28.12.2016
Kateřina Kundertová

Dynamo počtvrté v řadě porazilo Piráty!

CHOMUTOV — Cenné tři body vezou pardubičtí hokejisté z Chomutova, v televizním utkání vyhráli 3:1. V první třetině se trefili Petr Sýkora a Tomáš Klimenta, třetí trefu přidal v polovině zápasu Lukáš Nahodil. Domácí sice snížili, ale svěřenci Pavla Rohlíka a Michala Mikesky takticky vyspělým výkonem v čele s výborným Martinem Růžičkou dovedli poslední venkovní utkání v tomto kalendářním roce do zdárného konce. Obrovský dík také skvělým fanouškům, kteří do SD Arény přijeli podpořit červenobílé!

Tipsport extraliga, 33. kolo, středa 28.12.2016, SD Aréna

Piráti Chomutov

1:3
0:2, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 44:41 Skokan (Rutta; 5/5) – 15:23 Sýkora (5/5), 17:37 Klimenta (Nahodil; 5/5), 30:46 Nahodil (5/5). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hodek – Gerát, Hynek (všichni ČR). Vyloučení: 4:4 (2:0, 1:3, 1:1), navíc V. Růžička (Piráti Chomutov) 10 minut osobní trest a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4327. Střely na branku: 30:29 (6:10, 10:14, 14:5). Srážky: 13:5. Vhazování: 37:40. Blokované střely: 13:9. Průběh utkání: 0:3, 1:3. Nejlepší hráči: Dávid Skokan – Lukáš Nahodil.
Piráti Chomutov: Král – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Mrázek, R. Havel, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Kämpf, V. Růžička ml., Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček. Trenéři: Vladimír Růžička st., Jan Šťastný a Petr Martínek.
Dynamo Pardubice: M. Růžička – Schaus, Havlík, Leduc, Čáslava, Ščotka, Ovčačík, Bokroš – P. Sýkora, Tomášek, Johnson – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, Beran – Panna, T. Kaut, Starý – Rohlík. Trenéři: Pavel Rohlík a Michal Mikeska.

Dynamo přijelo do SD arény i s navrátilcem do sestavy Petrem Čáslavou, na marodku naopak zamířil Karel Nedbal. Stále nemocný je útočník Petr Hubáček, po zranění se dává do kupy Michal Bárta, jenž se před Vánoci vrátil z hostování v Mountfieldu HK.

Petr Sýkora a Tomáš Klimenta poslali Pardubice do dvoubrankového vedení

V první šanci zápasu stál David Kämpf, který ale z mezikruží nechal vyniknout Martina Růžičku v pardubické brance. Poté, co se oba celky dostaly do několika šancí, si Pardubice vybojovaly početní výhodu, ve které stál v největší příležitosti David Tomášek, jenž z levého kruhu trefil Tomáše Krále.

Ve třinácté minutě Jaroslav Mrázek našel puk v levém kruhu, odkud nastřelil tyčku. O chvíli později Petr Sýkora vystihl rozehrávku domácích a z levého kruhu prostřelil chomutovského brankáře mezi betony – 0:1.

V osmnácté minutě Lukáš Nahodil od levé tyčky nahodil před bránu, kde se k puku dostal Tomáš Klimenta, jenž zvýšil na rozdíl dvou branek – 0:2.

Po promarněné penaltě zvýšil Lukáš Nahodil na 3:0 pro Dynamo

V úvodu třetiny Tyler Redenbach nechal z mezikruží vyniknout Krále. O chvíli později Ivan Huml ze stejné pozice také neuspěl. Ve 28. minutě Jérôme Leduc sám před chomutovskou brankou selhal. O chvíli později se osamocen hnal Lukáš Nahodil, který byl ale při střele do spojnice tyčí faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení, které ale neproměnil.

Další možnost hostů, další tyčka, kterou trefil Matěj Beran. V čase 30:46 Pardubice přidaly další gól, Lukáš Nahodil si položil brankáře a zakončil – 0:3.

Následně Nicholas Schaus netrefil mezírku mezi betony gólmana Pirátů. Necelých šest minut před sirénou Dávid Skokan nepřehodil osamocen Růžičkův beton. O chvíli později byl pokus Michala Vondrky z předbrankového prostoru ztečován mimo tři tyče. V závěru třetiny chomutovský kapitán trefil tyčku, odražený puk našel jmenovec Poletín, ale bekhendem neuspěl. Hned poté David Kämpf našel před bránou Marka Tomicu, jehož střelu vyrazil pardubický brankář.

Piráti snížili, takticky hrající Pardubice podržel Martin Růžička

V počátku poslední periody Petr Sýkora projel po pravé straně, jeho střela Tomáši Králi vypadla mimo brankovou konstrukci. Ve 45. minutě se Piráti dočkali. Po značném tlaku si Dávid Skokan sjel na osu, odkud vymetl pravou šibenici – 1:3.

V následné přesilovce Pardubic ujel Michal Vondrka, ale osamocen netrefil bránu. Na druhé straně kluziště Nicholas Johnson orazítkoval tyčku.

V polovině dějství skončila kombinace u chomutovského kapitána, jehož střelu zastavila opět tyčka. V početní výhodě byla Flemmingova střela vyražena na hůl Jakuba Sklenáře, který s dorážkou neuspěl. Necelé dvě minuty před koncem Tomáš Král opustil brankoviště a Piráti to zkoušeli v šesti. Ani to jim ale nepomohlo, červenobílí je porazili i ve třetím utkání letošní sezony.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme potvrdit dobrý výkon ze Sparty. Myslím, že začátek na vyšel, měli jsme dvě šance, které jsme neproměnili. Poté jsme udělali dvě hrubě chyby, které soupeř potrestal. Asi dvacet minut jsme nehráli náš hokej, dělali jsme zbytečné chyby a nenutili jsme se do střelby. Potom se výkon zlepšil, ale nedali jsme góly. Pardubický brankář podal velmi dobrý výkon.“

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „My jsme odehráli jednu z nejlepších prvních třetin, v které jsme byli velice aktivní, na což jsme navázali i ve druhé třetině. I za stavu 3:0 byl soupeř neustále nebezpečný. Když už jsme se ve třetí třetině dostali pod tlak, tak nás podržel brankář. Děkuji celému týmu za týmový výkon po celých šedesát minut.“