13.11.2007
Vladimír Gregor, Jan Hrabal

Jeden gól na body nestačil. Pardubice podlehly Slavii 1:3

AKTUALIZOVÁNO O AUDIO ZÁZNAM, STATISTIKY, ZÁPIS O UTKÁNÍ A FOTOGRAFIE! Co naplat, že pardubičtí utkání v dnešním utkání 20. kola pardubičtí hokejisté svého soupeře přestříleli, když mu dokázali dát jedinou branku. První gól utkání před více než 10 000 diváky vstřelil v závěru úvodního dějství Roman Červenka, který dokázal využít pardubického zaváhání při přesilovce Moelleru. Pardubice dlouho dobývaly slávistickou pozici, nakonec se to povedlo Miroslavu Hlinkovi v přesilovce pět na tři. Z ČEZ Areny si ale nakonec všechny body odváží Slavia. V 54. minutě se trefil Michal Vondrka, vítězství sešívaných podtrhl David Hruška gólem při power play Pardubic.

O2 extraliga, 20. kolo, úterý 13.11.2007, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

1:3
0:1, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 47:46 Hlinka (Píša) – 19:23 Červenka (Kolařík), 53:47 Vondrka (Doležal), 59:09 Hruška (Tomica). Rozhodčí: Turčan – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 127. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Linhart, Snopek, Havíř, Posmyk, Kolář II – Sýkora, Pivko, Rolinek – Ondřej, Pucher, Somík – Tvrdík, Blažek, Hlinka – Cetkovský, Koukal, Zohorna. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Slavia Praha: Svoboda – Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík, Sloboda, Žižka, Němeček, Drtina – Hruška, Beránek, Tomica – Duda, Červenka, Vondrka – Micka, Rataj, Sup – Růžička ml., Doležal. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Jiří Kalous.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Zbytečný gól do šatny ve vlastní přesilovce

Souboj domácího Moelleru krom nové oficiální hymny domácího celku uvedla smutná vzpomínka na tragicky zesnulého oblíbeného východočeského politika Michala Rabase a pak už se do sebe oba soupeři mohli konečně pořádně zakousnout. Slávistický Svoboda se pořádně zapotil hned po minutě hry, kdy ho tvrdým příklepem přes klubko hráčů testoval obránce Snopek.

Slavia se osmělila po Dudově akci, jehož pobyt na ledě ocenila zaplněná ČEZ Arena mohutným hvízdotem. Přihrávku zlého hocha hostujícího celku se snažil přetavit v gólovou ránu Kadlec, jenže Lašák se zaskočit nenechal. Pak přišly velké chvíle Moelleru. Po závaru před brankou Slavie se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostali Pucher s Ondřejem a zejména ránu druhého jmenovaného přizvedával Svoboda nad branku senzačním zákrokem snad držadlem hole.

Pardubice se snažily soupeře zatlačit do defenzívy a po akci Rolinka prosvištěl kotouč po brankové čáře. Pražané kontrovali přečíslením 3 na 2, na jehož konci Rataj střelou po ledě ke vzdálenější tyči jen těsně minul. Domácí se nepoučili a po dalším rychlém nájezdu zakončoval z dobré pozice bekhendem Beránek. Silnou pasáž Slavie zakončil Hruška střelou z otočky a Lašák mohl být rád, že se puk vykutálel vedle jeho pravé tyče.

Hlavní sudí Turčan zvolil poměrně benevolentní styl soudcování, a tak se vůbec prvním potrestaným hráčem stal hostující Vašíček až necelé dvě minuty před koncem první třetiny. Předtím se Svoboda ještě stihl vytáhnout proti dělovému příklepu Ondřeje. Pardubice minutu svíraly bránící čtveřici v kleštích a pak se stalo něco, co se jen tak nevidí. Unavený Kolařík z posledních sil o mantinel poslal kotouč ven z obranné třetiny, který měla bezpečně stínovat dvojice zkušených beků Moelleru. Namísto toho se kolem Linharta s Píšou prohnal reprezentant Červenka a šokovaného Lašáka překonal střelou po ledě na vzdálenější tyč – 0:1.

