Dynamo nebodovalo v Litvínově, rozhodne poslední kolo

20.3.2016 | Jan Hrabal

LITVÍNOV — Hokejisté Pardubic nestačili v pátém utkání play out v Litvínově 1:6. Východočeši sehráli špatné utkání, jediný gól vstřelil v polovině zápasu Dmitrij Monja. Náskok Dynama na dvanáctém místě se tak před posledním utkáním smrskl na jediný bod.

UDR5, neděle 20.3.2016 od 15:30 hodin, Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov

Branky a nahrávky: 1:45 Lukeš (Kubát, Hanzl; 5/4), 3:41 Válek (5/5), 27:46 Duda (Gerhát, Piroš), 37:58 Trávníček (Piroš), 44:37 Hořava (Duda, Pavlík; 5/3), 53:01 Lukeš (Hanzl, Duda; 4/3) – 29:53 Monja (5/5). Rozhodčí: Lacina, Šír – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:9 (4:1, 1:3, 2:5). Využití: 3:0. Diváci: 3198. Střely na branku: 40:25(10:8, 18:7, 12:10). Srážky: 10:7. Vhazování: 42:34. Blokované střely: 9:9. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Litvínov: Petrásek – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo – Duda, Hanzl, Lukeš – Martynek, Piroš, Trávníček – Reichel, Havlíček, Hořava – Jurčík, Válek, Gerhát – Řehoř. Trenéři: Radim Rulík a Jiří Šlégr.
Dynamo Pardubice: Maxwell (27:46 Kopřiva)– Gregorc, Štajnoch, Čáslava, Ščotka, Havlík, Bokroš, Zdráhal – Marcinko, Redenbach, Sýkora – Orsava, Nahodil, Moňa – Rolinek, Tomášek, Rapáč – Beran, Kaut, Cetkovský – Poulíček. Trenéři: Peter Draisaitl a Andrej Potajčuk.

Pardubičtí hokejisté nastoupili do utkání v Litvínově v totožné sestavě jako předevčírem doma proti Vítkovicím. Dynamo podporoval na Zimním stadionu Ivana Hlinky zcela zaplněný sektor pro hostující fandy.

Raketový začátek pro Litvínov

Zápas odstartoval pro Dynamo nejhůře, jak mohl. Hned po čtyřiatřiceti vteřinách putoval na trestnou lavici Tomáš Marcinko za hákování. Domácí tým využil početní převahu po dalších jedenasedmdesáti, kdy Brandona Maxwella propálil František Lukeš – 1:0.

O chvíli později vedla Verva už o dvě branky. Po chybě obrany Pardubic nahodil kotouč před hostující svatyni Pavelka a kotouč po odrazu obránce hostí poté za záda Brandona Maxwella dorazil Lukáš Válek – 2:0. Litvínov vedl rychle rozdílem dvou branek…

Pardubicím mohla pomoci přesilová hra pět na tři, když za katr šli postupně Rostislav Martynek a Tomáš Frolo. Hostující nesehráli tuto výhodu dobře, domácí se v poklidu ubránili. Východočeši neuspěli ani v další početní převaze po špatném střídání Vervy.

V následné hře pět na pět Chaloupka napálil kotouč o zadní plexisklo, puk se odrazil nebezpečně před Brandona Maxwella, ten ale nebezpečnou situaci pohlídal. V 18. minutě po Lukešově pasu zneškodnil velkou příležitost Karla Kubáta.

Verva pokračovala v aktivní hře

Zatímco v prvním dějství se střelecká převaha domácích dala označit jako mírná (10:8), ve druhém byla výrazná, Litvínov ji vyhrál v této statistice 18:7 a navýšil své vedení. Dynamu nepomohla na začátku druhé části hry po Dudově nedovoleném bránění.

Také Litvínov si zahrál v prostřední dvacetiminutovce v početní převaze, a to hned dvakrát, když nejprve se hostující celek bránil po Redenbachově podražení a Nahodilově sekání v následné minipasáži pět na pět.

Na rozdíl tří branek zvýšil extraligový mistr při plném počtu hráčů na obou stranách. František Gerhát žabičkou vyzval Radka Dudu ke skórování. Druhý jmenovaný si uklidnil kotouč v pravém kruhu, odkud pak prudkou střelou poslal kotouč do pravé části Maxwellovy svatyně – 3:0. Trenéři červenobílých reagovali vystřídáním brankářů, do kasy se postavil Miroslav Kopřiva.

V čase 29:57 se Dynamo dočkalo, i když ne na dlouho, snížení, branka na 3:1 z pohledu domách byla připsána Dmitriji Monjovi poté, co si kotouč do kasy srazil Jiří Gula.

Dvě minuty před koncem druhé třetiny se Verva radovala počtvrté. Kamil Piroš poslal kotouč na kapitána Litvínova Michala Trávníčka, který si sjel před Kopřivu, kterého dokázal objet a poté bez problémů zasunul kotouč do odkryté pardubické klece – 4:1.

Litvínov si došel pro výhru, rozhodne šesté kolo play out

Naději Pardubic na bodový zisk v Litvínově definitivně vymazala 45. minuta. Radek Duda střílel na branku Pardubic, kde se poté puk odrazil od Miloslava Hořavy a nakonec skončil v síti hostí – 5:1.

O tři minuty později Jan Ščotka vyhodil puk mimo hrací plochu a i on z trestné lavici sledoval, jak Litvínov pošesté dostal puk za brankovou čáru. Michal Trávníček jej ale do branky kopnul, což odhalil videorozhodčí.

Šestý gól přidal Litvínov v přesilovce čtyři na tři, když Matěj Beran byl vyloučen za hrubost a Tomáš Marcinko za nedovolené bránění. Robin Hanzl poslal puk na Františka Lukeše a ten z dálky propálil v hostující brance doslova vše, co mu stálo v cestě – 6:1.

Hokejisté Pardubic po pěti výhrách v řadě prohráli, ztráta Dynama na Severočechy se tak snížila na jediný bod. V posledním utkání play out Pardubice hostí za týden v pátek od 17.00 hodin Karlovy Vary, Litvínov zajíždí do Vítkovic.

Radim Rulík (HC Verva Litvínov): „Poslední dobou jsme - jak s Vítkovicemi, tak i s Karlovými Vary - nehráli zle, ale měli jsme moře příležitostí a nedali góly. Dnes jsme je dali. V tom vidím rozdíl. Byla také větší chuť do zápasu. Samozřejmě v Pardubicích nás potkalo to, že jsme dostali gól tři vteřiny před koncem gól (na 3:3), což jsme chtěli samozřejmě odčinit a vyhrát. To se nám i podařilo.“

Peter Draisaitl (HC Dynamo Pardubice): „Vidím to tak, že první dva góly za těch okolností ještě řeknu OK, ovšem zarážející je a byl ten fakt, že jsme vzápětí nebyli vůbec schopní s tím zápasem něco udělat. Bylo to přitom tak brzo, že skóre 0:2 ještě nic neznamenalo. I poté, co nám to tam spadlo za stavu 0:3 a snížili jsme, tak ještě potom zbývalo strašně moc času. Musíme tohle vyřešit a najít odpověď, proč to tak bylo. Musím přiznat, že z naší strany už to pak bylo malinko trapné.“

Vzájemné zápasy 2015/2016
11.10.15 Litvínov – Dynamo Pardubice 1:2