Vítězství! Dynamo otočilo duel v Chomutově a bere dva body

27.9.2016 | Jan Hrabal

CHOMUTOV — Povedlo se! Pardubičtí hokejisté sice prohrávali na ledě Pirátů 0:2 a 1:3, přesto slaví výhru! Celý východočeský tým se semkl a bojovným výkonem podpořený kolektivní prací všech dokázal jako první v sezoně zdolat Chomutov 6:5 v prodloužení. Dvě branky vstřelili Petrové Sýkora a Hubáček.

7. kolo, úterý 27.9.2016 od 17:30 hodin, SD Aréna
Piráti Chomutov

6 p

Třetiny: 3:1, 2:4, 0:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 7:18 Kämpf (Koblasa, Poletín; 5/5), 10:18 Poletín (Skinner, Hřebejk; 5/5), 17:14 Vondrka (Huml, Poletín; 5/4), 35:29 Kaše (Vondrka; 5/5), 39:12 Růžička (Kaše, Valach; 5/5) – 16:16 Schaus (Mallet, Rapáč; 5/5), 25:34 Sýkora (Rolinek, Redenbach; 4/5), 32:10 Hubáček (Nahodil; 5/5), 34:43 Hubáček (Nahodil; 5/5), 38:25 Redenbach (Sýkora, Rolinek; 4/5), 60:23 Sýkora (Redenbach, Schaus; 3/3). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), navíc Leduc (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 4529. Střely na branku: 32:23 (12:5, 11:11, 9:6 – 0:1). Srážky: 20:12. Vhazování: 29:45. Blokované střely:7:12 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6. Nejlepší hráči: David Kaše – Petr Sýkora.
Piráti Chomutov: Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, V. Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Račuk, Hřebejk. Trenéři: Vladimír Růžička, Jan Šťastný a Petr Martínek.
Dynamo Pardubice: Štěpánek – Schaus, Ščotka, Leduc, Ovčačík, Bokroš, Havlík, Nedbal – P. Sýkora, Redenbach, Klimenta – Bárta, Nahodil, Hubáček – Zadina, T. Kaut, Rolinek – Mallet, Tomášek, Rapáč. Šéftrenér klubu: Vladimír Martinec. Trenéři: Pavel Rohlík, Michal Mikeska a Karel Beran.

V počátku duelu byly oba celky trochu opatrné. V první šanci se ocitl Michal Poletín, který mohl po střele Bretta Skinnera dorazit do prázdné brány, ale netrefil letící kotouč. V čase 7:18 se po povedeném ťukesu mezi Davidem Kämpfem, Michalem Poletínem a Petrem Koblasou radoval prvně jmenovaný, který bekhendovou dorážkou poslal Piráty do vedení – 1:0.

Přesně o tři minuty později se Chomutov radoval znova. Brett Skinner přihrál zpoza brány mezi kruhy na Michala Poletína, který netrefil puk úplně ideálně, přesto prošel až za Jakuba Štěpánka – 2:0.

V sedmnácté minutě snížil na rozdíl jedné branky Nicholas Schaus, jenž se nejlépe zorientoval pře Jánem Lacem – 2:1. Odpověď přišla o minutu později z hole Michala Vondrky, který zužitkoval přihrávku od Ivana Humla a vrátil domácím dvoubrankové vedení – 3:1.

Prostřední dějství začaly lépe Pardubice. Ve 24. minutě se Piráti oslabili o jednoho hráče, což soupeř potrestal. Osm vteřin před vypršením trestu po značném tlaku Petr Sýkora napálil kotouč na modré – 3:2. Krátce po polovině zápasu Dynamo otočilo vývoj zápasu. Petr Hubáček obkroužil chomutovskou klec a poté trefil paty před brankovištěm stojícího obránce, od kterého se puk odrazil do brány – 3:3.

Po neúspěšném samostatném úniku Michala Vondrky a Ivana Humla šly Pardubice do vedení. Odraz od bruslí domácího hráče obstaral opět Petr Hubáček, který tak přidal svou druhou trefu v duelu – 3:4. Hned poté Piráti vyrovnali. David Kaše přihrál zpoza brány na Michala Vondrku, najel si před bránu a tečoval střelu kapitána až za záda pardubického brankáře – 4:4.

To ale pořád nebylo všechno. Ve 39. minutě Dynamo využilo přesilovou hru z hole navrátilce do sestavy Tylera Redenbacha – 4:5. Vyrovnávací branku vstřelil 48 vteřin před druhou sirénou Vladimír Růžička, jenž trefil odkrytou část brány – 5:5.

Třetí třetina byla už od počátku o dost opatrnější. Oba týmy se soustředily na defenzivní část a moc šancí k vidění nebylo. Ve 45. minutě stál v dobré příležitosti Michal Vondra, ale jeho střela byla sražena nad bránu.

Krátce po vypršení trestu tečoval David Kaše pouze do gólmana. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby vystihl rozehrávku domácích David Kämpf, který ale potom nevyzrál tváří v tvář na Jakuba Štěpánka. Po bezbrankové třetí třetině došlo utkání do prodloužení.

Rozhodující branka přišla už za třiadvacet vteřin nastaveného času, kdy Tyler Redenbach předložil v přečíslení dva na jednoho Petru Sýkorovi, jenž prostřelil domácího gólmana a rozhodl – 5:6.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Pardubice měly problémy, ale čekali jsme těžký zápas. Začali jsme výborně, vedli jsme 3:1 a měli skvělý pohyb. Koncovka byla také slušná. Od druhé třetiny jsme však bohužel přestali bruslit a soupeři darovali dva nebo tři góly. Pardubice toho využily a dotáhly zápas do vítězného konce.“

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „V Chomutově jsme chtěli pětizápasovou šňůru proher. Všichni jsme byli pod velkým tlakem – mužstvo, trenéři i vedení klubu. Jsme moc rádi, že jsme se dokázali vzchopit i za stavu 1:3. Hráčům za to děkuji. Jsem rád, že jsme získali dva body. Mužstvo má charakter i vnitřní sílu.“

Vzájemné zápasy 2016/2017
27.9.16 Piráti Chomutov – Dynamo Pardubice 5:6p