17.9.2017

Dynamo nestačilo v Ostravě, prohrálo 2:4

OSTRAVA — Také ve druhém venkovním utkání v řadě vyšli hokejisté Pardubic naprázdno, Vítkovicím podlehli v pátém extraligovém kole 2:4 na jejich ledě. Úspěšnými střelci Dynama byli David Tomášek a Sacha Treille v závěru z trestného střílení.

Tipsport extraliga, 5. kolo, neděle 17.9.2017, Ostravar aréna

4:2
1:1, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 14:14 Tybor (Roman, Kucsera; 5/4), 24:18 Hrbas (5/5), 45:20 Květoň (Tybor, Roman; 5/5), 59:40 Tybor (Květoň, Výtisk; 5/6) – 18:32 Tomášek (Wishart, Cardwell; 4/4), 59:03 Treille z trestného střílení (5/6). Rozhodčí: Hradil, Kika – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 3:7 (1:3, 1:2, 1:2), navíc Trončinský (Dynamo Pardubice) osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5514. Střely na branku: 35:15 (9:7, 9:3, 17:5). Srážky: 11:12. Vhazování: 37:32. Blokované střely: 13:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2. Nejlepší hráči: Radoslav Tybor – David Tomášek.
Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz – Dej, Kolouch, Kucsera – Szturc, Š. Stránský, Kurovský – Hudeček.
Dynamo Pardubice: Růžička (45:20–48:32 Kacetl) – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Ščotka, Čáslava, Havlík – Vondráček, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – P. Sýkora, Dušek, Rolinek – J. Sýkora, Bojko, Beran.

Do pardubické sestavy se vrátili Tomáš Rolinek a Sacha Treille, poprvé v nové extraligové sezoně nastoupil do branky Martin Růžička.

David Tomášek druhou brankou v sezoně srovnával

Hned při nástupu do utkání ukázaly Vítkovice svou sílu. Neutekla ani minuta a už se Martin Růžička otáčel za pukem, který po Lvově střele orazítkoval jeho tyč za vyrážečkou. O chvíli později zahrozil Rostislav Olesz poté, co vytiskl rozehrávku Dynama, pardubický brankář jej ale vychytal.

Vítkovice získaly vedení při své první přesilovce, za podražení byl vyloučen navrátilec Treille. Ondřej Roman zpoza branky našel před ní najetého Radoslava Tybora a ten svižnou ranou otevřel skóre – 1:0.

Krátce poté měli Ostravané další početní výhodu, po návratu Rhetta Hollanda za vyhození kotouče mimo hřiště zamířil na trestnou lavici Vladislav Bojko, ten pro změnu pykal za špatné střídání hostí. Jenže při této přesilovce nedovoleně bránil Rostislav Olesz a hru čtyři na čtyři využili červenobílí k vyrovnání.

Minutu a půl před koncem první části hry se Dynamo usadilo v ostravské defenzívě. Po Wishartově nahrávce srovnal David Tomášek po obratné polootočce svým druhým gólem v sezoně – 1:1.

Vítkovice podruhé vedly

Vyrovnaný stav nevydržel ve druhé části hry dlouho, po 258 sekundách vrátil domácím vedení Marek Hrbas. Elitní zadák Vítkovic překonal Martina Růžičku bekhendovou střelou pod víko – 2:1.

Poté se Pardubice bránily dvěma slepeným přesilovkám modrobílých, Antonín Dušek a Jacob Cardwell vydrželi na trestné lavici celé dvě minuty. V následné hře pět na pět zahrozil Jakub Lev po Oleszově pasu, ale Martin Růžička sklapnul své betony včas.

I Dynamo si zahrálo v početní výhodě, a to v závěru druhé části hry. V přesilovce ze své pozice pálil Petr Sýkora, ovšem brankář Bartošák ji zkontroloval svou náručí.

Ostravané navýšili vedení, Dynamo se neprosadilo

Hned na začátku třetí části hry měly Vítkovice k dispozici další přesilovku, celé dvě minuty si za vysokou hůl odpykal Jacob Cardwell. Martina Růžičku ohrozil Jakub Lev, ale hostující gólman si s jeho šancí poradil. Pardubického odchovance pak zradila poškozená brusle v čase 45:20. Pokus Radoslava Tybora vytěsnil, ale proti následné ráně Davida Květoně z mezikruží nedokázal zasáhnout – 3:1.

Problémy s výstroji pardubického brankáře byly vážnější, na 189 vteřin přepustil své místo Ondřeji Kacetlovi. Dynamo v této pasáži mělo výhodu pět na čtyři, v ní střílel Sacha Treille, neuspěl však.

Pardubičtí hokejisté se snažili vstřelit kontaktní branku a zdramatizovat tak závěr střetnutí. Martin Růžička při hře vabank po Duškově vyloučení vychytal nájezd Radoslava Tybora. Necelou minutu před koncem Patrik Bartošák posunul branku domácích a trestné střílení proměnil Sacha Treille – 3:2.

Vítkovice ale odpověděly střelou Radoslava Tybora do opuštěné klece a uštědřily tak Pardubicím třetí prohru v letošní sezoně v řadě – 4:2.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): „Dneska náš výkon neměl takové parametry jako se Spartou nebo v Třinci, ale byla tam zarputilost a bojovnost a takhle jsme se na to připravovali. Bylo to páté utkání v krátkém časovém úseku, někdy hokejovost musí jít stranou. Dneska to bylo na úkor krásy, ale to je to, co si na tom ceníme nejvíce - že jsme vítězství ubojovali. Jsou to pro nás cenné tři body.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Chtěli jsme vybojovat aspoň bod. Zápas jsme nerozehráli špatně, ale inkasovali jsme zbytečné góly z předbrankového prostoru. Tam by ta koncentrace hráčů měla být maximální, mělo by to být pokryto úplně natěsno. Potýkáme se neustále s nízkou produktivitou. Ze hry jsme dali jen jeden gól a to se pak body těžko získávají.“