28.11.2004

Devět gólů a pěkný hokej

Dobrá práce! Pardubičtí hokejisté po neúspěšném utkání ve Znojmě naplno zabrali a na domácím ledě porazili středočeské Kladno. Vstup do zápasu se týmu HC Moeller Pardubice opravdu povedl, už po 350 sekundách vedli domácí borci 2:0. Po soustředěném výkonu dovedli Východočeši zápas do vítězného konce, když svého soupeře přehráli 6:3.

Tipsport extraliga, 26. kolo, neděle 28.11.2004, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

6:3
2:1, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 2:15 Tvrdík (Divíšek, Rolínek), 5:50 Vyhlídal (Průcha), 27:36 Mikeska (Novotný), 38:54 Snopek (Hemský, Blažek), 39:20 Hejduk (Mikeska), 46:22 Pištek (Hejduk, Mikeska) – 9:30 Gardoň, 43:05 T. Kaberle (F. Kaberle, Procházka), 45:28 Kalla. Rozhodčí: Homola – Čech, Michálek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Mudroch, Vyhlídal – Hemský, Dopita, Blažek – Hejduk, Mikeska, Pištek – Tvrdík, Divíšek, Rolínek – Průcha, Koukal, Kolář. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Rytíři Kladno: Orct (41. Kopřiva) – Ševc, T. Kaberle, Špalda, F. Kaberle, Kasík, Zeman, Čech, Jelínek – Bílek, Kalla, Procházka – Hořava, Gardoň, Martin Frolík – Kysela, Zajíc, Horna – Hluchý, Michael Frolík, Klimt. Trenéři: Petr Tatíček a Vladimír Evan.

Začátek z kategorie snů

Domácí hokejisté se nějak nerozpakovali a hned od prvních vteřin se do svého soka pěkně obuli. Někteří fanoušci se ještě nestihli usadit do sedaček a hned jásali: Divíšek zpoza branky při akci třetí pardubické formace nahrál volnému Tvrdíkovi, jenž svižnou střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Chvíli na to se do velkých šancí za nadšeného potlesku tribun dostala Dopitova pětka, branku ale při svých manévrech v kladenském obranném pásmu nevstřelila. To se povedlo týmu HC Moeller Pardubice až v 6. minutě. Mladé pušky, které po několika zápasech opět nastoupily pospolu, nejprve dokonale oklamaly kladenskou obranu včetně brankáře Orcta a naservírovaly gólovou přihrávku Vyhlídalovi, jenž svou první brankou v této sezoně zvýšil na 2:0. Červenobílých dresů byl najednou plný led, ale i hosté se poprvé ozvali. Dokonce gólově! Po akci po straně se k bekhendové střele dostal útočník Gardoň, jehož pokus s přispěním domácího obránce skončil za překvapeným Lašákem – 2:1. To ale neotupilo snahu domácích hokejistů, kteří sice po inkasované brance trochu polevili, ale nadále byli aktivnějším celkem. Například ve 12. minutě volala po gólu Kolářova teč Mudrochovy rány, blízko k trefě byli domácí hráči také při vyloučení Tomáše Kaberleho, Po návratu kladenského beka se k dorážce nedostal Tvrdík. V závěru prvního dějství byl vyloučen Kasík, ale ani jeho provinění domácí nedokázali gólově potrestat.

Gólový šok v závěru

Do druhé třetiny vstoupili hostující hráči soustředěněji, po úvodním oťukávání se ale ke slovu nejprve dostala Hejdukova střela a pak Dopitova formace, která si ve 24. minutě vytvořila značný tlak před Octovou svatyní. Pak se v Duhové aréně vylučovalo – nejprve šli za vzájemnou potyčku ven Mikeska se Ševcem, které pak následoval hostující Zeman. Výsledkem byla šestatřicetivteřinová výhoda čtyři na tři. Tu sice čtvrtá pardubická řada přes šance nevyužila, ale publikum se radovalo prakticky hned po návratu obou kohoutů. Novotný lehkou střelou k brance vyzval k efektnímu zakončení Mikesku, který si puk pěkně sklepl na forhend a gólovým zásahem překonal Orcta – 3:1. Chvilku po úspěšném zásahu byl ale vyloučen Tvrdík za nedovolené bránění a hosté si mohli poprvé vyzkoušet početní výhodu. Domácí obrana ale zapracovala dobře, nepustila Středočechy do vážnější šance. Zajímavá situace ale nastala na opačné straně, když vrátivší se Tvrdík pěkně objel Orctovu bránu, nahrál volnému Dopitovi, jehož střela trefila pouze lapačku kladenského gólmana. V závěru druhé dvacetiminutovky byl ještě za sekání vykázán na trestnou lavici obránce Čáslava, po něm se na trestnou lavici posadil Michael Frolík za hákování. Mezi trestoměřiči vydržel pouze 43 sekund, protože se z ostrého úhlu po přihrávce Hemského parádně pod víko trefil Snopek – 4:1. Za necelou půlminutku bylo Orctovi ještě smutněji. Kompletní druhá pardubická trojka jela na jediného beka a překonala jej spolu s kladenským brankářem: Mikeska si najel k mantinelu a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Hejduka. Pardubický kanonýr samozřejmě nepohrdl – 5:1. Po druhé třetině svítilo na kostce docela lichotivé skóre...

Divák se bavil až do konce

Vstup do závěrečného dějství se lépe povedl hostujícímu celku, jehož trenéři vystřídali gólmana Orcta. Středočechům hlavně pomohla přesilovka pět na tři, po vyloučeních Linharta a Čáslavy. Výhodu dvou mužů v poli Kladno potrestalo vcelku rychle: po bratrské spolupráci propálil Lašáka Tomáš Kaberle – 5:2. To ale nebylo vše, chvíli poté si domácí obrana neporadila s důrazem první kladenské pětky a najednou na kostce svítilo 5:3. To se nepozdávalo Mikeskově útoku, přestřelku v úvodních minutách třetí třetině dokonal po asistencích svých parťáků Pištek – 6:3. Zápas se za potlesku zcela zaplněných tribun v klidu dohrával, domácí hokejisté si mohli opět vychutnávat vítězství. V závěru je ani nezamrzela promarněná stoprocentní příležitost Hemského, který místo branky trefil beton gólmana Kopřivy.

Hokejisté HC Moeller Pardubice dokázali svého soupeře přesvědčivě porazit, první úder mu zasadili v úvodu zápasu, další direkt přišel v závěru druhé dvacetiminutovku. Vyprodané hlediště mohlo aplaudovat pěknému výkonu a těšit se na další domácí zápas Pardubic. Už v úterý přijede do „Duhovky“ mistrovský celek HC Hamé.

Jiří Šejba (Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, dali dva rychlé góly, ale pak přišel útlum v naší hře. I ve druhé části jsme chvíli hráli, a pak zase nic. Na začátku třetí třetiny jsme byli chvíli bez pohybu a nápadu, těžko jsme chodili přes útočnou modrou. Po zbytečném vyloučení jsme inkasovali a dokonce jsme si dali vlastní gól. Je vidět, že máme stále na čem pracovat, ale samozřejmě tři body vítáme.“

Vladimír Evan (Kladno): „Pro nás to bylo po sobotě hodně náročné utkání, protože Sparta nás stála hrozně sil. Chtěli jsme dlouho udržet nerozhodný výsledek, ale nepodařilo se nám to. Dva rychlé góly domácí nastartovaly a ti pak předváděli výborný hokej. Za stavu, který byl po druhé třetině, se s takovým soupeřem už dá těžko něco dělat.“