29.12.2006
Jan Hrabal, Dalibor Musil

Moeller je už druhý, ve fantastickém utkání udolal Mountfield!

„Takového soupeře bych tu v této sezoně ještě rád viděl,“ pověděl jeden z fanoušků pod novinářskou tribunou po skončení utkání s Českými Budějovicemi. Vyprodaná ČEZ Arena totiž zhlédla výjimečnou podívanou, kterou zakončila ovacemi vestoje! V možná nejlepším zápase sezony porazil HC Moeller Pardubice v přímém souboji o druhé místo českobudějovický Mountfield 3:0. Parta bojovníků pod vedením Miloše Říhy má zkrátka formu! O góly HC Moeller se podělili Jan Snopek, Libor Pivko a Miroslav Hlinka. Povedenou premiéru slaví útočník Peter Pucher, ze čtvrté vychytané nuly v sezoně se může radovat Ján Lašák.

O2 extraliga, 36. kolo, pátek 29.12.2006, ČEZ Arena Pardubice

České Budějovice

3:0
0:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 21:32 Snopek (Čaloun), 45:43 Pivko (Andrašovský), 57:52 Hlinka (Sýkora). Rozhodčí: Rejthar – Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Havíř, Snopek, Čech, Linhart, Čáslava, Šeda – Sýkora, Pucher, Hlinka – Čaloun, Pivko, Andrašovský – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – Starý, Blažek, Koukal. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
České Budějovice: Chábera – Toman, Gřegořek, Posmyk, Vydarený, Mucha, Kutlák, Vágner – M. Hudec, Brabenec, Sailer – Kotrla, Vak, Veselý – Květoň, Mertl (21. Gulaš), Hřebejk – Hübl. Trenéři: Josef Jandač a Milan Kupka.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Úporný boj v první třetině branku nepřinesl

První třetina nabídla pořádnou taktickou bitvu. V přesilovce na začátku třetiny nevyužili své šance českobudějovičtí Hübl a chvíli po něm Sailer. Následnou šanci Čalouna bez problémů chytil Chábara.

V 9. minutě předvedli rychlý útok Českých Budějovic Květoň s Hřebejkem, ale ke střele se ani jeden z nich nedostal, z následného protiútoku po chybě jednoho z beků hostí se pak do střelecké pozice dostala nová pardubická akvizice, Peter Pucher, avšak bez úspěchu.

Budějovičtí vypálili na Lašáka množsví projektilů při přesilovce v 11. minutě, ale střely Kutláka, Vydareného nebo teč Hřebejka šly ve většině případů mimo branku nebo byly zblokovány. Pardubice měly možnost skórovat při kombinaci Sýkory s Pucherem, ale jejich kombinace ztroskotala na nepřesné rozhodující přihrávce.

Nevoli v řadách domácích fanoušků pak vyvolal zákrok Posmyka na Koukala. Největší příležitost první třetiny měl v 16. minutě pardubický mladík Starý, ale jeho střela skončila na Cháberovi. Hráči z jihu Čech byli v první třetině výrazně aktivnější, Lašák musel zasahovat patnáctkrát, kdežto Chábera pouze osmkrát.

Jan Snopek otevřel skóre, HC Moeller pak měl navrch

Pouhých 17 vteřin stačilo domácím hráčům k využití přesilovky v polovině 22. minuty. Čaloun po objetí branky sice neskóroval, ale o dorážku se postaral Jan Snopek – 1:0.

V 24. minutě měl možnost Kutlák, moment po něm pardubický Blažek a chvíli po něm také Andrašovský, nikdo z nich však nemířil přesně. V minutě číslo 27 se domácí fanoušci mohli pobavit hitem stojícího Františka Mrázka, do kterého najel a odrazil se jeden z českobudějovických hráčů.

Chábera nechal svou lapačku posléze vyniknout proti pokusu domácího Ondřeje. Ve 30. minutě měl štěstí domácí gólman Ján Lašák, když ztratil hokejku, následný Tomanův pokus ale orazítkoval tyč. Minutu poté ujeli dva na jednoho Čaloun s Koukalem, druhý jmenovaný ale napálil kotouč také pouze do tyče.

V oslabení ve 36. minutě měl slibnou příležitost opět Petr Koukal, i tentokrát však jeho rána trefila brankovou konstrukci. Vyrovnat mohl Mountfield při akci Květoně, jeho pas přes domácí brankoviště však nikdo do branky nedorazil. Zvýšit vedení domácích mohl minutu před koncem třetiny opět Koukal, jeho hokejka ale puk letící před Cháberou minula.

Aréna oslavovala mexickými vlnami

Úvod třetí třetiny načala přesilovka hostů, při níž dvakrát pálil přímo na Lašáka Toman, avšak bezúspěšně. České Budějovice měly šanci i ve 44. minutě, kdy prošel až k domácímu brankáři Mertl, ovšem k přesnému zakončení se nezmohl.

Jihočeši podruhé v utkání dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě, čehož chtěli domácí samozřejmě využít. Na konci 45. minuty pálil z blízka Píša, bohužel pro domácí pouze do Chábery.

V čase 45:43 se ale kombinace Pardubic povedla na výbornou a po asistenci Andrašovského neměl Libor Pivko problém s umístěním puku mezi tyče Cháberovy branky – 2:0.

Následně začal domácí tým dominovat a bez problémů držel puk na svých hokejkách až do poloviny třetí třetiny. V té době se také rozjela pardubická mexická vlna, do které se připojili i fanoušci Českých Budějovic, kterým se jistě také dnešní utkání líbilo. „Motorfans“ zanechali v ČEZ Areně vynikající dojem, neustále slušně povzbuzovali a v závěru se velice přátelsky pozdravili s kotlem domácích příznivců.

V zápase nechyběla ani roztržka mezi hráči, když v 53. minutě natlačil Kotrla na Lašáka jednoho z domácích hráčů. Kotrla s Linhartem si poté šli na 4 minuty odpočinout. Chvíli po nich putovali na trestnou také Píša se Sailerem. Vyprodaná ČEZ Arena se nakonec dočkala ještě jedné branky, když domácí kapitán Hlinka zužitkoval nahrávku Petra Sýkory – 3:0.

Pardubice si tak v možná nejlepším zápase sezony připsaly letošní dvacáté vítězství a v extraligové tabulce poskočili právě před České Budějovice na druhou pozici.