13.10.2013
Daniel Ježek, Jan Hrabal

Pardubice v Třinci dřely, prvně však z venku nevezou ani bod

TŘINEC — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 12. kola Tipsport extraligy v Třinci 0:3. Východočeši se snažili navázat na vítěznou sérii, v útoku se ale ve Werk aréně neprosadili, a tak poprvé v sezoně nevezou z venkovního stadionu ani bod.

Tipsport extraliga, 12. kolo, neděle 13.10.2013, Werk aréna

3:0
2:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 9:34 Matuš (5/5), 18:11 Adamský (Polanský, Gorškov; 5/5), 33:41 Polanský (Roth, Linhart; 5/4). Rozhodčí: Hradil, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8 (2:3, 2:3, 2:2), navíc Zohorna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 4055. Střely na branku: 28:17. Srážky: 19:8. Vhazování: 33:32. Blokované střely: 3:2. Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči: Jiří Polanský – Lukáš Radil.
Oceláři Třinec: Hrubec – Krejčí, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn, Lojek – Martin Růžička II, Bonk, Varaďa – Gorškov, Polanský, Adamský – Rufer, Zagrapan, Rákos – Ostřížek, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Pavel Marek a Jiří Kalous.
Dynamo Pardubice: Martin Růžička I – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp – Sýkora, Kousal, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Radil, Tybor, Starý – Poulíček, Zeman, Řezníček. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice toužili natáhnout vítěznou sérii na ledě Třince. To se jim však nepovedlo, poprvé v sezoně se v koncovce neprosadili.

Třinci vyšel nástup do utkání

Domácí měli od začátku utkání dobrý pohyb, hned od prvního buly se tlačili do Růžičkovy branky. První větší šanci měl na holi Rákos, expardubický útočník ale neuspěl. Třinečtí zatápěli hostům čím dál víc, ve čtvrté minutě mohl v přesilovce skórovat Gorškov. Radost ruskému forwardovi ale zhatila tyč.

Ruce nad hlavu tak zvedali domácí až v minutě desáté. K odražené střele Ostřížka se nejrychleji dostal Radim Matuš, jenž vsítil svou první branku v extralize a poslal Oceláře do vedení – 1:0.

Byť byli Pardubičtí pod tlakem, také oni si dokázali vypracovat pár slibných šancí. Hosté byli nebezpeční hlavě z brejků a přesilovek. V osmnácté minutě se do dobré pozice dostal Somík, ten ale těsně minul. A Pardubice byly potrestány. Vzápětí se do úniku dostal Polanský, šikovně si počkal na najíždějícího Martina Adamského, jenž akci zakončil střelou pod horní tyč – 2:0.

Pardubice se nemohly prosadit

Vysoké tempo utkání v prostřední periodě trochu opadlo. Hostům se povedlo srovnat krok, šanci Radila ale zlikvidoval pozorný Hrubec. A tak udeřili znovu domácí. Slezané hráli přesilovku, pokus Adamského se ještě neujal. Akce ale pokračovala a na konci stála šikovná teč Jiřího Polanského, který usměrnil Rothovo nahození mimo Růžičkův dosah – 3:0.

Snížit mohl v závěru třetiny Zeman, tváří v tvář Hrubcovi ale poslal kotouč jen do připravené lapačky domácího gólmana. Závěrečná dvacetiminutovka už tolik šancí nepřinesla, Werk arénu vzrušovaly hlavně šarvátky a osobní souboje.

Třinec uhájil čistou výhru

Největší šancí třetí třetiny byla souhra domácích, jmenovitě Polanského s Adamským. Ti se opět dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Adamského střela, ani dorážka Polanského ale v síti neskončila.

Oceláři si už tříbrankové vedení ujít nenechali, dobrým defenzivním výkonem navíc pomohli Hrubcovi k jeho druhé letošní nule. Slezané tak natáhli svou sérii výher na číslo pět, šňůra Pardubic naopak skončila.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Musím poděkovat celému týmu za výborný výkon. Na Pardubice jsme se připravovali celý týden a jsme rádi, že jsme zápas i takhle zvládli. Věděli jsme, že Pardubice mají velkou sílu, nechtěli jsme jim dát žádný prostor a z velké části se nám to taky podařilo.“

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Výsledek z velké části rozhodla první třetina, která domácím vyšla parádně. Nám svitla naděje v první desetiminutovce druhé části, kdy jsme začali dobře, ale nedokázali jsme se prosadit. Pak už se to těžko dohánělo. Domácí jsou natolik kvalitní, že si vedení nenechali vzít. Dneska byli šikovnější a důraznější v koncovce, z naší strany tomu něco chybělo.“