Pardubice porazily mistra a vystoupaly na třetí místo!

12.11.2014 | David Záruba

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice přehráli v utkání 19. kola Tipsport extraligy mistrovský Zlín 6:2. Dvakrát dokázali Valaši odpovědět na vedení Východočechů, druhou polovinu zápasu ale ovládli domácí a soupeři nasázeli půltucet branek! Dvakrát se trefil Tomáš Zohorna, další góly přidali Radoslav Tybor, Jan Starý, Jiří Cetkovský a Lukáš Nahodil. Po jednoznačné výhře se Pardubice posunuly na třetí místo průběžné extraligové tabulky.

19. kolo, středa 12.11.2014 od 18:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 3:58 Zohorna (5/5), 14:13 Tybor (Sýkora, Benák; 5/4), 28:32 Starý (Marcinko; 5/5), 34:36 Cetkovský (Píša; 5/5), 37:15 Zohorna (Sýkora; 4/5), 51:56 Nahodil (Tybor, Radil; 5/5) – 11:16 Ondráček (5/4), 23:43 Říčka (5/5). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Bláha, Ondráček. Vyloučení: 7:9 (3:3, 3:3, 1:3). Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 7680. Střely na branku: 27:30 (9:10, 8:11, 10:9). Srážky: 15:13. Vhazování: 30:33. Blokované střely: 11:9. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2. Nejlepší hráči: Tomáš Zohorna – Tomáš Žižka.
Dynamo Pardubice: Kristan – Píša, Čáslava, Havlík, Benák, Gregorc, Korím, Ščotka – Sýkora, Zohorna, Cetkovský – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Starý – Voženílek, Kaut, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.
Berani Zlín: Kašík – Marušák, Horák, Kotvan, Urbanec, Žižka, Valenta – Okál, Leška, Köhler – Holík, Roman Vlach, Říčka – Svoboda, Čajánek, Veselý – Čech, Kubiš, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Juraj Jurík a Richard Hrazdira.

Po reprezentační pauze se hokejisté vrátili do extraligového kolotoče. Poprvé v sezoně dorazil do Pardubic mistrovský Zlín, který se zatím v probíhajícím ročníku trápí. V jeho prospěch ale hovořila výhra v posledním utkání před přestávkou i dvě vítězství v loňských bitvách v ČEZ Areně. V dresu PSG poprvé nastoupil Jakub Svoboda, Pardubicím se vrátil Starý.

Děj psaly přesilovky

Navrátilec Starý měl také první velikou šanci zápasu. Po brejku Koláře se dostal k jednoduché dorážce do prázdné branky, ale radost mu vzal perfektním zákrokem hokejkou Kašík. Zlínského gólmana překonal až Tomáš Zohorna, který krátce po skončení přesilovky udělal Kašíkovi rychlou kličku a zavěsil – 1:0.

Hosté prvně zahrozili, když se před Kristana protlačil obránce Žižka a po kratičkém nájezdu z křídla o centimetry minul branku. Smírný stav nastolil Zlín paradoxně při oslabení, kdy si pardubičtí beci nevyhověli v rozehrávce, čehož využil Jiří Ondráček a sám proti Kristanovi nadvakrát uspěl – 1:1.

V téže přesilové hře mohl Pardubicím vrátit náskok Zohorna, který dlouho otálel se střelou, aby pak nasměroval kotouč do tyče. Domácím to vyšlo až při další výhodě. V závěru přesilovky našel Sýkora před brankou Radoslava Tybora, který po rychlé kličce dal svůj devátý gól v sezoně – 2:1.

Pardubice se rozstřílely a odskočily na distanc

Zlín na začátku druhé části dohrával přesilovou hru a velkou šanci si připravil Svoboda, jenže minul Kristanovu branku. Na druhé straně se až do prostoru před Kašíkem protáhl Marcinko a donutil zlínského brankáře k rychlému zákroku.

I druhé branky docílili hosté po hrubé chybě soupeře. Pardubice propadly při útočení, díky čemuž se do brejku vydal Robert Říčka, ustál faul a v tísní zakončil přesně nad Kristanovo rameno – 2:2.

Pardubice rychle zareagovaly a ještě před polovinou zápasu si vzaly vedení zpět. Jan Starý se vytočil z rohu a pak schoval svou střelu za clonící hráče, takže Kašík nemohl nic vidět – 3:2. Další srovnání měl pak na hokejce při přesilovce Svoboda, ale puk po jeho střele pouze poskakoval u tyčky, než ho Korím odpálil do bezpečí.

Gólová nadílka tím rozhodně nekončila. Pardubice dokázaly znovu využít početní převahy v útočném pásmu, ačkoliv se už vyloučení hráč vracel na led. Píšovo nahození umně tečoval Jiří Cetkovský – 4:2. Zlín nechtěl nechat soupeře utéct, jenže Köhler svou největší možnost neproměnil, když v situaci dvou proti jednomu pálil do Kristana.

I domácí se dočkali vstřelené branky v oslabení. Marušák zlomil hůl, načež se proti němu vyřítil Sýkora s Tomášem Zohornou, který trochu nečekaně nepřihrával, ale vzal zakončení na sebe a po blafáku zavěsil – 5:2.

Zlín inkasoval půltucet

Hned zkraje třetí části byl blízko brance při oslabení i Sýkora, ale samostatný únik neproměnil. Zlínský trest mohl přijít z hole Svobody, jenže ten i další souboj s Kristanem prohrál.

Blízko pojišťující brance byli Východočeši při přesilové hře, při které přimáčkli soupeře k jeho vlastní brance. Pořádně štiplavou ránu vyslal Sýkora a Kašík musel bleskově do rozkleku. Další šanci Pardubic už ale zlínský gólman zabránit nemohl. Tyborovi sice nevyšlo zakončení po vzoru Hertla, ale volný puk si dojel Lukáš Nahodil a snadno dorazil – 6:2.

O vítězi bylo téměř rozhodnuto, přesto se na ledě stále děly zajímavé věci. K neutuchajícímu náboji přispěla i vyloučení, takže si domácí zahráli poměrně dlouhou přesilovku pět na tři. V ní ale Tybor s Benákem pálil jen do Kašíka.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Až do našeho šestého gólu to byl vyrovnaný zápas. Měli jsme větší efektivitu v zakončení a hráli jsme dobře v prostoru před brankou, odkud padla většina našich gólů.“

Rostislav Vlach (PSG Zlín): „Domácí byli lepší hlavně v koncovce. My jsme si také vypracovali několik šancí, ale ty jsme nedokázali proměnit. Pardubice v prostřední části odskočily o tři góly a to se pak těžko dotahuje. Přestože byla hra vyrovnaná, v koncovce jsme selhali. Trochu nám chybí i potřebné štěstí.“

Vzájemné zápasy 2014/2015
26.9.14 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 1:3