10.8.2015

Cenný skalp! Dynamo přehrálo švýcarského mistra

LE SENTIER — Skvělá práce! Hokejisté Dynama Pardubice porazili ve svém úvodním vystoupení na turnaji Hockeyades tým HC Davos 7:4. Východočeši v průběhu zápasu vedli 5:1, přestože švýcarský mistr dokázal snížit na rozdíl jediného góla, tak si zodpovědnou hrou nenechal vzít cennou výhru. Dvě branky a jednu asistenci si v rušném utkání připsali Martin Štajnoch a Petr Sýkora, prosadili se i Patrik Poulíček, Jakub Svoboda a Jan Starý.

Turnaj, pondělí 10.8.2015, Le Sentier

Davos

4:7
1:2, 3:4, 0:1
Branky a nahrávky: 12:18 Simion (Jung; 5/5), 29:28 Wieser (5/5), 31:19 Däscher (Zanzi; 5/5), 35:09 Walser (Simion; 5/5) – 5:17 Sýkora (Marcinko; 5/4), 12:01 Poulíček (Moučka; 5/5), 25:15 Svoboda (Štajnoch; 4/5), 27:02 Starý (Sýkora; 4/5), 27:28 Štajnoch (Nahodil; 5/5), 39:21 Štajnoch (Tybor; 5/5), 56:05 Sýkora (Starý; 5/5). Rozhodčí: Dorussel, Mollard – Dumoulin, Pitton (všichni Švýc.). Vyloučení: 3:5 (1:2, 2:1, 0:2). Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 323. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 4:5, 4:7.
Davos: Senn – Paschoud, Brejčák, Jung, Guerra, Nater, Schneeberger, Däscher, Kindschi – Wieser, Corvi, Schläpfer – Paulsson, Walser, Zinsli – Simion, Egli, Ness – Zanzi, Aeschlimann. Trenéři: Arno del Curto a Rico Gross.
Dynamo Pardubice: Kristan – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, Zdráhal, Roupec, Šeda, Látal, Bokroš – Sýkora, Rolinek, Starý – Svoboda, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, A. Havlík – Moučka, Poulíček, Tomášek. Trenéři: Miloš Říha a Václav Baďouček.

Tři zápasy ve třech dnech. Takovou porci musejí zvládnout hokejisté Dynama na turnaji Hockeyades ve švýcarském Le Sentier. Hned v premiérovém utkání se jim postavil úřadující mistr místní ligy HC Davos. Pardubice nastoupily do zápasu v nejsilnějším složení i s útočníky Rolinkem či Sýkorou, branku obsadil Robert Kristan.

A hned úvod utkání vyšel Východočechům výborně. Marcinko sice ve své první šanci neuspěl, ale v 6. minutě při oslabení připravil gólovou pozici pro Petra Sýkoru, který se svému bývalému týmu připomněl typickým úprkem a přesnou střelou – 0:1.

Na začátku 13. minuty hosté navýšili skóre. Po Moučkově přihrávce se prosadil Patrik Poulíček – 0:2. Dvoubrankové vedení ale Dynamu dlouho nevydrželo, neboť za 17 vteřin nachystal Jung snižující branku pro Daria Simiona – 1:2.

Ofenzivně laděný duel gradoval ve druhé třetině. Pardubice se během 133 vteřin dostaly do vedení 5:1. Nejprve se při přesilovce trefil prudkou ranou Jakub Svoboda – 1:3.

Při další početní výhodě přihrál Sýkora ideálně na hůl Jana Starého a ten se nemýlil – 1:4. Báječnou pasáž pak dokonal obránce Martin Štajnoch, který svou ránu nasměroval naprosto přesně – 1:5.

Davos se ze studené sprchy dokázal bleskově oklepat. Dvě minuty po Štajnochově trefě snížil Marc Wieser – 2:5. Neuběhly ani další dvě minuty a Christian Däscher po rychlém protiútoku snížil na rozdíl dvou branek – 3:5. Ve 36. minutě už to bylo jen o gól. Akci Simiona dokonal Samuel Walser – 4:5.

Brankovému přídělu v prostředním dějství ale ještě nebyl konec. I Dynamo dokázalo včas odpovědět. 39 vteřin před druhou sirénou se podruhé v utkání trefil Martin Štajnoch – 4:6.

Pardubice potřebovaly ve třetí části nastavený trend trochu uklidnit a dařilo se jim držet Davos na uzdě. Dynamo přečkalo i dvě oslabení po faulech Zdráhala a Bokroše. V 57. minutě pak Pardubice definitivně rozhodly. Starý vrátil Petru Sýkorovi gólovou přihrávku a obávaný střelec uzavřel svou druhou trefou brankový účet – 4:7.