč brněnské brány! Ta pak vydržela proti pardubickému náporu po Koreisově trestu za podražení.

Kometa ve třetím dějství otevřela hru, potřebovala alespoň snížit, aby zdramatizovala závěr, to se jí ale nepovedlo. I díky této hře se domácí mohli dostávat do rychlých akcí, po jedné z nich pálil útočník Kolář do brankové konstrukce! Vleže z rohu mu přihrával Pavel Brendl.

Kometa Brno počtvrté v řadě nestačila na Pardubice, v závěru se sice snažila alespoň snížit, to se jí ale díky dobře organizované hře domácího týmu nepovedlo. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře v závěru zápasu. Ta po Švrčkově nedovoleném bránění Jana Buchteleho neměla dlouhého trvání.

Pavel Hynek (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Šli jsme rychle do vedení, ale myslím si, že v první třetině bylo Brno aktivnější, mělo výborný pohyb, dobře forčekovalo. Rozhodly ty dva góly v krátkém časovém úseku v prostřední třetině. Ve třetí třetině jsme se pak zaměřovali na dobrou hru z obrany, chtěli si počkat na chyby soupeře, měli jsme tam i šance. Dneska jsem strašně rád za tři body, protože Brno tady hrálo opravdu výborně.“

Zdeněk Venera (HC Kometa Brno): „Utkání jsme začali smolně, ale přesto se nám podařilo srovnat skóre i hru. O výsledku rozhodl krátký časový úsek ve druhé třetině, kdy domácí dali dva góly. Ve zbytku utkání byla snaha s tím něco udělat, ale už to nestačilo. Domácí poctivě bránili a nakonec zaslouženě vyhráli.“

Vzájemné zápasy 2011/2012
2.10.11 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 1:4