17.2.2008
Marcel Voneš, Jan Hrabal

Moeller otočil zápas v Ústí nad Labem. Naděje přesto pohasly

ÚSTÍ NAD LABEM — Přestože hokejisté HC Moeller Pardubice poprvé v sezoně vyhráli počtvrté v řadě za tři body, mají po dnešku jasno, že se do vyřazovacích bojů neprokoušou. Ve svém předposledním zápase základní části Východočeši vyhráli v Ústí nad Labem 4:2. Zisk tří bodů se ve Zlatopramen aréně vůbec nerodil lehce, Pardubice musely dvakrát vyrovnat vedení soupeře, ve třetím dějství ale hosté dvěma brankami rozhodli zajímavý zápas. O pardubické góly se podělili Petr Koukal, Jiří Cetkovský, Michal Tvrdík a Tomáš Rolinek.

O2 extraliga, 51. kolo, neděle 17.2.2008, Zlatopramen aréna

Ústí nad Labem

2:4
1:0, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 3:43 Novák, 35:27 Janků (Špirko) – 21:04 Koukal (Kolář I), 37:35 Cetkovský (Pucher), 43:00 Tvrdík (Sýkora), 56:47 Rolinek (Tvrdík). Rozhodčí: Šír, Jeřábek – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3520. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Ústí nad Labem: Zikmund – Novotný, Hořava, Němeček, Zápotočný, Zeman, Klobouček, Vágner – Čaloun, Martinec, Káňa – Novák, Pazourek, Hašek – Janků, Špirko, Nedorost – Krajči, Šagát, Šaffer – Hovorka. Trenéři: Jan Votruba a Miroslav Mach.
Dynamo Pardubice: Lašák (40:00 Hylák) – Snopek, Nikolov, Koma, Havíř, Linhart, Kolář II, M. Šeda – Sýkora, Rolinek, Tvrdík – Cetkovský, Pucher, Somík – Kolář I, Koukal, Starý – Bláha, Blažek, Ondřej. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

On line přenos Zápis o utkání Referát ČTK

Václav Novák ujel při pardubické přesilovce a domácí vedli

K prvnímu ohrožení brány se už po půlminutě dostal Jan Čaloun. Jeho nenápadná střela z kruhu zazvonila na tyčku Lašákovy klece. I v dalších minutách byli mírně aktivnější domácí. Ve 4. minutě ujel ve vlastním oslabení Václav Novák a výborně umístěnou střelou nedal pardubickému gólmanovi šanci – 1:0.

Hosté si v přesilovce příliš šancí nevytvořili, tu největší spálil po pěkné kombinaci Michal Tvrdík. Na druhé straně musel být hodně pozorný po akci tria Špirko – Janků – Zeman pardubický gólman. Zikmund v brance Lvů předvedl svůj postřeh v 8. minutě při pohotové střele Bláhy.

V dalších minutách byl v permanenci gólman hostí, neuspěli však postupně Čaloun, Káňa, Novotný ani Martinec. V 15. minutě se naskytla přesilovka i domácím, tentokrát se do samostatného úniku dostal pardubický Sýkora, ale tváří v tvář Zikmundovi neuspěl.

V pokračující výhodě už Lvi zamkli svého soupeře v pásmu, ale Lašáka ani z několika slibných šancí nepřekonali. Když v poslední minutě neprostřelil brankáře hostí ani Špirko, skóre první části už se nezměnilo.

Pardubice dvakrát srovnaly krok

I ve druhé části patřila první střela domácím, Zapotočný však se svým pokusem od modré neuspěl. Po následném buly unikl po křídle Petr Koukal a dělovkou umístěnou přesně do horního růžku rozveselil početnou skupinu pardubických příznivců – 1:1.

Ve 24. minutě neprostřelil Lašáka opět Zápotočný. O minutu později neuspěl dělovkou Andrej Nedorost a z následné akce nezkrotil puk před pardubickým gólmanem ve velké příležitosti Šagát.

V dalších minutách převzali iniciativu hráči Moelleru, ke střelbě se však příliš nedostali. Třicátá minuta přinesla početní výhodu Lvů a hra se tak přenesla před druhou bránu, Lašák však i nadále odolával. V 36. minutě se naskytla další přesilovka domácímu týmu. Rychlou kombinaci po přihrávce Špirka zpoza brány zakončil přesnou trefou k tyči Pavel Janků – 2:1.

Záhy se stejná výhoda naskytla i Východočechům a bylo srovnáno, osamocený Jiří Cetkovský vymetl zblízka pavučiny v Zikmundově bráně – 2:2. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Michal Tvrdík vstřelil vítězný gól Moelleru

Do třetí části vstoupili hosté s Alexandrem Hylákem v bráně. Ján Lašák totiž nastupoval do zápasu v horečkách, které jej nepustily do třetí třetiny. Přesilovkovou střelu Havíře z úvodu třetí části Zikmund zlikvidoval. Zaváhání pardubické obrany nevyužil po pěkné Čalounově přihrávce Martinec.

V pokračující přesilovce se Pardubičtí dostali do vedení, to Sýkorovu střelu dorazil do odkryté brány Michal Tvrdík – 2:3.

I nadále se početní výhody střídaly rovnoměrně na obou stranách, tu další nevyužil po šikovné akci Martinec, Lvům se tak srovnat nepodařilo. Ve 48. minutě předvedl Zikmund pohotový zákrok proti umístěné střele Cetkovského a o minutu později proti dalšímu pokusu z hole Tvrdíka. V 50. minutě nescházelo mnoho k vyrovnání Janků, který tečoval střelu Zemana, stav se však nezměnil.

V 53. minutě vyřešil závar před vlastní brankou pohotovým skokem brankář Zikmund. O chvíli později vyrazil Hylák s vypětím všech sil tvrdou střelu Špirka. Domácí se snažili o vyrovnání, přes dobře bránící hosty se však ke střelám nedostávali.

A tak hrozili hosté, Cetkovský a následně Starý ještě náskok nepojistili, střela Tomáše Rolinka už však prošla Zikmundovi mezi betony a stanovila konečné skóre na 2:4.

Přes výhru v Ústí nad Labem zavládlo mezi hráči v kabině i fanoušky pardubického hokeje zklamání. Výsledky na ostatních stadionech totiž poslaly pardubické hokejisty do skupiny o udržení.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Bylo to vyrovnané utkání se smutným koncem pro nás. Rozhodla naše střelecká nemohoucnost.“

Ladislav Lubina (HC Moeller Pardubice): „Přijeli jsme získat povinné tři body, což se nám podařilo, i přesto, že jsme v utkání dvakrát prohrávali. Velmi si cením výkonu hráčů, kteří bojovali až do konce, i když jsme již v průběhu zápasu znali nepříznivé průběžné výsledky z ostatních stadionů.“