Moeller bojoval, na Svobodu recept ale marně hledal

Gól do šatny ve vlastní přesilovce jakoby poznamenal i začátek druhého dějství. Pivka obral o kotouč Vondrka, poslal jej do jízdy Tomicovi a toho jen marně stíhal Linhart. Naštěstí pro Pardubice Lašák utěsnil skulinku mezi svými betony včas a Tomicu vychytal. Vzápětí navíc fauloval Snopek a přesilovku si mohli vyzkoušet i hosté. Jenže místo ohrožení Lašáka viselo ve vzduchu vyrovnání. Sýkora nabral rychlost ve středním pásmu, ač hákovaný Žižkou se prodral do zakončení a jeho ránu navíc do odkryté branky málem dopravil taktéž faulovaný Rolinek. Výsledkem však bylo pouze vyloučení již prve avizovaného Žižky.

Nažhavené Pardubice si vytvořily obrovský tlak, jenže Píšův pokus z pravého kruhu vykopl skvělý Svoboda a Sýkorův příklep z mezikruží přeletěl horní tyčku. Slavia se ze sevřených čelistí Moelleru postupně vymaňovala a trpělivě čekala na svou šanci. Ta přišla po nedůrazné rozehrávce a Rataj měl stejně jako v první třetině vyloženou příležitost ke skórování. Odpověď Pardubic na sebe nenechala dlouho čekat. Tomáš Blažek se šikovně prosmýkl kolem obránce a tvrdým příklepem na vyrážečku se pokusil prostřelit pevnou skálu jménem Svoboda. Opět marně.

Když už Svoboda nepustil puk, tak se pustil alespoň do křížku se svým velkým kamarádem Tomášem Rolinkem. Konečné resumé čítalo dvě minuty za hrubost pro každého. Pardubice nadále předváděly upracovaný hokej, navíc se od nich trochu odvrátilo i potřebné štěstíčko. Po Havířově příklepu bez přípravy zvonilo za Svobodou dokonce břevno!

Na koně mohla Moeller posadit využitá přesilovka a tuto možnost domácí tým dostal v polovině 38. minuty hry po faulu Kolaříka. A když Hlinka od mantinelu našel nezištnou přihrávkou před brankou zcela osamoceného Rolinka, část publika už téměř vyskočila ze sedadel. Jenže předčasně. Bleskurychlý Svoboda stihl zasáhnout a Rolinek jen smutně zdvíhal oči k nebi.

Remízu zlomil Vondrka, Pardubice zůstaly bez bodu

S jiným cílem než pokusit se rychle vyrovnat snad domácí do třetí třetiny ani nastoupit nemohli. Hned po třiceti vteřinách jim pomohl faul Tomici na Rolinka. Elitní formace Moelleru si sice vytvořila potřebný tlak, ale projektilům Petra Sýkory scházela přesnost. Slavia nadále vzorně bránila a jen tím prohlubovala pocit zmaru u některých hráčů Pardubic. Trenér Říha se snažil svůj tým burcovat a krom stažení hry na tři formace proházel i některé útočníky.

Krizový moment pro Slávii přišel v čase 47:18. Na trestné lavici odpočíval Duda za předchozí faul vysokou holí a za úmyslné zdržování hry k němu musel po 44 vteřinách přisednout i Rataj. Proti třem se domácí hráči konečně prosadili. Sýkora nejprve posadil další svůj projektil pouze do ochranného mantinelu, v pokračující obléhané si ale přisvojil kotouč kapitán Hlinka, rychle nabruslil před Svobodu a podél betonu zasunul puk do sítě – 1:1.

Začínalo se od nuly a na obou týmech bylo vidět, že se nechtějí smířit pouze s bodem za remízu. Slavia nejprve varovala prostřednictvím tyčky Doležala, ale domácí si nedali říct. Hned po následném buly se puk odrazil na hůl k Vondrkovi a ten jej neomylně poslal Lašákovi nad lapačku – 1:2. A mohlo být ještě hůř. Minutu na to Pardubice znovu propadly a Sup se řítil sám na pardubickou branku. Lašák sice perfektně zasáhl, ale dvě minuty trestu pro Havíře znamenaly velké komplikace na cestě za možným vyrovnáním.

Definitivně mohl rozhodnout zblízka pálící Tomica, jehož pokus reflexivně vyrazila opora Moelleru. Slavia mohla vzápětí litovat, Sýkora našlápl mezi beky, ale řádně ho zakončit nenechal faulující Drtina. Minutu před koncem si vyžádal Miloš Říha oddechový čas pro svůj celek a vsadil vše na jednu kartu – místo Lašáka naskočil do hry útočník navíc. Signál bohužel nevyšel. Za pardubické hráče si chytře nabruslil Hruška a do prázdné branky stanovil konečné skóre utkání – 1:3.