7.8.2014
Marcela Procházková, Jan Hrabal

Čtyřbodový Radoslav Tybor řídil druhou výhru v přípravě

ZNOJMO — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zvítězili také ve druhém přípravném utkání na novou sezonu, ve Znojmě vyhráli 5:3. Nejvíce v pardubickém dresu byl vidět Radoslav Tybor, jenž vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál. Povedenou premiéru v pardubickém dresu prožil brankář Tomáš Halász.

Přípravné zápasy, Přát., čtvrtek 7.8.2014, Zimní stadion Znojmo

Znojmo

3:5
2:2, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 1:28 Bača (Číp, Bartoš; 5/5), 11:54 Havlík (Bartoš; 4/4), 55:10 Číp (5/5) – 0:51 Tybor (Voženílek; 5/5), 18:03 Marcinko (Tybor; 5/5), 21:15 Benák (Tybor; 4/5), 23:07 Tybor (Marcinko; 3/5), 52:02 Radil (Zdráhal; 5/5). Rozhodčí: Čech, Skopal – Reich, Lukš. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 1169. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5.
Znojmo: Nechvátal – Grof, Bořuta, Martin Bača, Nemčík, Drtina, Sova – Beroun, Šeda, Lattner – Číp, Bartoš, Havlík – Podešva, Pucher, Beránek – Špaček, Abdul, Novák. Trenéři: Jiří Režnar a Rostislav Dočekal.
Dynamo Pardubice: Halász – Benák, Čáslava, Píša, Zdráhal, Gregorc, Škvor, Ščotka – Moučka, Nahodil, Voženílek – Radil, Marcinko, Tybor – Kolář, Kaut, Poulíček – Půhoný, Cetkovský, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Oba týmy se hned v úvodu duelu gólově prosadily. Ještě v první minutě otevřel skóre Radoslav Tybor, jenž se objevil sám před Nechvátalem, kterého propálil mezi betony – 1:0. Nestačilo uplynout ani čtyřicet vteřin a bylo vyrovnáno – 1:1.

Znojemský zadák Martin Bača se opřel do puku a procedil jej opět mezi betony Halásze. Hra se v následujících minutách trochu uklidnila, ale mužstva stále projevovala své útočné naladění. Při hře čtyři na čtyři pak dostal Orly poprvé v utkání do vedení Adam Havlík, jenž se z kruhu trefil do pardubické sítě – 1:2.

Závěr třetiny pak patřil Pardubicím. Ty několikrát provětraly Nechvátala, ujala se až rána z hole Tomáše Marcinka k pravé tyčce domácí klece – 2:2.

Prostřední dějství nezačalo pro Znojmo zrovna šťastně. Již v čase 20:27 inkasoval kapitán Beroun čtyřminutový trest, který Pardubice hned dvakrát potrestaly. Nejdříve se od modré čáry prosadil Václav Benák – 2:3, čtvrtý zásah do znojemské klece přidal Radoslav Tybor – 2:4.

Orli se museli rychle oklepat, což se jim podařilo i díky dvěma přesilovým hrám, které však nedokázali zužitkovat.I tak se ale Orli snažili se skóre něco udělat, ve třicáté osmé minutě se David Bartoš dostal do ideální střelecké pozice. V rozhodující chvíli ale zaváhal, střelu nevyslal a na spravení situace už bylo pozdě. V závěru druhé dvacetiminutovky předvedli Orli tlak na bránu, jenže ani aktivní Bača střelou od modré, ani Bartoš z bezprostřední blízkosti Halásze nepřekonali.

V závěrečném dějství Pardubice tlačily, Znojmo hrozilo z brejků. Ve velké příležitosti se nicméně objevil až ve čtyřicáté šesté minutě jinak velice aktivní Číp, jenž však svůj bekhendový blafák nedotáhl do konce. Domácí se tlačili do brány, leč nebylo jim to nic platné. Na druhé straně se tak prosadil Lukáš Radil, který využil chyby ve znojemské obraně – 2:5. Ani tak se Orli nevzdali, v padesáté šesté minutě se dočkal gólu Radek Číp, jemuž se utkání povedlo – 3:5.

Jiří Režnar (Znojmo): Byl to náš teprve druhý zápas. Více prostoru jsme dali opět mladým hráčům, ale od závěru třetí třetiny jsme je nechali už sedět, protože byli na ledě dlouho pod tlakem. Zápas splnil to, co jsme od něj očekávali. Udělal jsem si dojem o hráčích, kteří přišli. Po neděli si s nimi sedneme a řekneme jim věci, které se nám líbí a na kterých je ještě třeba zapracovat. Musíme hrát jednoduše dopředu. Přesně tak, jako posledních sedm minut. Vše bylo v pohybu.