25.10.2007
Tomáš Zetek, Jan Hrabal

Raketový nástup body nepřinesl. Moeller v Budvar aréně prohrál

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Neuteklo ani pět minut hry a hokejisté HC Moeller Pardubice vedli v předehrávce 16. kola O2 kola extraligy v Českých Budějovicích 2:0. Jihočeši ale pak zabrali, v 9. minutě snížili, ale jedenáctý gól Petra Sýkory při přesilovce domácích v sezoně poslal Pardubice opět do dvougólového vedení. Domácí celek ale v téže výhodě dokázal snížit a do konce prostřední třetiny vyrovnat stav. Na počátku třetího dějství se domácí spornou situací v brankovišti dostali do vedení, protesty Jána Lašáka nebyly nic platné, ten naopak dostal osobní trest do konce utkání. České Budějovice v závěrečné desetiminutovce navýšily své vedení na konečných 6:3.

O2 extraliga, 16. kolo, čtvrtek 25.10.2007, Budvar aréna

České Budějovice

6:3
1:2, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 8:55 Veselý (Vak), 32:24 Hřebejk (Sailer), 35:01 Novák (Brabenec), 41:30 Hübl (Hudec), 52:12 Sailer (Turek), 56:43 Sailer (Šimánek) – 3:09 Tvrdík (Kolář II), 4:16 Somík (Pivko), 31:42 Sýkora (Rolinek). Rozhodčí: Šindler – Chytil, Bryška. Vyloučení: 7:6, navíc Frolo 10 minut osobní trest – Lašák 10 minut a do konce utkání osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4885. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3.
České Budějovice: Turek – Vydarený, Sičák, F. Novák, Bolf, Mucha, Frolo, Macháček – Hudec, Hübl, Brabenec – Kůrka, Šimánek, Sailer – Veselý, Vak, Kotrla – Hřebejk, Gulaš, Mertl – Květoň. Trenéři: Josef Jandač a Milan Černý.
Dynamo Pardubice: Lašák (41:30 Hylák) – Píša, Linhart, Snopek, Táborský, Richter, Kolář II – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Pivko, Pucher, Somík – Tvrdík, Koukal, Ondřej. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Pardubice udeřily na začátku, hned vedly 2:0

Českobudějovičtí hokejisté v posledních čtyřech extraligových utkáních vždy dostali první gól. Nejinak tomu bylo i v duelu s pardubickým Moellerem. V rozmezí minuty a šesti sekund se Východočeši trefil do českobudějovické sítě dvakrát. Nejprve v čase 3:10 od modré nahazoval Kolář a od brusle Michala Tvrdíka se kotouč odrazil mezi Turkovy beton. Sudí Šindler společně s videorozhodčí seznali Tvrdíkův zásah jako neúmyslný – 0:1.

Než se domácí rozkoukali, prohrávali o dvě branky. Pivko posunul puk na Radovana Somíka a ten zacílil nekompromisně pod břevno českobudějovické svatyně – 0:2.

Kouč Jandač na lavičce zvýšil hlas a proházel hráče v útočných formacích. Aktivita domácích se zvýšila a po milimetrové přihrávce v 9. minutě Vaka zpoza brány snížil Ondřej Veselý – 1:2.

K přepnutí na vyšší výkonnostní stupeň pomohly Jihočechům dvě přesilovky. Velká šance Kotrly brankou neskončila, stejně jako únik po křídle v podání Šimánka a následně i Brabence.

Moeller vedl 3:1, Mountfield zvládl vyrovnat

Druhé dějství se rozjíždělo opatrněji než jeho předchůdce a dlouho byla k vidění jen vyloučení. Hosté měli příležitost hrát čtrnáct sekund pět na tři, ale nevyužili ji v branku. Ve 32. minutě ujel při vlastním oslabení do brejku Petr Sýkora a nedal Turkovi šanci – 1:3.

To hráče Českých Budějovic nakoplo a ti posléze roztočili před Lašákem velké manévry. Na prstech obou rukou se daly počítat stoprocentní příležitosti Jihočechů. Dvě využité přesilovky z jejich strany srovnaly skóre. Nejprve Štěpán Hřebejk vrátil do branky nepovedenou střelu Sailera – 2:3.

Ani ne dvě minuty poté nahodil od modré Filip Novák a puk skončil za pardubickým gólmanem Jánem Lašákem, který přes hradbu těl před sebou nic neviděl – 3:3.

Ján Lašák nedohrál, České Budějovice obrátily stav

Hned na začátku třetí třetiny se mohli domácí ujmout vedení, ale Hudec zblízka neprostřelil pardubického gólmana. Tlak Jihočechů však nepolevil a gólová odměna přišla velmi záhy. Hudec vyšťoural při závaru před Lašákem puk a za bezmocným gólmanem jej do sítě zasunul Viktor Hübl – 4:3.

Pardubický strážce brankoviště reklamoval nedovolený zákrok Viktora Hübla před jeho střelou, ale nic mu to nebylo platné. Po „desítce“ dostal osobní trest do konce utkání. Nahradil jej Alexandr Hylák. Ten čelil nájezdu Hřebejka, ale zasahovat nemusel, protože exekutorovi sjel ve finále kotouč z hole.

Hra byla oboustranně hodně nervózní. Klid do domácích řad vnesl krásným sólem přes celé hřiště Petr Sailer, který vybídnutí Romana Turka zakončil střelou bekhendem kolem Hylákovy rukavice – 5:3.

Tečku za hokejovým večerem v Budvar aréně udělal znovu Petr Sailer, když po Šimánkově akci napálil kotouč pod břevno pardubické branky – 6:3.

Milan Černý (HC Mountfield České Budějovice): „Jsme rádi, že jsme se vrátili k týmovým výkonům, které nás zdobily. Ukázali jsme velkou morálku, když jsme dokázali dotahovat výsledek poté, co jsme dvakrát o dva góly prohrávali. Další cenná věc jsou využité přesilové hry.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Příčinou naší prohry je, že jsme dneska hráli trestuhodně přesilové hry a oslabení.“